Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Zamknięty przez: motyl | 2010-04-03, 23:14

Autor

Wiadomo¶ć

Kamil  

Stały User

CienKi



Wiek: 32

Doł±czył: 10 Sty 2009

Sk±d: sie bior± dzieci?

   

Wysłany: 2010-03-22, 20:05   DobĂłr literatury przedmiotu

Hej słuchajcie omawiam na prezentacji maturalnej m.in. dwa obrazy:
-nieznany malarz krakowski - danse macabre
-M. Henri - taniec
i nie znalazlem jeszcze nic do literatury przedmiotu jak byście wiedzieli co można użyć mniej wiecej w tej kwestii to byłbym wdzięczny:) bo ja to zielony z polskiego :p
_________________
two beer or not two beer
 

QukuĹ‚ka  

Pogromca postĂłw

'taka katarynka'



Wiek: 32

Doł±czyła: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wysłany: 2010-03-22, 21:20   

Kamil napisał/a:

Hej słuchajcie omawiam na prezentacji maturalnej m.in. dwa obrazy:



A jaki temat? to korespondencja sztuk? Zawsze możesz zapytać wujka Google. (chyba że Cie olewa, się zdarza)
 

Kamil  

Stały User

CienKi



Wiek: 32

Doł±czył: 10 Sty 2009

Sk±d: sie bior± dzieci?

   

Wysłany: 2010-03-22, 21:33   

poszukuje kjonkretnej literatury przedmiotu do bibliografii cos o co moge sie pewnie oprzec przy prezentacji jakas ksiazka czy cos wujek mnie olał :p

mĂłj temat
Przedstaw na wybranych przykładach różne ujęcia motywu tańca i koła taneczników w literaturze polskiej i malarstwie.

zastanawialem sie nad tanczacymi tancerkami E.Degasa jeszcze ale to za duzo chyab bedzie :D:D:D
_________________
two beer or not two beer
 

QukuĹ‚ka  

Pogromca postĂłw

'taka katarynka'



Wiek: 32

Doł±czyła: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wysłany: 2010-03-22, 21:42   

No to dużo tego jest. Proponuję się wybrać do bibliotekarki szkolnej. Ona zazwyczaj wie więcej o książkach w bibliotece niż ich autorzy. Tak czy siak, najlepiej wziąć coś co się dobrze zna albo wydaje się być przyjemne. U Coelcha z tego co pamiętam był taniec ("Na brzegu rzeki piedry..." jako czczenie bóstwa itp.)
 

Krit  

Pogromca postĂłw



Doł±czył: 23 Maj 2009

Sk±d: GĂłrny ¦l±sk

   

Wysłany: 2010-03-22, 21:57   

QukuĹ‚ka napisał/a:

U Coelcha z tego co pamiętam był taniec ("Na brzegu rzeki piedry..." jako czczenie bóstwa itp.)



Za takiego gniota bym nie przepuścił.

Motyw tańca w Panu Tadeuszu, Weselu, Chłopach, u Malczewskiego "Błędne koło" się bodajże obraz nazywał, Rozmowa Mistrza Polikarpa ze ¦miercią, taniec korespondujący z "dance macabre" jest w Księdze Cmentarnej Gaimana, ale to nie literatura polska ;)

Ja bym raczej te teksty wykorzystał. Wesele, Pan Tadeusz, a zwłaszcza Malczewski ;)
_________________
#truestory
 

Kamil  

Stały User

CienKi



Wiek: 32

Doł±czył: 10 Sty 2009

Sk±d: sie bior± dzieci?

   

Wysłany: 2010-03-23, 17:15   

wiem wiem pana Tadka i Chłopów odpuściłem sobie bo nie przeczytam tego za chiny ludowe a chodzi mi tu bardziej o literature przedmiotu a konkretnie tych obrazów niz podmiotu co do nich to bede sie ich trzymal juz.

[ Dodano: 2010-03-24, 17:56 ]
Jeśli mam w prezentacji maturalnej reprodukcje obrazów to jak je zapisać w bibliografii??
przykładowo:
Matisse Henri, Taniec, reprodukcja ??
_________________
two beer or not two beer
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com