Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

metalmummy  

Junior Admin

MATKA

Imię: Karolina Magdalena

Wysłany: 2014-11-02, 15:30   

Hella napisał/a:

Czytanie jest zdecydowanie przyjemno?ci?. Chyba, ?e czytam lektur?. Wówczas jest obowi?zkiem, a przyjemno?ci? rzadko kiedy.

Dopiero teraz dosz?am do wniosku, ?e lektury s? fantastycznymi ksi??kami. Szczególnie te z liceum. I ?a?uj?, ?e czyta?am je z przymusu.

Uwielbiam czyta?, to moje zboczenie. Cz?sto brakuje mi na to czasu.
Zacz??am wstawa? o 5.30, ?eby mie? t? godzin?, dopóki ma?a si? nie obudzi, na przygod? z ksi??k?.
Moja córka, swoj? drog?, nie mo?e wyj?? z podziwu, ?e czytam ksi??ki, gdzie s? wy??cznie same literki:)

Hella  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2014-11-03, 20:20   

metalmummy napisał/a:

Dopiero teraz dosz?am do wniosku, ?e lektury s? fantastycznymi ksi??kami. Szczególnie te z liceum. I ?a?uj?, ?e czyta?am je z przymusu.

Na przyk?ad jakie? W sumie nie wszystkie s? tragiczne, niektóre jeszcze zno?ne. By? mo?e gdyby?my nie mieli w szkole kartkówek na zasadzie "co robili wo?ni na tarczy Achillesa?" czy "jaki zwi?zek ma choroba weneryczna jakiego? tam bohatera z czekolad??", mia?abym inne podej?cie do czytanych ksi??ek. Cho? niektórych epok w literaturze nie jestem w stanie ?cierpie? tak czy siak.

metalmummy  

Junior Admin

MATKA

Wysłany: 2014-11-03, 20:57   

Hella napisał/a:

Na przyk?ad jakie?

Inny Świat- Gustawa Herlinga- Grudzi?skiego, t? czyta?am z zapartym tchem.
Ludzie bezdomni- Stefana Żermskiego
Ferdydurke- Witolda Gombrowicza
Zbrodnia i kara- Fiodora Dostojewskiego, to moja ulubiona.
Mistrz i Ma?gorzata- Michai?a Bu?hakowa, równie genialna.
Kilka chyba z rozszerzenia, które mia?am. Nie wszystkie jednak pami?tam.

$karbówka  

VIP

Najwy?szy Autorytet

Wysłany: 2014-11-04, 11:12   

Mizantrop napisał/a:

Czym jest dla was czytanie ?
Przyjemno?ci?, zabijaczem czasu, przykrym obowi?zkiem.. ?

Rozrywk?, sposobem poszerzania wiedzy o ?wiecie.
Ksi??ki prawnicze, historyczne czy do fizyki, by?y zawsze moim ulubionym i jedynym ?ród?em wiedzy.
Dzisiaj, du?o korzystam z Internetu, mog?c sobie pozwoli? na dotarcie do informacji, których nigdy nie mia?bym szans zdoby? w formie papierowej.

Przykrym obowi?zkiem by?y tylko ksi??ki szkolne, z przedmiotów których nie lubi?em, jak biologia, chemia czy lektury szkolne
Tak, wiadomo - wybitne dzie?a literackie - ale nie ma opcji, ?eby "W pustyni i w puszczy" czy "Lalka", mnie w jakikolwiek sposób interesowa?y.
Jedn? z najgorszych lektur jakie dane mi by?o czyta? byli "Krzy?acy" - opisywanie ?redniowiecza z XIX wiecznym spojrzeniem na ?wiat... :->

metalmummy napisał/a:

Moja córka, swoj? drog?, nie mo?e wyj?? z podziwu, ?e czytam ksi??ki, gdzie s? wy??cznie same literki:)

To jak niektórzy z mojego by?ego liceum.
Tez mieli podobne spostrze?enia. :-D

metalmummy  

Junior Admin

MATKA

Wysłany: 2014-11-04, 17:13   

$karbówka napisał/a:

To jak niektórzy z mojego by?ego liceum.
Tez mieli podobne spostrze?enia.

Bystrzaki!

Hella  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2014-11-04, 21:34   

metalmummy napisał/a:

Hella napisał/a:

Na przyk?ad jakie?

Inny Świat- Gustawa Herlinga- Grudzi?skiego, t? czyta?am z zapartym tchem.
Ludzie bezdomni- Stefana Żermskiego
Zbrodnia i kara- Fiodora Dostojewskiego, to moja ulubiona.
Mistrz i Ma?gorzata- Michai?a Bu?hakowa, równie genialna.
Kilka chyba z rozszerzenia, które mia?am. Nie wszystkie jednak pami?tam.

Wszystkie pozycje jeszcze przede mn?. ;) Ale mo?e mi si? spodobaj?. Na pewno wi?ksza szansa ni? w przypadku tekstów ze staro?ytno?ci czy renesansu, w których rozumiem co dziesi?te zdanie. Ze mnie ?aden human. :-P

migel  

Hiper wymiatacz

Wysłany: 2014-11-04, 23:27   

Cytat:

Jedyna lektura, która mnie wci?gn??a, bardzo polecam przeczytanie ca?o?ci ze wzgl?du na surrealizm i groteskowo?? wszystkich sytuacji :mrgreen:

Kitsune  

User

psychopatka

Imię: Karolina

Wysłany: 2014-11-15, 20:32   

Zdecydowanie przyjemno?ci?. Bardzo odpr??am si? czytaj?c ksi??ki, czasami nawet nie ?pi? nocami. Mo?liwo?? u?miania si?, pop?akania si? czy my?li filozoficznych jest bardzo motywuj?ca je?li chodzi o zabranie si? do czytania jakiej? ksi??ki. Emocje ogromne :>

Stephen King

DeSade  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2015-08-03, 13:11   

Mizantrop napisał/a:

w??czacie' si? do historii, prze?ywacie wszystko, anga?ujecie si? w czytanie, próbujecie si? postawi? w roli bohatera,

Zaczn? od tego, ?e rzadko czytam ksi??ki z fabu??.
Albowiem ci??ko mi w tej chwili uwierzy?, ?e kiedy? w ogóle tak robi?am, ?e aby przeczyta? jaka? prawd? ?yciow?, musia?am przebija? si? przez g?szcz fantastycznych wydarze?. Co prawda w niektórych przypadkach jest to nieuniknione.
Ale wydaje mi si?, ?e to, na co warto by?o po?wi?ci? swój czas, zosta?o przeze mnie przeczytane.
Czasami z moim "znajomym", po 50, po filologiach i tak dalej, który by? taki, jak ja, robimy sobie testy z ró?nych dziedzin, w tym z literatury, zawsze mi powtarza, ?ebym podci?gn??a si? z mitologii, tutaj wypadam zwykle s?abo. :-) A poza tym ca?kiem mu dorównuje.
Wiec przerzuci?am si? na literatur? naukow?. Chcia?abym wyci?ga? z nich, jak najwi?cej.
Kursy czytania, Sama dowiedzia?am si? o nich od tego starszego przyjaciela, kiedy rzek? mi: "nie po?wi?casz chyba wi?cej czasu stronie ode mnie", u niego to 8 sekund.
Ale dorównam mu, niebawem.
Na razie przera?aj?ce wydaje mi si? po?wi?cenie jednej ksi??ce 240 minut z ?ycia, kiedy jest tyle jeszcze nieprzeczytanych.

Milena1998  

User

Imię: Milena

Wysłany: 2015-08-16, 17:31   

Czytanie jest dla mnie ogromn? rado?ci?. Kiedy czytam bardzo si? przejmuj? losami bohaterów, kibicuj? im, ciesz? si? kiedy jest wszystko z nimi dobrze i martwi? kiedy z nimi ?le. Jednocze?nie zdaj? sobie spraw?, ?e te postacie w wi?kszo?ci nie istniej? naprawd? i ?e powsta?y w czyjej? g?owie.

_Magnolia_  

Wymiatacz

Wysłany: 2016-03-13, 13:52   

Jest chwil? spokoju, relaksu, rozrywk?, nawet i nauki. Wszystko zale?y od gatunku i opowie?ci.

Nie nale?? do rodzaju osoby aby a? tak anga?owa?a si? z czytaniem izoluj?c si? od ?wiata zewn?trznego, ale gdy posta? naprawd? mnie zainteresuje, to przyznam si?, ?e mi zale?y na tym, aby jego historia mia?a dobre zako?czenie :-D .

Karolkaa

User

Wysłany: 2017-05-02, 12:57   

Czytanie jest dla mnie ucieczk? od rzeczywisto?ci w innych ?wiat oraz sp?dzeniem w mi?y sposób popo?udnia

CKwiedza

User

Wysłany: 2018-05-24, 13:52   

Jak dla mnie czytanie to oprócz rzeczy oczywistej - nauki - tak?e zabawa, poznawanie ?wiata, poszerzanie horyzontów oraz nauka s?ownictwa, sposób na zabicie czasu i po prostu hobby.

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com