Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

afra16  

User


Do³±czy³a: 04 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-04, 18:12   Czy dostanÄ™ siÄ™ na medycynÄ™?

Witam..Jestem w 2 kl liceum profil biol-che, chciałabym w przyszłości studiowac medycynę ale mam pewne wątpliwości czy uda mi się dostać. Ogólnie uczę się systematycznie biologii i chemii ale i tak ostatecznie wychodzę na 3..Tak sobię myślę ze przyszli lekarze powinni miec same 5 i być wyjątkowo uzdolnieni a ja jestem raczej przeciętna..dodam,że chodzę do dobrego liceum..Czy ktoś ma podobną sytuację??Jak sądzicie uda mi sie b.dobrze zdać maturkę? :-(
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-03-04, 18:57   

Cytat:

Tak sobię myślę ze przyszli lekarze powinni miec same 5 i być wyjątkowo uzdolnieni



Zawsze chciałam być nauczycielką niemieckiego, ale w liceum miałam też zawsze tróje, czwórka była świętem, też chodziłam do dobrego liceum, gdzie dawali w kość :-) , myślałam sobie, że moje marzenie jest nierealne, powinnam mieć tu same piątki, jeśli chcę kiedyś sama kogoś uczyć.

Co się okazało?

Maturę zdałam naprawdę bardzo dobrze, kończę teraz studia germanistyki i jestem z moich ocen niezwykle dumna :-) , wiem, że posiadam dużą wiedzę, piszę pracę dyplomową i od nowego roku akademickiego mam zamiar iść na studia magisterskie w tym samym temacie.

Oceny w liceum nie są najważniejsze. Jeśli masz marzenie i cel nie zamartwiaj się, że może być nieosiągalny, ale rób wszystko, żeby go dosięgnąć. Ważne (niestety) są punkty z matury, aby dostać się na wymarzony kierunek - skup się na tym :-) ,
zobaczysz, jeszcze będzie tak, że spokojnie sobie z nią poradzisz, podczas, gdy na zwykłych kartkówkach był czasem klops ;) . Nie poddawaj się, brnij do przodu, na studiach nauczysz się dopiero jak być lekarzem. I nie myśl właśnie tak, że tylko ci z piątkami spełnią marzenia - taki trójkowicz bardzo często jest o wiele pracowitszy, docenia swoje najmniejsze osiągnięcie, staje się lepszym w zawodzie niż piątkowicz, któremu wszystko szło zawsze gładko.
Głowa do góry :-) !!!
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

afra16  

User


Do³±czy³a: 04 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-04, 20:17   

Nawet nie wiesz jak mnie to podbudowało :-) dzięki :-D od dzisiaj koniec z zamartwianiem a początek realizacji marzeń:) może się uda...

PS ¯yczę powodzonka na pewno dostaniesz się na te studia:)Pzdr
 

Czarodziejek  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 13 Gru 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2010-03-04, 20:33   

afra16, Widzę marzenia mamy podobne, oceny nie odzwierciedlą tego jak kojarzysz fakty, mam ojca lekarza i powiedział ,że wszystko jest do przejścia lecz nie jest to łatwe, matura najważniejsza i zmartwię Cię, ale fizyka jeszcze :(
 

afra16  

User


Do³±czy³a: 04 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-04, 20:41   

Ale ja akurat chcę startować na uczelnię gdzie nie ma fizyki wymaganej np. Lublin ,Białystok, Poznań czy Katowice...także jeden przedmiot mniej:)
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-03-04, 20:45   

Cytat:

Lublin ,Białystok, Poznań czy Katowice



:-) Właśnie takie myślenie powinno Cie też motywować, zobacz, masz jasno wyznaczone kierunki, wiesz już, na jakich uczelniach Ci zależy - nic tylko zakasać rękawy i realizować swoje plany :-) .
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-03-05, 13:06   

Jeśli się przyłożysz, to maturę dobrze napiszesz. Progi są prawie jednakowe, jeśli masz mniej niż 175 pkt, to raczej nie dostaniesz się na medycynę.
Choć samo dostanie się tam, to najłatwiejsza rzecz. Później zaczyna się istny sajgon i walka dopiero o zaliczenie, egzaminy etc.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

afra16  

User


Do³±czy³a: 04 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-05, 17:27   

Znam wiele osób, które też marzyły o medycynie ale pomimo dobrze zdanej matury nie udało im sie dostać:( Cóż próbować zawsze można...
 

NiuÅ„ka  

User

zakochaana :)



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Mar 2010

Sk±d: Twoja wyobra¼nia

   

Wys³any: 2010-03-06, 08:00   

napewno przy wysiłku i chęci dobrze zdasz maturę i dostaniesz sie na wymarzone studia.
ja mam podobnie.
chcialabym pojsc na filologiÄ™ angielskÄ…..ale tak mnie wszyscy straszÄ… itp.
tez jestem w II LO.
z angielskiego mam 4*LO bardzo wymagajace* nigdy nie mialam wiekszych problemów z tym przedmiotem...

powodzenia
_________________
 

siedemnastka

User


Do³±czy³: 15 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-15, 00:29   

Mam identyczny problem :)
Aż się cieszę że nie jestem z tym sama. Jestem w klasie I dopiero, w najlepszym liceum w powiecie i też średnio wychodzę na 3 ;) Z chemią ciężej niestety, ale zapisałam się na korki i powoli jakoś wychodzę na prostą.
Też zawsze myślałam że na medycynę nadają się ludzie ze średnią 5.0, inteligentni, zawsze przygotowani...
Mam koleżankę, która pomimo tego że się uczyła w liceum świetnie, same 4 i 5. Matura poszła jej dobrze nie dostała się na Akademię Medyczną we Wrocławiu. Podchodziła chyba z 2 razy do matury i zawsze zabrakło jej kilku punktów...

Nie wiem czy dasz radę bo sama w siebie wątpię a widzę że mamy podobnie ;)
Ale wierzę że nam się uda ! :P
Może kiedyś się spotkamy na jakiejś konferencji czy coś :D
Powodzenia ! :P

PS. Myślałaś jaką specjalizację byś wybrała ? ;)
 

MJ  

Hiper wymiatacz

God sent us?



ImiÄ™: Michael

Wiek: 33

Do³±czy³: 28 Maj 2009

Sk±d: BDG

   

Wys³any: 2010-03-15, 10:33   

Sporo również zależy od matury jak pójdzie ogółowi. Jeżeli słabo to progi będą zaniżone ;)
a oceny w szkole tak naprawdę nie odzwierciedlają poziomu inteligencji, wielu inteligentnych ludzi jest leniwych, zresztą z inteligencją się człowiek rodzi, a mądrość można nabyć.
_________________
In this world people will always throw stones in the path of your success,it depends on you…
What you make from them, a wall or a bridge?
 

Cole  

Hiper wymiatacz

dramatis personae



Wiek: 30

Do³±czy³a: 06 Mar 2010

Sk±d: spod ³ó¿ka

   

Wys³any: 2010-03-15, 12:53   

Nie chodzę jeszcze do liceum ale mogę powiedzieć o przypadku mojego kolegi ;P On zawsze chciał studiować fizykę (nie pamiętam jaką dokładnie chyba nuklearną) w szkole miał 3, jego nauczycielka bardzo ich cisnęła. Zastanawiał się czy z takimi ocenami ma szanse żeby dobrze zdać maturę. Okazało się, że fizykę rozszerzoną zdał na 97%. Teraz studiuje na bardzo dobrej uczelni.
_________________
If you have to go don't say goodbye
If you have to go don't you cry
If you have to go I will get by
Someday I'll follow you and see you on the other side...
 

Madlene

User



Do³±czy³: 15 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-15, 21:18   

tak naprawdę oceny nie są miarą naszej wiedzy, wszystko zależy od tego, jak pójdzie matura - dopiero wtedy można oceniać, czy mamy szanse, czy nie.
ogólnie powinnaś dowiedzieć się jaki jest próg punktowy na medycynę na wybranej przez Ciebie uczelni oraz rozwiązywać dotychczasowe testy maturalne i sprawdzać, ile mniej więcej musisz wiedzieć i jak napisać, żeby minimum tyle punktów zdobyć.

i pod tym kątem się uczyć. powodzenia :)
 

Victoria

User



Do³±czy³: 23 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-23, 15:26   

Jestem w 1 kl Lo i u mnie również istnieje podobna sytuacja.
Uważam, że jeżeli człowiek do czegoś dąży i wierzy w siebie, to poradzi sobie mimo wszystko.

afra16 napisa³/a:

Ale ja akurat chcę startować na uczelnię gdzie nie ma fizyki wymaganej np. Lublin ,Białystok, Poznań czy Katowice...także jeden przedmiot mniej:)


Lepiej podejść do matury z fizyki, zawsze to dodatkowe pkt. :)

Mam nadzieje, że jeśli złożę podania do kilku uczelni, to na którąś mnie przyjmą...
Pozdrawiam. :)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com