Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

OperatorKoparki  

User


ImiÄ™: Kuba

Wiek: 28

Do³±czy³: 07 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-03-07, 17:26   DokÄ…d wybrać siÄ™ po gimnazjum.

Witam wszystkich ! Jestem tu nowy i jest to mój pierwszy post :D Mianowicie chciałbym się do Was zwrocić o pomoc w wyborze szkoły. W tym roku kończę 3 klasę gimnazjum i nie wiem co wybrać , technikum czy liceum. Ostatnio troche czytałem i wyszło na to , że warto ksztalcic się w technikum na kierunkach : ekonomiczne , logistyczne , budowlane skonczyć studia i być ustawionym przez całe życie. Liceum wiadomo wybrać interesujący kierunek , zrobić mature i koniecznie na studia. Co według Was jest lepszym rozwiązaniem ? Technikum na , którymś z tych kierunków czy może liceum , a konkretniej klasa językowa ? Nie wiem czy chce iść na studia , jestem leniwy co do nauki. Prócz piłki nożnej , w którą gram od dziecka nie mam innych zainteresowań. Chciałbym , abyście pomogli mi wybrać szkołę . Na koniec chce wyciągnąć takie ocenki : polak 4 , matma 4 , angol 5 , hista 4 , fiza 3 , chemia 3 , biola 3 , gegra 4. Co o tym myslicie ? Dokąd wybrac sie z takimi ocenkami ?

PS. Sory , że tak sie rozpisałem ..
 

MichaÅ‚  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Pa¼ 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-03-08, 14:18   

Idź do budowlanki, zrób technika, a potem na polibudę. Gdybym mógł cofnąć czas, tak właśnie bym zrobił
 

OperatorKoparki  

User


ImiÄ™: Kuba

Wiek: 28

Do³±czy³: 07 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-03-08, 15:43   

Sęk w tym , że jeśli tak wybiore to przez najbliższe lata nauki towarzyszyć mi będzie rozszerzona matma , a tego bym, nie chciał. Z matmy mam 3 na 4 , ale kompletnie jej nie rozumiem. Twierdzenia Talesa to dla mnie czarna magia , wiec nawet nie chce myśleć co będzie dalej ..
 

gosiak  

User



Do³±czy³a: 07 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-03-08, 16:26   

To zacznij brać korepetycje. Lepiej teraz się przemęczyć, niż pójść do bardzo przeciętnego liceum, a po nim wybrać kierunek studiów nie dający żadnych perspektyw.
 

Petento

User


Do³±czy³: 21 Lut 2011

   

Wys³any: 2011-03-12, 16:21   

Dokładnie. Poza tym na budowlance nie ma tak strasznie dużo matmy - więcej już jest chemii i fizyki. Po technikum masz zawód, więc nie musisz iść na studia. Po liceum nie masz nic - ani zawodu, ani wiedzy na temat zawodu, który będziesz wykonywał w przyszłości.
 

Ela15

User



Do³±czy³: 10 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-04-12, 10:21   

Ja na twoim miejscu poszłabym do technikum ekonomicznego, bo widać, że dajesz sobie rade z matmą i z gegrą a jak się nie mylę to właśnie na te przedmioty będą naciskać. A później na studia ekonomiczne i hmm może jakaś firma ;) Zrobisz jak chcesz :-D
_________________
"Gdy chce się śmiać to się śmieje.
Gdy chce płakać to płacze.
Gdy chce być smutna lub wesoła, jestem taką.
Jestem taka a nie inna. Jestem po prostu sobÄ…"
 

viki-o  

User

viki-o



ImiÄ™: Viktoria

Wiek: 28

Do³±czy³a: 25 Maj 2011

Sk±d: z Nibylandii

   

Wys³any: 2011-05-25, 21:56   

W technikum musiałbyś "polubić" matmę, jak chciałbyś potem wybrać się na Polibudę. Języki się przydają pewnie, ale nie trzeba zaraz iść do klasy językowej, lepiej postawić na techniczny kierunek, jeśli czujesz, że jakoś byś sobie poradził.
_________________
Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.
 

Domka  

User


Wiek: 29

Do³±czy³a: 26 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-26, 15:23   

Jeśli nie uczysz się za dobrze, a co najważniejsze - nie wiesz, czy na pewno chcesz iść na studia, to bierz technikum. Po technikum masz już konkretny zawód, możesz iść na studia, ale jeśli nie chcesz, nie musisz. Można np. gdzieś pracować i również studiować zaocznie. A po liceum to Cię nigdzie nie przyjmą, bo wykształcenia brak. Także ja jestem (w Twoim przypadku oczywiście :d) za technikum. :)
 

Reves.  

User



ImiÄ™: Monika

Do³±czy³a: 03 Pa¼ 2011

Sk±d: Kujawsko-Pomorskie

   

Wys³any: 2011-10-03, 19:51   

Kurcze ciężka sprawa. Wiele osób będzie Ci radziło wiele rozwiązań. Wiadomo, po liceum nie masz zawodu, a po technikum coś już masz. Jednak i gwarancji na to przy Naszym bezrobociu nie ma,że od razu po technikum zawód dostaniesz. Najlepiej wybrać się do szkoły, w której poczujesz się dobrze, będziesz kształcił się do zawodu - bo co najważniejsze to wybrać zawód,który chcesz mieć. Czyli musisz się zdecydować KIM chcesz być,co daje Ci satysfakcje - nikt za Ciebie tego nie wymyśli. Dopiero później przy precyzji dochodzi wybór szkoły. Wcale nie musisz iść do klasy językowej by rozwijać się językowo,a matematykę radziłabym przećwiczyć, Tales nie jest taki straszny, a to są podstawy matematyki,które prócz zawodów czysto humanistycznych są bardzo potrzebne.. o nie ma zmiłuj, musisz się przemóc.
Ja radziłabym wybrać tak,abyś był zadowolony i nie chodził do szkoły na siłę. :-D
_________________
'"Jeśli coś kochasz puść to wolno,jeśli do Ciebie wróci jest Twoje,jeśli nie to nigdy Twoje nie było''
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com