Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

rradzzio

User


Do³±czy³: 23 Lut 2016

   

Wys³any: 2016-02-23, 15:30   Czy trudno dostać siÄ™ do gimnazjum dwujÄ™zycznego poza obwode

Jak sobie czytam jak wygląda postępowanie rekrutacyjne, to wydaje mi się, że jest ciężko się do takiego dostać. A jak wy się dostaliście (jeżeli ktoś z was się dostał)? Ile mieliście punktów z testu predyspozycji językowych, ile punktów ze sprawdzianu szóstoklasisty i jaką średnią na koniec roku z wszystkich ocen?
(dodam, że będę chciał iść do gimnazjum nr.2 w Wodzisławiu ¦laskim).
Myślę, że się nie dostanę, bo z próbnego sprawdzianu szóstoklas. z matmy miałem 55%, z polskiego 86%, z angielskiego 63% (a z matmy i angielskiego mam b.dobre oceny


Jakby co moje oceny to:
Matma - 5
Przyroda - 3 (prawie 4, średnia 3,45)
Historia - 4 (może na koniec będzie 5, ponieważ teraz dostaje z historii same 4,5,6 bo dość dużo się z tego przedmiotu uczę {średnia około 3,9-4,0})
Angielski - 5
Polski - 4
Plastyka - 4 (biorę udział w paru konkursach, więc może będzie 5)
Technika - 3 (prawie 4, średnia 3,45)
WF - 5
Religia - 5
Informatyka - 5
Muzyka - 6
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2016-02-23, 16:50   

Wszystko zależy od progu punktowego w tej szkole. Ja szłam w Warszawie do takiego gimnazjum, miałam 40/40 punktów z testu kompetencji, średnią 5.5, byłam finalistką olimpiady z przyrody (czyli dostałam +13 punktów rekrutacyjnych). Test predyspozycji językowych poszedł mi jako tako, nie pamiętam już dokładnego wyniku, ale wcześniej chodziłam na zajęcia przygotowujące do zdania tego testu. I się dostałam, ale miałam tylko 4 punkty więcej niż było wymagane. Oczywiście moje wyniki nie są miarodajne. Raz, że ja szłam do najlepszej szkoły w Warszawie (a wiadomo, w stolicy progi punktowe wyższe), a dwa, że od tego czasu przeciętny poziom punktowy kandydatów ubiegających o przyjęcie mógł się zmienić.
Próbuj dostać się do tej szkoły. Ucz się, zdaj testy jak najlepiej i miej nadzieję, że się uda. W razie czego wybierz jakąś szkołę jako plan B, żebyś nie musiał wylądować w rejonówce.
 

Vic98  

Wymiatacz


Do³±czy³: 08 Wrz 2015

   

Wys³any: 2016-02-24, 12:05   

Zgadzam sie z kolezanka wyzej. Ja tez bylem w dwujezycznej klasie w gimnazjum, tez w najlepszym w Warszawie, przynajmniej wedlug mnie, ale co do rekrutacji tam, nie jestem pewien czy w ogole mialem najmniejszy problem by sie tam dostac. Mnie chyba nawet normalna rekrutacja nie obowiazywala, bo nie dosc ze zadnych sprawdzajacych testow nie przeszedlem, mimo ze bylem spoza okregu, to sie nawet nie stawilem w tej szkole zarejestrowac. Coz..

Ale w kazdym razie nie przepchneli idioty, bo bylem n.1 w podstawowce prawie do niej nie chodzac. Warto dodac, nie otwarlem w domu, w czasach podstawowki ksiazki absolutnie nigdy.
Co do sprawdzianu kompetencji, coz, ja nawet nie wiem czy kiedykolwiek jakis pisalem... wiec co do wynikow nie mam pojecia. W każdym razie, sytuację najlepiej skomentuje wypowiedź jednej z moich nauczycielek z tamtych lat... "nie chodzi do szkoły... bimba sobie na całe życie...".

Aż doszło do tego, że skończyłem gimnazjum wciąż jako najlepszy, dostając się do najlepszego międzynarodowego liceum. Na teście kończącym gimnazjum miałem kolejno 100, 100, 95, 92, 86, 76. Jak widać fajerwerki nie trysnęły, ale czuć stabilizację. Na tym prześlizgnąłbym się gdziekolwiek, bo nadrabiały u mnie ocenki. Punktowali tylko dwa przedmioty, z obydwu miałem 5. Dało się lepiej? Nie wiem. W każdym razie jak dzisiaj patrzę na te gimnazjalne testy kompetencji i porównuję to z licealnym/maturalnym materiałem, już nie mówiąc o akademickim/na olimpiadę... cóż, pestka.

Więc, OPie, skupiaj się na tym co cię kręci w szkole, nie jakichś głupich ocenach, bo nie w tym tkwi rzecz. Czy ty tam masz same szóstki czy same czwórki, liceum to zweryfikuje, nawet nie gimnazjum. Więc ucz się w swojej profesji tego co lubisz, a gimnazjum? Phew, dostaniesz się bez problemu. Do jakiegokolwiek byś nie szedł. Nie ma szans byś się nie dostał. To tyle.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com