Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2013-04-18, 18:05   Dobre anime do polecenia

Pytanie do osób bardziej zainteresowanych tematem - jakie anime polecacie, jakie anime chcielibyście obejrzeć + krótki opis. Taki temat dla tych, którzy nie wiedzą po co sięgnąć.

Ja osobiście szukam czegoś z ciekawą akcją, nadnaturalne moce/magia wchodzi w grę, raczej bez dzikich romansów i hentai, bo ani trochę mnie to nie jara. Im ciekawsze sceny walki tym lepiej. Miło, gdyby główny bohater nie był ciotą. Macie coś podobnego?
Na chwilę obecną Fate/Zero było najbardziej zbliżone do opisu.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

WhosThere  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 28

Do³±czy³: 18 Cze 2013

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2013-06-27, 02:48   

Polecam bardzo Shingeki no Kyojin. Jest to świeże anime, które ma dopiero 12 odcinków, ale wgniata w fotel. Mnie niejednokrotnie przechodziły dreszcze podczas oglądania.

W skrócie akcja dzieje się w wymyślonym świecie, na którym ludzie królowali przez długie wieki do czasu przybycia tytanów. Nikt nie wie skąd się wzięli, ani jaki jest ich cel, ale doprowadzili ludzkość na skraj upadku. Ocalała garstka ludzi, która osiedliła się za potrójnym murem. Mijają stulecia, a główny bohater - Eren chce zobaczyć świat poza murami i wstąpić do zwiadowców - oddziału zbrojnego, który walczy z tytanami na ich terenie. Pewnego dnia dzieje się coś, co pozwoli przypomnieć ludzkości o poniżeniu jakie przeżywali wieki temu.

Epicki klimat i bardzo dobre sceny walki (to na razie tylko w mandze, JESZCZE). Co prawda do kreski trzeba się przyzwyczaić, ale świetnie pasuje do całości.
_________________
Lekcja pozbawiona bólu nie ma znaczenia. To dlatego, że nie można otrzymać czegoś, nie poświęcając niczego w zamian. Jednak jeśli przetrwasz bolesne lekcje i wyciągniesz z nich wnioski, będziesz miał serce mocniejsze niż cokolwiek innego.
 

MGK  

User



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Lip 2013

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2013-07-28, 19:13   

Moje ulubione to Ao no exorcist ,Death Note i Code Geass obydwie serie;p

Ale zajawka na animę mi już przeszła więc nic nowego nie oglądam teraz ;p
_________________
 

WhosThere  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 28

Do³±czy³: 18 Cze 2013

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2013-07-28, 20:09   

Death Note był świetny do momentu !SPOILER ALERT! zabójstwa L. Potem musiałem się wręcz przymuszać, do oglądania dalszych epków w nadziei, że coś się rozkręci, a tu dupa.
_________________
Lekcja pozbawiona bólu nie ma znaczenia. To dlatego, że nie można otrzymać czegoś, nie poświęcając niczego w zamian. Jednak jeśli przetrwasz bolesne lekcje i wyciągniesz z nich wnioski, będziesz miał serce mocniejsze niż cokolwiek innego.
 

endles  

User



ImiÄ™: Kordian

Wiek: 29

Do³±czy³: 28 Lip 2013

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2013-07-28, 20:16   

Shingeki no Kyojin, jak napisał kolega wyżej. Fate/Zero jest to poniekąd kolejna część anime o tytule Fate/Stay Night, która moim skromnym zdaniem, była zdecydowanie lepsza. Saga Dragon Ball, Bleach, One Piece (mnie nie przekonał ten tytuł, ale jest dosyćpopularny), Death Note, Hellsing, Elfen Lied, Higurashi no naku Koro ni i dwa kolejne sezony, Mirai Nikki, Guilty Crown, Kaze no Stigma, Beelzebub, Soul Eater.

Z pewnością jest tego więcej, ale w tej chwili nie pamiętam.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2013-08-11, 12:33   

A ja polecam Attack on Titan, Blue Exorcist, Bleach, Darker than Black, Beelzebub.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Akeyo20  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2013-08-11, 16:24   

DeSade, Ty i anime? No nie spodziewałem się ;p
_________________
There can be only one
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2013-08-12, 12:57   

Akeyo20, od dziecka.
Mało o mnie wiesz.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Akeyo20  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2013-08-12, 16:15   

Jasnowidzem nie jestem
_________________
There can be only one
 

Hayaishi  

Stały User



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 31

Do³±czy³: 22 Maj 2013

   

Wys³any: 2013-08-15, 12:46   

Full Metal Alchemist Brotherhood
Kuroshitsuji
Kuroshitsuji II
Fairy Tail
_________________
Ciemność nie przezwycięży ciemności.
Uczyni to tylko światło.
Nienawiść nie przezwycięży nienawiści.
Może to zrobić jedynie miłość.


Per Aspera Ad Astra
 

WhosThere  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 28

Do³±czy³: 18 Cze 2013

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2013-08-16, 23:20   

Nie łapię fenomenu FT. Jedyna rzecz jaka mi się tam podobała, to ten latający kot i jego epickie "Aye!" :mrgreen:

Do SnK zapomniałem dorzucić jeszcze Bleacha (Kubo powinien dostać nobla za kreskę) i jeszcze środkową część Naruto Shippuudena, bo reszta taka sobie.
_________________
Lekcja pozbawiona bólu nie ma znaczenia. To dlatego, że nie można otrzymać czegoś, nie poświęcając niczego w zamian. Jednak jeśli przetrwasz bolesne lekcje i wyciągniesz z nich wnioski, będziesz miał serce mocniejsze niż cokolwiek innego.
 

Hayaishi  

Stały User



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 31

Do³±czy³: 22 Maj 2013

   

Wys³any: 2013-08-26, 17:00   

Tak Happy jest super. Jednak dla mnie liczy się atmosfera w tamtej gildii, no i głupota Natsu jest rozbrajająca.
_________________
Ciemność nie przezwycięży ciemności.
Uczyni to tylko światło.
Nienawiść nie przezwycięży nienawiści.
Może to zrobić jedynie miłość.


Per Aspera Ad Astra
 

Samaran  

User



ImiÄ™: Adrian

Wiek: 32

Do³±czy³: 19 Pa¼ 2013

Sk±d: Legnica

   

Wys³any: 2013-10-19, 19:31   

Odnośnie FT to właśnie ta atmosfera, choć fabuła też moim zdaniem nie jest najgorsza jak na tasiemca.
Co do wartych polecenia tytułów, zależy od gatunku jaki się preferuje, na pewno moge polecić Death Note, Clannad, Kanon, Neon Genesis Evangelion, Samurai Champloo ( odcinek z upalonym Mugenem był boski), Darker Than Black, Devil May Cry, dla miłośników haremówek Oda Nobuna no Yabou, Black Lagoon (anime ma jedną z najlepszych kobiecych bohaterek jakie widziałem), Ef a tale of memories (romans z kapitalną oprawą audio), Gintama (jaja do kwadratu), Kore wa zombie dasu ka, Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru ( główny bohater ma świetne podejście do życia i choćby dla tego warto siegnąć po ten tytuł.)
 

Rosepha  

Stały User

rose



Wiek: 27

Do³±czy³a: 18 Lis 2013

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2013-11-19, 09:05   

One Piece! Ewentualnie SAO ale tylko do 16 odcinka :-> Bo o Shingeki to chyba każdy wie :hyhy:
_________________
But I'm a pyromaniac
I'm storming this w i l d f i r e
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Kwi 2012

Sk±d: wiesz?

   

Wys³any: 2013-11-27, 14:22   

Laputa - podniebny zamek - fajna przygodówka, trochę jak Indiana Jones, trochę w klimacie steampunku.
Księżniczka Mononoke - trochę demonów, trochę sił przyrody związanych z lasem.

To pojedyncze filmy, nie seriale, ale zdecydowanie godne polecenia.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com