Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

Waschu  

User

Imię: Ana

Wysłany: 2012-07-20, 13:51   

Czytanie pozwala oderwa? si? od rzeczywisto?ci, cz?sto w ksi??ce znajduje si? inn? cz?stk? patrzenia na ?wiat i ludzi. To nowe warto?ci, ?wiat w który mo?emy wej??. Czasami w ksi??ce znajduje si? w?asne natchnienie. Ludzie w dzisiejszych czasach szukaj? ,,ucieczki" przed monotoni? i byciem opakowaniem na uczucia. A zapominaj? o ksi??kach. Z których mo?emy wynie?? wi?cej ni? przez ca?e 5 lat, lub popatrze? na nasze b??dy inaczej.

_Magnolia_  

Wymiatacz

Wysłany: 2012-07-20, 23:24   

Warto czyta? bo mo?na wzbogaci? si? w s?ownictwie i w ten sposób mo?na wys?owi? si? lepiej i lepiej piszemy ortograficznie. Tak?e na podstawie danej sytuacji mo?na nauczy? si? jak si? zachowa? lub wyci?gn?? z tego wnioski. Mo?na poprawi? sobie humor, mo?na nie czu? si? samotni bo w pewnym sensie ksi??ka mo?e by? przyjacielem. Krótko mówi?c du?o nas uczy i troch? mo?e potowarzyszy.

To jest jeden z m?drych sposobów spedzania wolnego czasu w sposób bardzo mi?ym.

22Ma?Gosia08  

Stały User

Imię: Ma?Gosia

Wysłany: 2012-07-21, 09:36   

Ha! Po?eram ksi??ki i by?am najlepsza w ort., poza tym mam ?wietn? pami?? i ogromna wyobra?ni?. Czytanie jest super... szczególnie ulubionych gatunków :)

anouk

User

Wysłany: 2013-09-25, 14:05   

ja teraz podczytuj? mojemu facetowi Mannisha je?li chodzi o gazety. a ksi??ki to niezmienne - krymina?y! :)

Samaran  

User

Imię: Adrian

Wysłany: 2013-10-19, 19:56   

Aby poczu? si? inaczej. Aby oderwa? si? od tego mizernego ?ycia na korzys? innego, przezywa? tam przygody, romanse itd. Ksi??ka pozwala zapomnie? o problemach, ba nawet potrafi da? nam rowi?zania aszych problemów, wskaza? nam jak postap? itd

Hella  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2014-11-01, 21:26   

Czytam ksi??ki, bo po prostu uwielbiam to robi?. Zabieraj? mnie do innego ?wiata, mocno oddzia?uj? na wyobra?ni?, niekiedy tak, ?e niemal?e sama wpadam do ?wiata ksi??ki i wszystko wokó? mnie przestaje istnie?. Czytanie to naprawd? wspania?a sprawa, odskocznia od rzeczywisto?ci, a nawet mog?abym powiedzie?, ?e nowa rzeczywisto?? stworzona przez autora. Chcia?abym umie? dobrze pisa?, bo mam bujn? wyobra?ni? i my?l?, ?e mog?abym stworzy? co? naprawd? ciekawego. Niestety nie dane mi by?o otrzyma? dar lekko?ci pisania, wskutek czego moje pióro kaleczy wytwory mojej wyobra?ni. Nie potrafi? przelewa? my?li na papier.

shadow lord  

Mega wymiatacz

Wysłany: 2015-01-21, 17:29   

Moim zdaniem nie ma jakies wielkiej roznicy pomiedzy ksiazka a np filmem, fakt ze czytanie zabiera duzo wiecej czasu i mocniej oddzialuje na wyobraznie, mi osobiscie tez jakos latwiej zapamietac pewne informacje czy fakty o ktorych przeczytalem niz ktore gdzies uslyszalem np.

_Magnolia_  

Wymiatacz

Wysłany: 2016-03-13, 14:07   

Oprócz tego, ?e rozwija si? s?ownictwo, umie si? lepiej wyrazi? swoje my?li i ?e rozwija wyobrazni?, warto czyta? dlatego, ?e ksi??ki potrafi? zwróci? uwag? na co?, nad czym nie my?leli?my i mog? co? nam rozja?ni?, czyli cz?owiek si? rozwija. Oczywi?cie wszystko zale?y od ksi??ki, bo du?o teraz takich "odmó?d?aj?cych".

R'Q  

User

Imię: Mateusz

Wysłany: 2016-03-23, 18:23   

Ja czytam, bo jest wtedy fajnie.

Innymi s?owy dostarcza mi to przyjemno?ci.

Wszystkie te argumenty o "rozwijaniu s?ownictwa, wyobra?ni" s? dla mnie wtórne.

CKwiedza.pl

User

Wysłany: 2018-11-13, 15:34   

Czytanie rozwija umys?, wzbogaca s?ownictwo i uczy empatii. Po prostu im wi?cej czytam, tym bardziej stajemy si? m?drzejsi. Oczywi?cie czytaj?c dobre ksi??ki.

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com