Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

madziisz

User


Do³±czy³: 09 Lip 2016

   

Wys³any: 2016-07-09, 14:12   Dostanie siÄ™ na dwa kierunki.

5 lipca zapisałam się na dwa kierunki w jednym z uniwersytetów. Moim marzeniem jest psychologia, ale wybrałam również Logistykę, ponieważ skończyłam technikum spedycyjne, więc jakaś kontynuacja.
Do 11 lipca trzeba zawieźć papiery, ja zrobiłam to dziś i na psychologie i logistykę.
Wyniki dostania siÄ™ na studia sÄ… 19 lipca.
Moje pytanie: Co będzie jak dostane się na oba kierunki? Wtedy muszę z jednego zrezygnować, ale jak?
Jakieś oświadczenie? Jak to wygląda, ktoś coś wie?
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2016-07-09, 14:45   

madziisz napisa³/a:

Co będzie jak dostane się na oba kierunki?

To dostaniesz siÄ™ na oba kierunki.

madziisz napisa³/a:

Wtedy muszę z jednego zrezygnować, ale jak?
Jakieś oświadczenie?

Gdy zostaniesz umieszczona na liście przyjętych, idziesz do dziekanatu podpisać papiery oświadczające, że jesteś gotowa do podjęcia nauki. Albo nie idziesz i problem z głowy.
 

kris96  

User

żabi stalker



ImiÄ™: no-name

Wiek: 28

Do³±czy³: 02 Lip 2016

   

Wys³any: 2016-07-09, 14:46   

O ile to są uczelnie publiczne, stacjonarne - to nie musisz nic robić. Wystarczy, że załatwisz wszystko tylko na jednej. Przynajmniej z tego co ja wiem.
_________________
...trwaj chwilo,
o chwilo, jesteś piękną!
Czyny dni moich czas przesilÄ…,
u wrót wieczności klękną.
W przeczuciu szczęścia, w radosnym zachwycie,
stanąłem oto już na życia szczycie!
 

arton.art

User


Do³±czy³: 11 Lip 2016

   

Wys³any: 2016-07-16, 15:34   

Poczytaj o liczbie punktów ECTS - proces Boloński, które każdy student ma do wykorzystania. Przed przystąpieniem na studia należy wypełnić oświadczenie o tych punktach i tam trzeba między innymi zaznaczyć czy podjęło się studia na innej uczelni.
PS
Myślisz, że uda Ci się pogodzić te dwa kierunki? To dosyć ambitne plany ;)
_________________
'Bądź jak Bob Budowniczy i zawsze dawaj radę'
Docieplenia Śląsk Kompleksowa budowa domów
 

Xavi  

User

Daj 7 ziko


Wiek: 27

Do³±czy³: 24 Lip 2016

   

Wys³any: 2016-07-24, 14:56   

To nie ambicja, tylko nieświadomość - tak zwane "świeżactwo". Bardzo ambitnie Magdo, że wybrałaś dwa kierunku i masz cele w spełnieniu się, próbując być na dwóch z nich, jednak wyjaśnię Ci to jak wygląda takie coś od zaplecza.

Chodzenie na wykłady rzadko kiedy bywa obowiązkowe, jedynie na ćwiczeniach posiadasz grupę 30-40 osobową, na której sprawdzana jest obecność. Biorąc pod uwagę, że na kierunku masz średni od 100 do 300 osób, nie będziesz miała problemu z przepisaniem się do grup tak, aby połączyć dwa kierunku - zwłaszcza, kiedy prowadzący o tym się dowie, to pójdzie Ci na rękę i z pewnością przepisze Twoją osobę do innej grupy. Wiązać się to będzie jednak z codziennymi zajęciami po 8-9 godzin. Można tak wytrzymać rok, ale pokładanie 3 lat na studiowaniu dwóch kierunków jest bez sensu, zwłaszcza, że nie mają one pokrewieństwa nawet przedmiotów, przez co będziesz zmuszona zaliczyć każdy przedmiot. Przemyśl jakie studia Cię interesują i idź na nie, nikt nie zabroni Ci za rok podjąć drugiego kierunku, ale obecnie nie radzę - bo zawód będzie tym większy, gdy zobaczysz w jaki sposób to wszystko wygląda.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com