Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Jarek_WÅ‚adca_Zmywarek  

User

WÅ‚adca Zmywarek


ImiÄ™: Jarek

Do³±czy³: 28 Kwi 2019

Sk±d: Ziemia

   

Wys³any: 2019-04-28, 16:53   Co sÄ…dzicie o plastiku?

Miałem dzisiaj okazję posłuchać sobie takiej oto audycji w takim ciekawym radyjku o dźwięcznej nazwie "TokFM", gdzie mówili m.in. o skutkach używania plastiku na masową skalę, możliwych rozwiązaniach, oraz dlaczego jeszcze bujamy się z tym syfem pomimo, że od lat wiadomo, że szkodzi wszystkiemu dookoła. :wstyd:

Ciekaw jestem Waszych opinii w temacie. Audycja jest dość długa, bo ma 52min, ale naprawdę warto. Mi szczena opadła jak tego słuchałem a potem zbierałem zęby z podłogi, że w mainstreamowym radiu takie dziwy wygadują. :przestraszony:

Sam bym się wypowiedział, ale nie chciałbym Wam nic sugerować, bo w końcu nie taki jest mój cel. :cool:
_________________
Tylko się nie denerwuj, że się z Tobą nie zgadzam. To mój naturalny stan. Robię to niejako dla sportu. ;)

Poza tym jestem typowym Heretykiem...
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2019-04-28, 17:14   

Czytałam raporty o masowym padaniu albatrosów, które mają siedliska z dala od ludzkich cywilizacji, a jednak nie obroniły się przed naszą bezmyślnością?, ignorancją? Po wykonaniu sekcji młodych ptaków okazało się, że miały żołądki wypełnione kawałkami plastików w wyniku czego nie było miejsca na ich naturalny pokarm i zwyczajnie padały z głodu. Naprawdę mnie to zasmuciło. Plastik jest aktualnie wszędzie, ludzie jak to ludzie, produkują więcej niż potrzebują, lubią być wygodni, no i są tego konsekwencje.
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

Lonely Butterfly  

Moderator

Lonely Butterfly


Wiek: 26

Do³±czy³a: 07 Sie 2014

   

Wys³any: 2019-04-28, 23:19   

Jak tylko mam możliwość, aby kupić coÅ› nie w plastiku to jak najbardziej wybieram tÄ™ opcjÄ™. 💪
SiatkÄ™ na zakupy mam jednÄ… i tÄ… samÄ….
Worków plastikowych nie lubię używać i korzystam z papierowych.
 

Jarek_WÅ‚adca_Zmywarek  

User

WÅ‚adca Zmywarek


ImiÄ™: Jarek

Do³±czy³: 28 Kwi 2019

Sk±d: Ziemia

   

Wys³any: 2019-04-29, 12:37   

Coś mi się link zdezaktywował powyżej z niewiadomego powodu i nie działa:

https://audycje.tokfm.pl/podcast/75126,-To-wspolczesna-wersja-zakladu-Pascala-Tyle-ze-w-przypadku-srodowiska-jesli-nic-nie-zrobimy-to-swiat-rzeczywiscie-sie-skonczy

Ogólnie pytanie jest raczej czy można oczekiwać, że pozbędziemy się problemu plastiku tylko poprzez postawy konsumenckie, czy też musimy przenieść tę odpowiedzialność na producentów, oraz jak to zrobić. (Po to był mi działający link). :-P
_________________
Tylko się nie denerwuj, że się z Tobą nie zgadzam. To mój naturalny stan. Robię to niejako dla sportu. ;)

Poza tym jestem typowym Heretykiem...
 

Lonely Butterfly  

Moderator

Lonely Butterfly


Wiek: 26

Do³±czy³a: 07 Sie 2014

   

Wys³any: 2019-04-29, 12:40   

Jasne, że powinno się w ogóle ograniczyć produkcję plastiku.
 

Sonmi  

Hiper wymiatacz

Pov


Wiek: 29

Do³±czy³a: 30 Lip 2015

   

Wys³any: 2019-04-29, 20:33   

Irytuje mnie że na pewne rzeczy zwyczajnie nie wezmę swojej torby na zakupy. Mam na myśli na przykład pomidorki koktajlowe, które w moim mieście wszędzie są już w kubeczkach :dobani:
W ogóle nie rozumiem tak wielkiego zużycia plastikowych słomek do napoi. Sama używam może 5 rocznie, serio nic mi się nie dzieje od tego że zdejmę pokrywkę z napoju i wypiję go prosto z kubka (plastikowego niestety, a szkoda, bo chociażby u mnie na kampusie kubków plastikowych już nie ma wcale) :-/
Ostatnio przerzuciłam się nawet na szampony w kostce, tutaj akurat ze względu na skład samego szamponu, ale jednocześnie mam z głowy plastikowe butle po szamponach :hurra:
 

Monet24  

User

Monet


ImiÄ™: Monet

Wiek: 29

Do³±czy³: 09 Wrz 2019

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2019-09-14, 15:54   

dopóki nie zostanie ograniczona produkcja plastiku to środowisko dalej będzie w dużym niebezpieczeństwie
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com