Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

jacus1994  

User



Imię: Paweł

Wiek: 29

Doczy: 09 Sty 2011

   

Wysany: 2011-01-09, 22:37   Daleka kuzynka... Kazirodztwo?

A więc mam taki problem... Jest taka pewna osoba, która mi się bardzo podoba lecz problem polega na tym, że tą osobą jest moja daleka kuzynka. Do niedawna jej w ogóle nie znałem, ponieważ mieszkamy dość daleko od siebie i nie jesteśmy bliską rodziną. Jej ojciec jest kuzynem mojego ojca czy jakoś tak... więc to chyba dwa różne "rozgałęzienia" drzewa genealogicznego.
Mam do was takie pytanie. Co o tym sądzicie? Czy gdybym się z nią zaczął spotykać na poważnie to czy byłoby to kazirodztwo? Czy jest to na tyle daleka rodzina?
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Doczy: 22 Lut 2009

   

Wysany: 2011-01-09, 22:39   

jacus1994 napisa/a:

Co o tym sądzicie? Czy gdybym się z nią zaczął spotykać na poważnie to czy byłoby to kazirodztwo? Czy jest to na tyle daleka rodzina?


Nie pamiętam jak to szło.
Musiałbyś poczytać o pokrewieństwie, linie prostej, bocznej i która to osoba - numer.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimś do łóżka, ale chcieć wstać następnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatę.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

jacus1994  

User



Imię: Paweł

Wiek: 29

Doczy: 09 Sty 2011

   

Wysany: 2011-01-09, 22:52   

Ja się nigdy nie mogłem i nadal nie mogę połapać gdy ktoś mi mówi, że on jest "synem brata dziadka prababci wujka..." więc miałbym problem z policzeniem takiej osoby :)
 

Xander

Wymiatacz


Doczy: 06 Sty 2009

   

Wysany: 2011-01-09, 23:58   

Cytat:

Kto dopuszcza się obcowania płciowego w stosunku do wstępnego, zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub siostry, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.



Wedle prawa polskiego za kazirodztwo uważa się tylko związek rodzeństwa. Możesz się bez przeszkód wiązać i "obcować płciowo" nawet z najbliższą kuzynką. W wypadku bliskiego kuzynostwa (rodzice są rodzeństwem) można mieć pewne trudności w przypadku ślubu kościelnego (decyzja biskupa), w przypadku cywilnego już nie. A w przypadku dalszej kuzynki to już się nie przyczepi ani prokurator, ani ksiądz. Powodzenia!
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



Imię: Norbu$

Wiek: 30

Doczy: 10 Cze 2009

   

Wysany: 2011-01-10, 14:52   

jacus1994,jak Ci się podoba to czemu nie.A jak rodzice będą przeciwni to powiedz że wcześniej nie wiedziałeś,a teraz to już za późno bo już się zakochałeś.
 

marmi  

Pogromca postów

kamikadze



Wiek: 41

Doczy: 20 Lip 2009

Skd: Katowice

   

Wysany: 2011-01-10, 15:37   

Tak daleka rodzina to nie jest już żadne kazirodztwo, nawet nie do końca jestescie przeciez se zobą spokrewnieni...
_________________
Twój uśmiech...to już nie wróci...
 

jacus1994  

User



Imię: Paweł

Wiek: 29

Doczy: 09 Sty 2011

   

Wysany: 2011-01-10, 15:54   

Właśnie też tak myślałem, ale spotkałem się też z takimi opiniami, że rodzina to rodzina...
 

Einmana  

Pogromca postów


Wiek: 33

Doczya: 12 Pa 2010

   

Wysany: 2011-01-10, 16:28   

No raczej jakieś genetyczne dziwolągi z takiego związku nie wyjdą. Chyba możesz z nią spokojnie być.
 

potargane_mysli  

Stały User



Imię: Laura

Wiek: 28

Doczya: 24 Gru 2010

   

Wysany: 2011-01-10, 16:38   

Spokojnie, nie ma co się martwić, w dodatku jak jest to dalsza kuzynka.
_________________
"Nie obawiaj się, że góry są za wysokie, droga zbyt długa, kwiaty zwiędną, za blisko czyjeś oczy wpatrzone z nadzieją, a potem tylko z wyrzutem. Nie obawiaj się, abyś nie musiał żałować tego, że zabrakło Ci odwagi."
 

Don Rafaello  

Hiper wymiatacz


Imię: Rafał

Wiek: 31

Doczy: 14 Pa 2010

Skd: z planety Ziemia

   

Wysany: 2011-01-10, 16:45   

jacus1994, lepiej sprawdz bo gorzej jak urodzi się jakieś ułemne dziecko bo tak jest po kazirodztwie ale i nie tylko
_________________
Jestem tylko człowiekiem ^^
 

jacus1994  

User



Imię: Paweł

Wiek: 29

Doczy: 09 Sty 2011

   

Wysany: 2011-01-10, 16:52   

Tylko jak to sprawdzić? Nigdy nie można mieć pewności do takich rzeczy ...
 

Einmana  

Pogromca postów


Wiek: 33

Doczya: 12 Pa 2010

   

Wysany: 2011-01-10, 17:12   

Póki nie planujesz z nią dzieci jest okej. Możecie sobie zrobić badania DNA, ale to kosztuje.
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Doczy: 12 Maj 2010

   

Wysany: 2011-01-10, 17:44   

Zdaje się, ze to pokrewieństwo IV stopnia. gdzieś czytałem, że kazirodztwo występuje w obrębie do 3 stopnia pokrewieństwa. Może, więc warto poczytać o tym.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2011-01-10, 18:01   

Nie potrafię tego wytłumaczyć, ale według mojej dedukcji istnieje bardzo nikła szansa, aby było to kazirodztwo.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



Imię: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Doczya: 28 Gru 2010

   

Wysany: 2011-01-10, 18:55   

Mówiąc:

jacus1994 napisa/a:

Jej ojciec jest kuzynem mojego ojca

masz na myśli, że są rodzeństwem ciotecznym/stryjecznym, czy może waszych ojców rodzice są rodzeństwem ciotecznym/stryjecznym?
Myślę, że obojętnie od stanowiska pierwszego czy drugiego, z tego związku nie narodzi się żadne

Don Rafaello napisa/a:

ułemne dziecko


Dla przykładu podam, że moja prababcia wyszła za mąż za swojego brata ciotecznego. W sumie było to ponad 80 lat temu, aczkolwiek narobili 10 dzieci i nie mieli z tym większych problemów. Oczywiście nie wszystkie się szczęśliwie wychowały ale to były całkowicie inne czasy, brak opieki medycznej, odpowiedniej higieny, warunków zamieszkania.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com