Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siŕ!

Zapomnia│eť has│a?

Przypomnij je

Autor

WiadomoŠ

Jimmy FoX  

VIP

Imi─Ö: Tomasz

Do│▒czy│: 26 Lip 2008

Sk▒d: Birmingham

Wys│any: 2015-08-15, 10:10   

Koownal, a co ci─Ö obchodzi, w jaki spos├│b kto┼Ť pozyskuje zwierz─Öta? Spojrza┼ée┼Ť pierw na siebie?

metalmummy  

Junior Admin

MATKA

Imi─Ö: Karolina Magdalena

Do│▒czy│a: 28 Gru 2010

Wys│any: 2015-08-15, 10:26   

nie lubię kotów. ale wszystko co małe jest słodkie.

xomkax  

User

Imi─Ö: Aleksandra

Do│▒czy│a: 26 Lip 2015

Sk▒d: Lublin

Wys│any: 2015-08-15, 11:29   

Cudne ;D
Ja mam kota brytyjskiego, ale już dawno nie jest mały i słodziutki ;p teraz to wredne bydle ^^

DeSade  

Pogromca post├│w

Do│▒czy│a: 20 Lip 2011

Wys│any: 2015-08-15, 14:42   

takitampan napisa│/a:

Wybacz, ze nie r─ůbie drzewa w lesie jak rasowy m─Ö┼╝czyzna ale dostaj─ůc 2-2,5 tys za kota zdecydowanie wole te zaj─Öcie

Kiedy┼Ť opisywa┼ée┼Ť swoje erotyczne przygody na blogu, za 50 z┼é.
Wi─Öc to chyba nie jest Tw├│j jedyny spos├│b zarabiania na ┼╝ycie,co?
:-D

[ Dodano: 2015-08-15, 14:43 ]
Nie musisz odpowiada─ç, nie jestem w┼Ťcibska i nie obchodzi mnie to za bardzo.
Ale w sumie, to nieco zabawne stwierdzenie z r─ůbaniem drzewa.

[ Dodano: 2015-08-15, 14:49 ]

Jimmy FoX napisa│/a:

a co ci─Ö obchodzi, w jaki spos├│b kto┼Ť pozyskuje zwierz─Öta?

Osa ugryz┼éa Ci─Ö w g┼éow─Ö i napuch┼éa przez co tracisz zdolno┼Ťci my┼Ťlenia?
Oczywi┼Ťcie, ┼╝e wa┼╝ne jest sk─ůd pozyskuje si─Ö zwierz─Öta. Czy popiera┼éby┼Ť hodowl─Ö koni, przetrzymywanych w potwornych warunkach, byle tylko zyska─ç na ich sprzeda┼╝y, nie uwzgl─Ödniaj─ůc przy tym ich warunk├│w bytowych?
Troska Koownala jest w tym przypadku jak najbardziej uzasadniona. Ma bowiem jakie┼Ť poczucie odpowiedzialno┼Ťci spo┼éecznej, jeszcze.
Więc co to za żałosne wszczynanie pyskówek?

Koownal  

Wymiatacz

Do│▒czy│: 07 Sty 2013

Sk▒d: Dolno┬Âl┬▒skie

Wys│any: 2015-08-15, 16:37   

Jimmy FoX napisa│/a:

Koownal, a co ci─Ö obchodzi, w jaki spos├│b kto┼Ť pozyskuje zwierz─Öta? Spojrza┼ée┼Ť pierw na siebie?

Po pierwsze zapyta┼éem co takitampan s─ůdzi o takiej tezie. Nawet nie wiesz czy zgadzam si─Ö z takim pogl─ůdem.

Owszem obchodzi mnie to.

Tak, spojrzałem na siebie.

------

Z grubsza zgadzam si─Ö z Twoim powy┼╝szym postem DeSade, chocia┼╝ nie musia┼éa┼Ť wystosowywa─ç takiej obrony.

Dalej ch─Ötnie us┼éysz─Ö odpowied┼║ za┼éo┼╝yciela w─ůtku, a nie opinii os├│b postronnych.

Jimmy FoX  

VIP

Wys│any: 2015-08-15, 21:30   

DeSade napisa│/a:

Osa ugryz┼éa Ci─Ö w g┼éow─Ö i napuch┼éa przez co tracisz zdolno┼Ťci my┼Ťlenia?

A co, prze┼╝y┼éa┼Ť to samo?

DeSade napisa│/a:

Czy popiera┼éby┼Ť hodowl─Ö koni, przetrzymywanych w potwornych warunkach, byle tylko zyska─ç na ich sprzeda┼╝y, nie uwzgl─Ödniaj─ůc przy tym ich warunk├│w bytowych?

A co za debil nie dba o zwierz─Öta, ┼╝eby zyska─ç na ich sprzeda┼╝y?

DeSade napisa│/a:

Więc co to za żałosne wszczynanie pyskówek?

A takie, ┼╝e ludzie s─ů hipokrytami i maj─ů tendencj─Ö do oceniania innych, nie spogl─ůdaj─ůc pierw na swoje post─Öpowanie. Je┼Ťli autor tematu wola┼é kupi─ç kota ni┼╝ wzi─ů─ç jakiego┼Ť ze schroniska, to jest to tylko jego sprawa i nie czyni go z┼éym cz┼éowiekiem.

Koownal napisa│/a:

Nawet nie wiesz czy zgadzam si─Ö z takim pogl─ůdem.

Wiem. Sugeruje to fakt zadania takiego pytania.

takitampan  

Hiper wymiatacz

Imi─Ö: Bartek.

Do│▒czy│: 01 Mar 2011

Sk▒d: Bydgoszcz

Wys│any: 2015-08-15, 23:02   

Koownal, Nie zmuszam nikogo, aby kupił akurat koty ode mnie z hodowli.Przecież może kupić kota ze schroniska prawda? Ale czy z kotem ze schroniska może pojechać na wystawę? Zdobyć tytuł Championa?

Zreszt─ů, szansa, ┼╝e takie koty z hodowli trafi─ů do schroniska jest o wiele wiele ni┼╝sza. Wyda┼éby┼Ť na telefon ponad dwa tysie, ┼╝eby komu┼Ť go potem odda─ç?

Gdzie┼Ť tam wy┼╝ej pojawi┼é si─Ö post o koniach i warunkach bytowych.Wyobra┼║ sobie, ┼╝e masz stadnin─Ö, Twoje konie bior─ů udzia┼é w wy┼Ťcigach, wiec logicznym jest, ┼╝e musza by─ç zadbane, pilnujesz szczepie┼ä, odpowiedniej ilo┼Ťci i jako┼Ťci jedzenia itd. Tak samo jest z kotami.

LandonAston. napisa│/a:

Mówie mojemu bliższemu koledze, że jest mi smutno. Oczekiwałam, że chociaz spyta dlaczego, a on: to zrób palcówke.

Gossipgirl  

Stały User

Do│▒czy│a: 19 Lut 2010

Wys│any: 2015-08-16, 00:03   

takitampan napisa│/a:

Zreszt─ů, szansa, ┼╝e takie koty z hodowli trafi─ů do schroniska jest o wiele wiele ni┼╝sza.

a w┼éa┼Ťnie, tu mo┼╝na by─ç niemi┼éo zaskoczonym. Na co dzie┼ä zajmuj─Ö si─Ö bezdomnymi, wolno┼╝yj─ůcymi kotami..i niestety coraz cze┼Ťciej ludzie wyrzucaj─ů koty w┼éa┼Ťnie te rasowe, czy oddaj─ů je do schroniska..a dlaczego...? Bo jak koty ┼éadny to zdrowy..a jak co┼Ť szwankuje, to okazuje si─Ö, ┼╝e ludzie nie chc─ů wzi─ůc za to stworzenie odpowiedzialno┼Ťci.. Koty rasowe czasem choruj─ů cz─Ö┼Ťciej ni┼╝ te "dachowce".. Fakt, szansa jest niska, ale w dzisiejszych czasach ma┼éo kiedy ludzie patrz─ů na dobro zwierzaka, najwa┼╝niejsze, ┼╝eby by┼é, robi┼é za maskotk─Ö i dawa┼é si─Ö tarmosi─ç dzieciom..a jak zachoruje czy si─Ö znudzimy to oddamy. Ju┼╝ nie m├│wi─ůc o pesudohodowlach itp.
Nikogo nie oceniam, tylko stwierdzam fakt, jak to czasem jest. Taki troch─Ö ot.

DeSade  

Pogromca post├│w

Do│▒czy│a: 20 Lip 2011

Wys│any: 2015-08-16, 11:50   

Jimmy FoX napisa│/a:

A co, prze┼╝y┼éa┼Ť to samo?

Wielokrotnie. :-)

Jimmy FoX napisa│/a:

A co za debil nie dba o zwierz─Öta, ┼╝eby zyska─ç na ich sprzeda┼╝y?

S─ů tacy ludzie. To, ┼╝e ko┼ä wygl─ůda w miar─Ö dobrze, niekoniecznie musi ┼Ťwiadczy─ç o tym, ┼╝e jest mu dobrze. Poza tym co do sprzeda┼╝y jeszcze. Nabywca, powiedzmy w┼éa┼Ťciciel niewielkiego gospodarstwa rolnego chce kupi─ç konia, zwykle po najni┼╝szej cenie, jest ze wsi i nie sta─ç go na kupno konia po wy┼╝szej cenie. Wi─Öc odwiedza sprzedawce i kupuje konia, kt├│ry nie wygl─ůda by─ç mo┼╝e najlepiej, lecz jest tani. Wi─Öc go kupuje. Sprzedawca natomiast stosuje jeden z chwyt├│w marketingowych. Masowa hodowla po najni┼╝szej cenie.

takitampan napisa│/a:

Gdzie┼Ť tam wy┼╝ej pojawi┼é si─Ö post o koniach i warunkach bytowych.

Ten przyk┼éad jest ma┼éo trafiony, poniewa┼╝ przytoczy─ç mog─Ö teraz r├│wnie nietrafiony. Na przyk┼éad zwierz─Öta, kt├│re wo┼╝─ů ludzi, te┼╝ musza wygl─ůda─ç na zadbane. Ale wo┼╝enie ludzi niezwykle ich obci─ů┼╝a.

Jimmy FoX napisa│/a:

jakiego┼Ť ze schroniska, to jest to tylko jego sprawa i nie czyni go z┼éym cz┼éowiekiem.

Według Ciebie, to nie czyni go złym człowiekiem.

Jimmy FoX  

VIP

Wys│any: 2015-08-16, 12:38   

DeSade napisa│/a:

Według Ciebie, to nie czyni go złym człowiekiem.

Aha. Nie mam pytań.

Koownal  

Wymiatacz

Wys│any: 2015-08-16, 16:58   

takitampan napisa│/a:

Nie zmuszam nikogo, aby kupił akurat koty ode mnie z hodowli.

Nie, nie zmuszasz. Zach─Öcasz. I tworzysz tutaj reklam─Ö co jest logicznie, bo zarabiasz na tym. I masz ┼Ťwiadomo┼Ť─ç wp┼éywu na opini─Ö innych, je┼Ťli nie jeste┼Ť ograniczony.

takitampan napisa│/a:

Ale czy z kotem ze schroniska może pojechać na wystawę? Zdobyć tytuł Championa?

A czemu ma to służyć oprócz rozdmuchiwania własnego ego i pomnażaniu własnych zysków?

Sprawdza to np. relacj─Ö mi─Ödzy cz┼éowiekiem a zwierz─Öciem? Umiej─Ötno┼Ťci trenerskie?
Bo z tego co wiem oceniany jest jedynie wygl─ůd "w rasie" i og├│lnie poj─Öte zdrowie zwierz─Öcia.

takitampan napisa│/a:

Zreszt─ů, szansa, ┼╝e takie koty z hodowli trafi─ů do schroniska jest o wiele wiele ni┼╝sza. Wyda┼éby┼Ť na telefon ponad dwa tysie, ┼╝eby komu┼Ť go potem odda─ç?

Gossipgirl się wypowiedziała na ten temat.

Ponadto, co to ma do rzeczy? W Twoim interesie le┼╝y raczej to, aby mie─ç odpowiedni─ů ilo┼Ť─ç m┼éodych koci─ůt do sprzeda┼╝y, celowo doprowadzaj─ůc do rozrodu, zazwyczaj poprzez ch├│w selektywny, czy┼╝ nie?
Schroniska s─ů przepe┼énione, osoba, kt├│rej by┼Ť nie sprzeda┼é kota (wyhodowanego), musia┼éaby szuka─ç zwierz─Öcia gdzie indziej, kt├│rego znalaz┼éaby np. w schronisku. Nie chodzi o oddawanie do schronisk, lecz m.in. o bezcelowe pomna┼╝anie populacji.

Jimmy FoX napisa│/a:

A takie, ┼╝e ludzie s─ů hipokrytami i maj─ů tendencj─Ö do oceniania innych, nie spogl─ůdaj─ůc pierw na swoje post─Öpowanie.

Zanim zaczniesz rzuca─ç pustos┼éowiem, wola┼ébym, aby┼Ť mia┼é podstawy do pr├│b obra┼╝ania innych. I wykaza┼é je. Ale znaj─ůc Ciebie, obejdzie si─Ö. Pisz─ůc to, sam czynisz to, co pi─Ötnujesz, oceniaj─ůc mnie, co czyni Ci─Ö r├│wnie┼╝ hipokryt─ů.

Jimmy FoX napisa│/a:

Koownal napisa│/a:

Nawet nie wiesz czy zgadzam si─Ö z takim pogl─ůdem.

Wiem. Sugeruje to fakt zadania takiego pytania.

No to pudło Panie Jasnowidz. :-D
Gratuluj─Ö my┼Ťlenia zero-jedynkowego.
Powy┼╝ej masz sugesti─Ö czego┼Ť innego.

takitampan  

Hiper wymiatacz

Imi─Ö: Bartek.

Do│▒czy│: 01 Mar 2011

Sk▒d: Bydgoszcz

Wys│any: 2015-08-16, 21:28   

DeSade wy┼╝ej wspomnia┼éa: Czy popiera┼éby┼Ť hodowl─Ö koni, przetrzymywanych w potwornych warunkach, byle tylko zyska─ç na ich sprzeda┼╝y, nie uwzgl─Ödniaj─ůc przy tym ich warunk├│w bytowych?"

Koownal, Bo z tego co wiem oceniany jest jedynie wygl─ůd "w rasie" i og├│lnie poj─Öte zdrowie zwierz─Öcia.

Więc temat zdrowia i warunków kotów mamy mam nadzieje z głowy.

Na reszte odpisze innym razem jak bede miał chwilke

LandonAston. napisa│/a:

Mówie mojemu bliższemu koledze, że jest mi smutno. Oczekiwałam, że chociaz spyta dlaczego, a on: to zrób palcówke.

Koownal  

Wymiatacz

Wys│any: 2015-08-17, 21:55   

takitampan, nie przesz┼éo mi przez my┼Ťl, aby oskar┼╝a─ç Ci─Ö o niedba┼éo┼Ť─ç o zdrowie zwierz─ůt.

Wci─ů┼╝ czekam zatem na rozwini─Öcie odno┼Ťcie reszty.

Forum m│odzie┐owe e-Mlodzi.com