Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Zamknięty przez: Lady Virgin | 2020-10-22, 08:38

Autor

Wiadomość

boa_dupczyciel  

User

szukam znajomych :)Imię: Borys

Wiek: 16

Dołączył: 21 Paź 2020

Skąd: człuchów

   

Wysłany: 2020-10-21, 20:16   Czajnik

Jaki czajnik używacie?
Czajnik tradycyjny na kuchenkę gazowa lub indukcyjną?
Czy wolicie czajnik elektrycznych?

Jeżeli czajnik elektryczny to jaki?
Plastikowy? Metalowy? Szklany?
Jakiej firmy polecacie, a jakiej odradzacie?

Ja aktualnie mam taki od 3lat

Czajnik ESPERANZA EKK004S Tugela 29,99zł
https://www.mediaexpert.p...mRoCSA0QAvD_BwE

bo po 2 miesiącach rozwalił mi się spód w takim

Czajnik ŁUCZNIK WK 1801 Inox 39,99zł
https://mediamarkt.pl/agd-male/czajnik-lucznik-wk-1801-inox

pękły śruby i kable wyszły na wierzch, a wtedy żyła jeszcze moja Mama i na droższy metalowy nie było nas stać - nawet Mama przed śmiercią mi powiedziała żebym sobie kupił porządny czajnik elektryczny, bo trochę wstyd.

Oczywiście w rezerwie mam czajnik na gaz ze sklepu IKEA.
_________________
Polecam Polskie Produkty!!1
 

Jerome Boateng

UserImię: George

Dołączył: 21 Paź 2020

   

Wysłany: 2020-10-21, 20:38   

Na czajnikach się nie znam, ale warto pochylić się nad tematem czajniczka Russella.

Czajniczek Russella, zwany też kosmicznym czajniczkiem (ang. celestial teapot) – wyimaginowany obiekt wymyślony przez Bertranda Russella jako odpowiedź na stanowisko, że to sceptyk musi dowieść nieprawdziwości niefalsyfikowalnych postulatów religii.

Analogia ta została zaprezentowana przez Russella w artykule Is There a God?, zamówionym (lecz nigdy niewydanym) przez magazyn „Illustrated” w 1952 roku[1]:

Czajniczek krąży wokół Słońca po eliptycznej orbicie, lecz jest za mały do wykrycia przez nawet najlepsze teleskopy. W związku z tą jego właściwością nie można dowieść jego nieistnienia. Wyobraźmy sobie człowieka, który utrzymuje, że czajniczek niewątpliwie istnieje, a skoro nie da się udowodnić, że jest inaczej, to odrzucenie tego twierdzenia przez innych ludzi jest przejawem absurdalnych i nieracjonalnych uprzedzeń. Słusznie uznano by, że taki człowiek prawi nonsensy. Jednakże gdyby obecność czajniczka potwierdzona była w starożytnych księgach, głoszona jako święta prawda każdej niedzieli i wtłaczana do umysłów młodzieży w szkole, jakiekolwiek wahanie w wierze w jego istnienie zostałoby uznane za oznakę podejrzanej ekscentryczności, a osobnika wątpiącego wysłano by do psychiatry w bardziej oświeconych czasach lub oddano w ręce inkwizycji w wiekach wcześniejszych.

W wydanej w 2003 książce Kapłan diabła Richard Dawkins rozwinął wątek czajniczka:

Przyczyną, dla której zorganizowane religie zasługują na potępienie, jest to, że w przeciwieństwie do wiary w czajniczek Russella, są potężne, wpływowe, mają korzyści podatkowe oraz zagwarantowany wpływ na dzieci zbyt małe by się bronić. Dzieci nie są przymuszane do spędzania decydujących o ich późniejszym rozwoju lat na czytaniu ilustrowanych książeczek o czajniczkach. Państwowe szkoły nie wykluczają dzieci, których rodzice upodobali sobie zły kształt czajniczka. Wyznawcy czajniczka nie kamienują niewierzących w czajniczek, czajniczkowych apostatów, czajniczkowych heretyków czy też czajniczkowych bluźnierców. Matki nie ostrzegają synów przed małżeństwem z czajniczkową sziksą, której rodzice wierzą w trzy czajniczki, a nie w jeden. Ludzie, którzy najpierw wlewają mleko nie rzucają na kolana tych, którzy najpierw wlewają herbatę.
_________________
Elo Bolo! Elo Gizmo!
 

Lady Virgin  

ModeratorWiek: 25

Dołączyła: 19 Cze 2012

   

Wysłany: 2020-10-22, 08:38   

Piękna reklama, zamykam.
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com