Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je
Najnowsze tematy:
kursy (5)

Autor

Wiadomość

maniek111

User


Dołączył: 27 Sie 2011

   

Wysłany: 2011-12-31, 17:38   

Albo dzieci z podstawówki ? Pierwszy raz słysze..
_________________
Otwieranie sejfów warszawa Gorąco Polecam !!!
 

BartekTEO1908  

Wymiatacz


Wiek: 35

Dołączył: 16 Cze 2010

   

Wysłany: 2011-12-31, 23:19   

Zgadzam się z autorem tego tematu.

My jako społeczeństwo mamy jeszcze wiele do zrobienia w kwestii tolerancji.
Przeszkadza nam u innych praktycznie wszystko, ubiór, kolor skóry, religia, system wartości, styl życia WSZYSTKO.

Oczywiście nie zgadzam się że to tylko problem polaków lecz całego świata, jednak biorąc pod uwagę to że jesteśmy w Europie ba! Jesteśmy w Unii Europejskiej mam obowiązek jako społeczeństwo rozwijać się. Nie tylko gospodarczo ale także kulturowo i społecznie.

Tym czasem nadal tkwimy w starym systemie myślenia z poprzedniej epoki.
Nie szanujemy tego że ktoś może mieć inne zdanie od nas, ponieważ uważamy że nasze zdanie jest jedynym słusznym, nie tolerujemy innej orientacji seksualnej ponieważ uważamy że heteroseksualizm jest jedyną słuszną orientacją i każdy człowiek który nie jest heteroseksualny jest niemalże dzieckiem szatana, ewentualnie pedałem, ciotą lub innym śmieciem ponieważ nie przestrzega jedynego słusznego schematu.

Nie obchodzą (przynajmniej większość z nas) nas inne narodowości, Rosjanin to przecież komuch i wiejska świnia, Niemiec to faszysta i grubas, jesteśmy bardzo zawistni, ciągle żyjemy odległą historią, usprawiedliwiamy swoje postępowanie przez nasze dzieje narodowe.

Dziś każdy kto nie chodzi do kościoła to komuch, lewak, ubek, lub satanista.
Każdy ma też obowiązek reprezentować JP na 100% ponieważ w innym wypadku jest sprzedawczykiem, konfidentem, lub też stoi po stronie ZOMO.

Ja natomiast chciałbym aby w Polsce ludzie mieli taką mentalność jak właśnie w USA.
I nie chodzi mi tutaj o to że wszyscy mają być happy, chodzi mi o szacunek dla innych narodów, religii, systemu wartości.

szostol napisał/a:

Polska szkoła nie jest taka znowu tragiczna, choć reformy są potrzebne. Zauważyłem że głównie narzekasz na stres i ilość nauki, a jesteś w gimnazjum. Moim zdaniem przesadzasz, tam się chodziło dla śmiechu na lekcjach i szkoła zupełnie nie stresowała. Z chęcią bym tam wrócił. Zresztą teraz też nie czuję się być zestresowany. Trzeba mieć zdrowe podejście.Dla ciebie szkoła mogła być miejscem gdzie mogłeś się wygłupiać, śmiać i przeszkadzać innym, jednak szkoła z założenia była stworzona aby wychowywać i uczyć młodych ludzi. Między innymi przez takie podejście jest to szalenie trudne do zrealizowania. Dzieciaki nie rozumieją po co jest szkoła, traktują ją jako świetlice gdzie można się powygłupiać, rozwalić lekcje, zresztą nauczyciele tak samo nie wiedzą po co oni właściwie tam są.

Prace domowe robimy z własnych źródeł, do egzaminów przygotowujemy się sami, u 89% nauczycieli nie uzyskasz żadnej odpowiedzi na nurtujące cie pytania lub pomocy w trudnej sytuacji. Ja osobiście jestem zdania że polska szkoła uczy tylko jednego. ?wietnie uczy jak sobie radzić i jak oszukiwać innych i nic więcej. Ponieważ mało obrotny dzieciak w niej nie przetrwa. Nie spełnia absolutnie jakiejkolwiek funkcji wychowawczej lub edukacyjnej oprócz tego jednego wyjątku. Nie rozumiem zupełnie sensu istnienia szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum w takiej formie w jakiej jest obecnie. Nie wspomniałem o przedszkolach i o uczelniach wyższych ponieważ na tym etapie rozwoju człowieka takie instytucje są według mnie potrzebne.
Przedszkole przygotowuje dzieci do życia w społeczeństwie natomiast uczelnie wyższe mają za zadanie specjalistyczne wykształcenie w danym kierunku.

freestylee napisał/a:

Za jedyną rasą nie przepadam Czeczeńce-wpychają się do szkoły,są agresywni,Ah jacy oni wysportowani.Albo ja żyje w Plebsie albo taki światAkurat naród Czeczeński jest dla mnie symbolem walki zbrojnej o wolność i bardzo szanuje tych ludzi, ponad to każdy obywatel naszego kraju niezależnie od narodowości ma prawo do kształcenia się i tego prawa nikomu odebrać nie możesz. To że ktoś jest agresywny nie ma żadnego związku z jego pochodzeniem. Tak samo agresywny może być Polak jak i Amerykanin czy Czeczeniec.

Sade napisał/a:

To ciekawe biorąc pod uwagę ile osób manifestuje swój ateizm. Zresztą, ile jest osób, które przy kumplach będzie udawać ateistów, a w niedziele pójdą do kościoła bo "mama każe" albo poproszą o prezenty na gwiazdkę :) to jest niekonsekwencja.To że ktoś prosi o prezent na gwiazdkę (pomijając małe dzieci) świadczy o braku kultury z jego strony. Ja mam 18 lat i nie pamiętam kiedy ostatnio prosiłem o prezent, nie wiem może w 2006 roku może wcześniej, niestety nigdzie tego nie zapisuje. Natomiast nie można łączyć tradycji z religią. To że ateista dostanie prezent na gwiazdkę nie znaczy że automatycznie staje się chrześcijaninem. Ja od pewnego czasu kupuje prezenty dla najbliższej rodziny i dla moich przyjaciół oni mnie zresztą też i jestem Ateistą! Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

peluniakleszcza napisał/a:

No kazdy Polaczek powienien miec szanse wyjechac do jakiegos z naszych zaj*bistych krajow unii europejskich i zasmakowac innych kultur innego stylu bycia , Polska to kraj bardzo zawistny i zazdrosny, odwrócisz się , a nawet nie zauwazysz jak ''szybko;; ktos wbija Ci noz w plecy . ja zasiaduje w irlandii 5 lat , nie mam zamiaru wracac do polski , ltotez patriotka nie jestem to dzieki mojemu kraju wyladawalam na obczyznie , na obczyznie ktora uczy mnie zyc, uczy mnie nowych uczuc, szalenstwa w innym wydaniu , tolerancji , szacunku . Przekonalam sie , że wszedzie znajda sie debile , dupki marginesu co beda chcieli Cie dobic dziesiatkami sposobow , ale to nic bo to nie jest Polska , tu bynajmniej moge wygladac jak chce , dam sobie reke uciac ze w p-olsce bym chodzila wyzywana za to jak wygladam za to kim jestem ,, Polsko Ty Ojczyzno Moja, powodzeniaW tym momencie zaczynam nie ubóstwiać, masz 100% racji w tym co piszesz.
Nie jest ważne jakie warunki stwarza ci "twój" kraj, nie jest ważne że państwo traktuje cie jak śmiecia, to że nasz naród jest najbardziej nietolerancyjny w europie a może i na świecie ale musisz tu żyć! Bo w przeciwnym razie nie jesteś patriotą! No to w takim razie ja nie jestem patriotą i nie jestem też frajerem i nie mam zamiaru siedzieć i czekać nie wiadomo na co w kraju w którym 1/3 społeczeństwa żyje poniżej poziomu ubóstwa i nie ma tu żadnych perspektyw na lepsze jutro. Ja sam mam takie plany aby tylko ukończyć szkołę średnią i wyjechać za granice na zachód bo tam żyje się lepiej, i mam gdzieś to że ktoś nazwie mnie zdrajcą czy że nie będę patriotą.
W takim razie nie chce nim być.

[quote="Jabłko "]Tolerancja.... W mojej klasie to chyba 3/4 klasy nie wie co to jest...

Właśnie dla tego zamiast badziewnych lekcji typu zajęcia do wychowania w rodzinie czy jak tam to się nazywa lub jeszcze lepsze "wychowanie seksualne" na krórym uczy ksiądz powinny być zajęcia pod nazwą "tolerancja" i powinny je prowadzić psychologowie a nie jakiś koleś który jest zaślepiony swoimi "ideałami" i twierdzi że Tu-154 zaczepił o patyk.

Dziękuje za uwagę.
_________________
Nie chcę iść do nieba! W piekle można spotkać ciekawszych ludzi
 

I don't now  

Stały User

Miejscowy TrololImię: Paweł

Wiek: 26

Dołączył: 06 Lut 2012

   

Wysłany: 2012-02-18, 02:39   

Autor tematu trochę wyolbrzymił , ale w sumie zgadzam się że jesteśmy nietolerancyjni .
Boli mnie to że jak nie wyglądasz jak "typowy" facet (ja co prawda nie mam z tym problemu większego , bo noszę chyba akceptowalne koszule) to możesz liczyć na wp*erdol od drechów :> . Ale jak autor podał , ubierasz się zbyt 'dziwnie' , jesteś metalem albo wyglądasz jak 'gej' no to masz problem .
Oczywiście wiadomo , nie chodzi mi tu o to że pewnie sam bym się zaśmiał jakbym np. zobaczył gościa dziwnie ubranego i z dziwną fryzurą (typu gaga) . Ale nigdybym nie ocenił go po wyglądzie czy też nie groził że go pobije albo co gorsza , nie zrobiłbym tego .
Dresiarzy też nie uogólniam , istnieją naprawdę porządni ludzie (sam takich znam) ale fakt faktem że większość to ... (nie wiem jak to określić bez wulgaryzmów więc zostawiam ) .
Ale to da się jakoś przeżyć , bardziej mnie martwią zarobki , już nie mówiąc o śmiesznej emeryturze , podczas gdy na zachodzie zaczynają życie na emeryturze (wycieczki po całym świecie) my zaczynamy tylko zbliżanie się do śmierci ledwo wiążąc koniec z końcem .
Dlatego by nie pracować całe życie za marne zarobki i jeszcze śmieszniejszą emeryturę (już nie będę komentował służby zdrowia bo nie ma czego) planuje opuścić ten kraj i mam nadzieje że mi się to uda i przełożę swoją przyszłość , nad przywiązanie do tego co jest teraz .
_________________
"Ja lubię ludzi którzy lubią siebie , bo to jest początek romansu na całe życie . "
"Ludzie chcą mi mówić kim mam być , ludzie chcą mi mówić jak mam żyć . "
 

freestylee  

Mega wymiataczImię: ee yy eekhem hehe

Wiek: 23

Dołączył: 21 Lut 2011

Skąd: nie wiem ;(

   

Wysłany: 2012-02-18, 11:28   

I don't now napisał/a:

Ale to da się jakoś przeżyć , bardziej mnie martwią zarobki , już nie mówiąc o śmiesznej emeryturze , podczas gdy na zachodzie zaczynają życie na emeryturze (wycieczki po całym świecie) my zaczynamy tylko zbliżanie się do śmierci ledwo wiążąc koniec z końcem .
Dlatego by nie pracować całe życie za marne zarobki i jeszcze śmieszniejszą emeryturę (już nie będę komentował służby zdrowia bo nie ma czego) planuje opuścić ten kraj i mam nadzieje że mi się to uda i przełożę swoją przyszłość , nad przywiązanie do tego co jest teraz .

Dokładnie dokładnie... W polsce dostajesz 670zł emerytury i wyżyw się,leki kup,kup coś słodkiego,opłać mieszkanie,i miej coś w zapasie...
_________________
"Jestem Bogiem
Uświadom to sobie sobie
Ty też jesteś Bogiem
Tylko wyobraź to sobie sobie"
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com