Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-09-05, 22:46   

Arshin napisa³/a:

Polecam japoński



Haha,a myślisz,że ta osoba bd mogła wybrać właśnie taki język.
 

szaman22  

User


Do³±czy³: 13 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-09-07, 17:18   

Bardzo ciekawy (i łatwy ;) ) jest język rosyjski
 

brajla  

Mega wymiatacz



Do³±czy³a: 08 Kwi 2010

Sk±d: w ludziach tyle jadu

   

Wys³any: 2010-09-07, 17:19   

jezyk rosyjski :] :] :]
_________________
Kiss my ass:*
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-09-07, 18:01   

Niemiecki, język przyjemny i pożyteczny.

Trudno odpowiedzieć na pytanie, co lepsze, łatwiejsze, fajniejsze bo każdy ma swój gust. Poza tym wszystko zależy od tego, jak podchodzimy do nauki, czy solidnie, czy też z góry zakładamy " to jest głupie, niepotrzebne, fuj" itd., motywacja też robi swoje.

Jeśli mówimy o turystyce to polecam niemiecki. Zaraz potem rosyjski. Francuski, hiszpański czy włoski fajnie brzmią z nazwy, ale nie wiem czy w dziedzinie "turystyka" są aż tak istotne. Nie znam się, więc tylko tak sobie gdybam. Ja wybrałabym niemiecki.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

sydnej  

Pogromca postów

Last White Hope



Wiek: 34

Do³±czy³: 29 Pa¼ 2009

Sk±d: Leszno

   

Wys³any: 2010-09-07, 18:06   

Kierowałbym się w stronę rosyjskiego.
 

jakiezycietakirap

User

[czesc][cool]



ImiÄ™: Anita

Do³±czy³: 10 Pa¼ 2010

Sk±d: Gdynia

   

Wys³any: 2010-10-10, 12:40   

Według mnie niemiecki jest prostszy od francuskiego, jednak nie moge co mówić, bo niemieckego ucze sie 4 lata, a francuskiego tyle co nic
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-10-10, 12:55   

cappuccino napisa³/a:

Francuski, hiszpański czy włoski fajnie brzmią z nazwy, ale nie wiem czy w dziedzinie "turystyka" są aż tak istotne.

Są istotne, szczególnie francuski, bo idioci francuzi nie uczą się języków obcych.
 

mist  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 31 Sie 2010

   

Wys³any: 2010-10-10, 13:31   

A ja powiem tak, autor co prawda już wybrał szkołę i język, ale może komuś się kiedyś jeszcze przyda. Jeśli nie wiesz jaki język wybrać i na dobrą sprawę jest Ci to obojętne, to dowiedz się jacy są nauczyciele. Ja poszłam na niemiecki- bo łatwy, bo może się przydać, ale trafiłam na takiego gestapowca, że już wolałabym francuski gdzie nauczycielka jest po prostu świetna. I co z tego, że język może się nie przydać, bo i tak nie będę zdawać matury z niczego innego jak angielskiego.
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-10-10, 16:17   

mist napisa³/a:

I co z tego, że język może się nie przydać, bo i tak nie będę zdawać matury z niczego innego jak angielskiego.

Aha, bo język się uczy po to, żeby zdać go na maturze...
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-10-10, 16:22   

Rorschach napisa³/a:

Są istotne, szczególnie francuski, bo idioci francuzi nie uczą się języków obcych.


Poza tym francuski to nie tylko Francja, ale również kawał Afryki Południowej oraz kraje takie jak Belgia.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

mist  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 31 Sie 2010

   

Wys³any: 2010-10-11, 14:19   

Rorschach napisa³/a:

Aha, bo język się uczy po to, żeby zdać go na maturze...


... nie o to mi chodziło, choć w szkole średniej to raczej do tego się dąży przede wszystkim.
Język angielski w zupełności by wystarczył w szkole, a dodatkowe języki to ewentualnie dla chętnych, ale nie ważne, bo to i tak się nie zmieni.
No a jeszcze co do matury no to autor tematu zapytał jaki język wybrać dodatkowy, czyli nie planuje żadnych wyjazdów czy czegoś, gdzie będzie potrzebował innego niż ang. więc najmądrzej jest wybrać najłatwiejszy/ najluźniejszy i przyłożyć się do innych przedmiotów których nie można wybierać
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-10-12, 08:19   

mist napisa³/a:

więc najmądrzej jest wybrać najłatwiejszy/ najluźniejszy i przyłożyć się do innych przedmiotów których nie można wybierać

Nie. Najmądrzej jest wybrać taki, który się podoba lub taki, który może się kiedyś przydać. Nie ma łatwych języków zresztą.
 

mist  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 31 Sie 2010

   

Wys³any: 2010-10-12, 22:21   

Rorschach napisa³/a:

Nie ma łatwych języków zresztą


Są języki łatwiejsze i trudniejsze do nauczenia, jeśli o to Ci chodzi -.-

Rorschach napisa³/a:

Najmądrzej jest wybrać taki, który się podoba lub taki, który może się kiedyś przydać.


I sądzisz, że uda się nauczyć takiego języka przez 2-3 lata, aby był przydatny? Wybacz kolego, nie w polskiej szkole.
 

vilen

Wymiatacz


Do³±czy³: 23 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-10-13, 00:28   

Hah .
Przez ten miesiąc nauki języka niemieckiego w szkole średniej nauczyłem się więcej niż przez te 3 lata w gimnazjum :)
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-10-13, 10:32   

mist napisa³/a:

I sądzisz, że uda się nauczyć takiego języka przez 2-3 lata, aby był przydatny? Wybacz kolego, nie w polskiej szkole.

No, ja się w ten sposób nauczyłem angielskiego i hiszpańskiego. Przez 3 lata. W polskiej szkole. Wybacz koleżanko.

mist napisa³/a:

Są języki łatwiejsze i trudniejsze do nauczenia, jeśli o to Ci chodzi -.-

Ale nie obiektywnie. Są języki łatwiejsze i trudniejsze do nauczenia dla danej osoby. I, szczerze mówiąc, nie o to mi chodziło, a raczej o to, że nie ma języków, których można się nauczyć "spacerkiem" nic prawie nie robiąc.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com