Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Kwi 2012

Sk±d: wiesz?

   

Wys³any: 2017-05-10, 15:06   

Zapoznałem się z Biblią i z Katechizmem Kościoła Katolickiego, porównałem je ze sobą, zanalizowałem i stwierdziłem, że to się kupy nie trzyma. Doktryna i tradycja katolicka zawiera mnóstwo tez i zwyczajów niezgodnych z Biblią, a nieraz wręcz sprzecznych z nią. W Katechizmie roi się od stwierdzeń, z którymi się nie zgadzam - np. na temat antykoncepcji, masturbacji, seksu przedmałżeńskiego, seksu tylko dla przyjemności i homoseksualizmu. A i w samej Biblii jest pełno sprzeczności i opisów wydarzeń (wojen, bitew, plag, zbrodni, mordów, rzezi, okrutnych kar boskich), od których włos się jeży na głowie. I ma to niewiele wspólnego z miłosierdziem, wybaczaniem, zrozumieniem, empatią i pojednaniem. Praktyka Kościoła Katolickiego na przestrzeni lat również ma z tym bardzo niewiele wspólnego. Władzom KK w zdecydowanej większości zależało i zależy na władzy i kontroli zamiast na zbawieniu i nauczaniu miłości bliźniego. A wielu katolików woli siać nieufność, wprowadzać podziały, grzmieć i karać zamiast postępować odwrotnie, jak nakazuje ewangeliczna zasada miłości bliźniego. Choć nie wiem, czy w polskim katolicyzmie nie jest to częstsze niż w katolicyzmie innych krajów.
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2017-05-11, 09:52   

http://strona0biblii.republika.pl/slowa_b.html
https://m.facebook.com/notes/nowy-ateizm/przerażające-cytaty-biblijne-13/447798775297654/
https://gloria.tv/video/6GFp4RKFkJZNB67CEeQEhpT1Y
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Poznatek

User


Do³±czy³: 04 Cze 2017

   

Wys³any: 2017-06-04, 19:26   

Bo zrozumiałem że ich nauki są sprzeczne z naukami Boga
 

Abotage

Stały User


Do³±czy³: 13 Wrz 2016

   

Wys³any: 2017-06-28, 07:08   

Teraz coś przyszło mi do głowy.
Jak dobrze rozumiem, w religii chrześcijańskiej tylko osoby wierzące dostają się do nieba.
Chrześcijan na świecie jest mniej więcej 2 miliardy.

Co z pozostałymi 5 miliardami? Czy oni dostają się do piekła, nawet jeśli nigdy nie słyszeli o chrześcijaństwie? Z tego by wynikało, że żeby iść do piekła wystarczy urodzić się w złym miejscu. Jeśli tak jest, to przecież skrajna niesprawiedliwość, przecząca całej wykładni o miłosierdziu Boga.
Natomiast jeśli się mylę, to jak to jest rozwiązane?
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2017-06-28, 11:36   

Abotage napisa³/a:

iść do piekła wystarczy urodzić się w złym miejscu. Jeśli tak jest, to przecież skrajna niesprawiedliwość, przecząca całej wykładni o miłosierdziu Boga.
Natomiast jeśli się mylę, to jak to jest rozwiązane?



Nie.
Proces doskonalenia się w świecie doczesnym mógłby iść w nieskończoność. Zważając przy tym na okoliczności o których wspomniałeś, czyli chociażby miejsce urodzenia, niemożliwością byłoby zasłużyć sobie na podobne miejsce w niebie, zresztą nie wziąłeś także pod uwagę samego nieba jako takiego oraz kontemplowania boga, stąd konieczna wydaje się w tym względzie łaska boża.
_________________
W miękkim futrze kota
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2017-06-28, 12:19   

Abotage napisa³/a:

Jak dobrze rozumiem, w religii chrześcijańskiej tylko osoby wierzące dostają się do nieba.
Chrześcijan na świecie jest mniej więcej 2 miliardy.


Nie, często jest mówione o tym, że nie trzeba być katolikiem aby pójść do nieba. Zgodnie z nauką jaka jest głoszona przez Kościół (a bynajmniej jego część) osoba, która nigdy nie poznała Boga, ale żyje zgodnie z jego przykazaniami (czyli wychodzi na to, że po prostu dobrze) ma szansę trafić do nieba.

Nie zacytuję tutaj fragmentów Pisma Świętego, jednak nie raz już spotkałem się z takim podejściem.
 

Abotage

Stały User


Do³±czy³: 13 Wrz 2016

   

Wys³any: 2017-06-28, 18:38   

Dzięki za odpowiedź ;) Teraz wszystko jasne.
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2017-07-03, 21:54   

vialink napisa³/a:

Abotage napisa³/a:

Jak dobrze rozumiem, w religii chrześcijańskiej tylko osoby wierzące dostają się do nieba.
Chrześcijan na świecie jest mniej więcej 2 miliardy.


Nie, często jest mówione o tym, że nie trzeba być katolikiem aby pójść do nieba. Zgodnie z nauką jaka jest głoszona przez Kościół (a bynajmniej jego część) osoba, która nigdy nie poznała Boga, ale żyje zgodnie z jego przykazaniami (czyli wychodzi na to, że po prostu dobrze) ma szansę trafić do nieba.

Nie zacytuję tutaj fragmentów Pisma Świętego, jednak nie raz już spotkałem się z takim podejściem.



kosciół katolicki nie jest chrzescijański, jest antychrzescijański jest kosciołem antychrysta. w bibli nie znajdziesz takich bzdur i bredni, każdy człowiek za całokształ jedynie zasługuje na pieklo nie wazne ile dobrych uczynków zrobi. wiec nastepnym razem za nim napiszesz coś na forum to zasatnów sie dwa razy... milczenie jest złotem
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com