Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2015-08-15, 09:10   

Koownal, a co cię obchodzi, w jaki sposób ktoś pozyskuje zwierzęta? Spojrzałeś pierw na siebie?
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-08-15, 09:26   

nie lubię kotów. ale wszystko co małe jest słodkie.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

xomkax  

User


ImiÄ™: Aleksandra

Do³±czy³a: 26 Lip 2015

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2015-08-15, 10:29   

Cudne ;D
Ja mam kota brytyjskiego, ale już dawno nie jest mały i słodziutki ;p teraz to wredne bydle ^^
_________________
Photography is a life.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-08-15, 13:42   

takitampan napisa³/a:

Wybacz, ze nie rąbie drzewa w lesie jak rasowy mężczyzna ale dostając 2-2,5 tys za kota zdecydowanie wole te zajęcie



Kiedyś opisywałeś swoje erotyczne przygody na blogu, za 50 zł.
Więc to chyba nie jest Twój jedyny sposób zarabiania na życie,co?
:-D

[ Dodano: 2015-08-15, 14:43 ]
Nie musisz odpowiadać, nie jestem wścibska i nie obchodzi mnie to za bardzo.
Ale w sumie, to nieco zabawne stwierdzenie z rÄ…baniem drzewa.

[ Dodano: 2015-08-15, 14:49 ]

Jimmy FoX napisa³/a:

a co cię obchodzi, w jaki sposób ktoś pozyskuje zwierzęta?



Osa ugryzła Cię w głowę i napuchła przez co tracisz zdolności myślenia?
Oczywiście, że ważne jest skąd pozyskuje się zwierzęta. Czy popierałbyś hodowlę koni, przetrzymywanych w potwornych warunkach, byle tylko zyskać na ich sprzedaży, nie uwzględniając przy tym ich warunków bytowych?
Troska Koownala jest w tym przypadku jak najbardziej uzasadniona. Ma bowiem jakieś poczucie odpowiedzialności społecznej, jeszcze.
Więc co to za żałosne wszczynanie pyskówek?
_________________
W miękkim futrze kota
 

Koownal  

Wymiatacz



Do³±czy³: 07 Sty 2013

Sk±d: Dolno¶l±skie

   

Wys³any: 2015-08-15, 15:37   

Jimmy FoX napisa³/a:

Koownal, a co cię obchodzi, w jaki sposób ktoś pozyskuje zwierzęta? Spojrzałeś pierw na siebie?



Po pierwsze zapytałem co takitampan sądzi o takiej tezie. Nawet nie wiesz czy zgadzam się z takim poglądem.

Owszem obchodzi mnie to.

Tak, spojrzałem na siebie.

------

Z grubsza zgadzam się z Twoim powyższym postem DeSade, chociaż nie musiałaś wystosowywać takiej obrony.

Dalej chętnie usłyszę odpowiedź założyciela wątku, a nie opinii osób postronnych.
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2015-08-15, 20:30   

DeSade napisa³/a:

Osa ugryzła Cię w głowę i napuchła przez co tracisz zdolności myślenia?

A co, przeżyłaś to samo?

DeSade napisa³/a:

Czy popierałbyś hodowlę koni, przetrzymywanych w potwornych warunkach, byle tylko zyskać na ich sprzedaży, nie uwzględniając przy tym ich warunków bytowych?

A co za debil nie dba o zwierzęta, żeby zyskać na ich sprzedaży?

DeSade napisa³/a:

Więc co to za żałosne wszczynanie pyskówek?

A takie, że ludzie są hipokrytami i mają tendencję do oceniania innych, nie spoglądając pierw na swoje postępowanie. Jeśli autor tematu wolał kupić kota niż wziąć jakiegoś ze schroniska, to jest to tylko jego sprawa i nie czyni go złym człowiekiem.

Koownal napisa³/a:

Nawet nie wiesz czy zgadzam siÄ™ z takim poglÄ…dem.

Wiem. Sugeruje to fakt zadania takiego pytania.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

takitampan  

Hiper wymiatacz


ImiÄ™: Bartek.

Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Mar 2011

Sk±d: Bydgoszcz

   

Wys³any: 2015-08-15, 22:02   

Koownal, Nie zmuszam nikogo, aby kupił akurat koty ode mnie z hodowli.Przecież może kupić kota ze schroniska prawda? Ale czy z kotem ze schroniska może pojechać na wystawę? Zdobyć tytuł Championa?

Zresztą, szansa, że takie koty z hodowli trafią do schroniska jest o wiele wiele niższa. Wydałbyś na telefon ponad dwa tysie, żeby komuś go potem oddać?

Gdzieś tam wyżej pojawił się post o koniach i warunkach bytowych.Wyobraź sobie, że masz stadninę, Twoje konie biorą udział w wyścigach, wiec logicznym jest, że musza być zadbane, pilnujesz szczepień, odpowiedniej ilości i jakości jedzenia itd. Tak samo jest z kotami.
_________________

LandonAston. napisa³/a:

Mówie mojemu bliższemu koledze, że jest mi smutno. Oczekiwałam, że chociaz spyta dlaczego, a on: to zrób palcówke.

 

Gossipgirl  

Stały User


Wiek: 32

Do³±czy³a: 19 Lut 2010

   

Wys³any: 2015-08-15, 23:03   

takitampan napisa³/a:

Zresztą, szansa, że takie koty z hodowli trafią do schroniska jest o wiele wiele niższa.



a właśnie, tu można być niemiło zaskoczonym. Na co dzień zajmuję się bezdomnymi, wolnożyjącymi kotami..i niestety coraz cześciej ludzie wyrzucają koty właśnie te rasowe, czy oddają je do schroniska..a dlaczego...? Bo jak koty ładny to zdrowy..a jak coś szwankuje, to okazuje się, że ludzie nie chcą wziąc za to stworzenie odpowiedzialności.. Koty rasowe czasem chorują częściej niż te "dachowce".. Fakt, szansa jest niska, ale w dzisiejszych czasach mało kiedy ludzie patrzą na dobro zwierzaka, najważniejsze, żeby był, robił za maskotkę i dawał się tarmosić dzieciom..a jak zachoruje czy się znudzimy to oddamy. Już nie mówiąc o pesudohodowlach itp.
Nikogo nie oceniam, tylko stwierdzam fakt, jak to czasem jest. Taki trochÄ™ ot.
_________________
Kiedy nie masz czasu myśleć, życie staje się proste.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-08-16, 10:50   

Jimmy FoX napisa³/a:

A co, przeżyłaś to samo?



Wielokrotnie. :-)

Jimmy FoX napisa³/a:

A co za debil nie dba o zwierzęta, żeby zyskać na ich sprzedaży?


Są tacy ludzie. To, że koń wygląda w miarę dobrze, niekoniecznie musi świadczyć o tym, że jest mu dobrze. Poza tym co do sprzedaży jeszcze. Nabywca, powiedzmy właściciel niewielkiego gospodarstwa rolnego chce kupić konia, zwykle po najniższej cenie, jest ze wsi i nie stać go na kupno konia po wyższej cenie. Więc odwiedza sprzedawce i kupuje konia, który nie wygląda być może najlepiej, lecz jest tani. Więc go kupuje. Sprzedawca natomiast stosuje jeden z chwytów marketingowych. Masowa hodowla po najniższej cenie.

takitampan napisa³/a:

Gdzieś tam wyżej pojawił się post o koniach i warunkach bytowych.


Ten przykład jest mało trafiony, ponieważ przytoczyć mogę teraz równie nietrafiony. Na przykład zwierzęta, które wożą ludzi, też musza wyglądać na zadbane. Ale wożenie ludzi niezwykle ich obciąża.

Jimmy FoX napisa³/a:

jakiegoś ze schroniska, to jest to tylko jego sprawa i nie czyni go złym człowiekiem.


Według Ciebie, to nie czyni go złym człowiekiem.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2015-08-16, 11:38   

DeSade napisa³/a:

Według Ciebie, to nie czyni go złym człowiekiem.

Aha. Nie mam pytań.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Koownal  

Wymiatacz



Do³±czy³: 07 Sty 2013

Sk±d: Dolno¶l±skie

   

Wys³any: 2015-08-16, 15:58   

takitampan napisa³/a:

Nie zmuszam nikogo, aby kupił akurat koty ode mnie z hodowli.



Nie, nie zmuszasz. Zachęcasz. I tworzysz tutaj reklamę co jest logicznie, bo zarabiasz na tym. I masz świadomość wpływu na opinię innych, jeśli nie jesteś ograniczony.

takitampan napisa³/a:

Ale czy z kotem ze schroniska może pojechać na wystawę? Zdobyć tytuł Championa?



A czemu ma to służyć oprócz rozdmuchiwania własnego ego i pomnażaniu własnych zysków?

Sprawdza to np. relację między człowiekiem a zwierzęciem? Umiejętności trenerskie?
Bo z tego co wiem oceniany jest jedynie wygląd "w rasie" i ogólnie pojęte zdrowie zwierzęcia.

takitampan napisa³/a:

Zresztą, szansa, że takie koty z hodowli trafią do schroniska jest o wiele wiele niższa. Wydałbyś na telefon ponad dwa tysie, żeby komuś go potem oddać?



Gossipgirl się wypowiedziała na ten temat.

Ponadto, co to ma do rzeczy? W Twoim interesie leży raczej to, aby mieć odpowiednią ilość młodych kociąt do sprzedaży, celowo doprowadzając do rozrodu, zazwyczaj poprzez chów selektywny, czyż nie?
Schroniska są przepełnione, osoba, której byś nie sprzedał kota (wyhodowanego), musiałaby szukać zwierzęcia gdzie indziej, którego znalazłaby np. w schronisku. Nie chodzi o oddawanie do schronisk, lecz m.in. o bezcelowe pomnażanie populacji.

Jimmy FoX napisa³/a:

A takie, że ludzie są hipokrytami i mają tendencję do oceniania innych, nie spoglądając pierw na swoje postępowanie.



Zanim zaczniesz rzucać pustosłowiem, wolałbym, abyś miał podstawy do prób obrażania innych. I wykazał je. Ale znając Ciebie, obejdzie się. Pisząc to, sam czynisz to, co piętnujesz, oceniając mnie, co czyni Cię również hipokrytą.

Jimmy FoX napisa³/a:

Koownal napisa³/a:

Nawet nie wiesz czy zgadzam siÄ™ z takim poglÄ…dem.

Wiem. Sugeruje to fakt zadania takiego pytania.



No to pudło Panie Jasnowidz. :-D
Gratuluję myślenia zero-jedynkowego.
Powyżej masz sugestię czegoś innego.
 

takitampan  

Hiper wymiatacz


ImiÄ™: Bartek.

Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Mar 2011

Sk±d: Bydgoszcz

   

Wys³any: 2015-08-16, 20:28   

DeSade wyżej wspomniała: Czy popierałbyś hodowlę koni, przetrzymywanych w potwornych warunkach, byle tylko zyskać na ich sprzedaży, nie uwzględniając przy tym ich warunków bytowych?"

Koownal, Bo z tego co wiem oceniany jest jedynie wygląd "w rasie" i ogólnie pojęte zdrowie zwierzęcia.

Więc temat zdrowia i warunków kotów mamy mam nadzieje z głowy.


Na reszte odpisze innym razem jak bede miał chwilke
_________________

LandonAston. napisa³/a:

Mówie mojemu bliższemu koledze, że jest mi smutno. Oczekiwałam, że chociaz spyta dlaczego, a on: to zrób palcówke.

 

Koownal  

Wymiatacz



Do³±czy³: 07 Sty 2013

Sk±d: Dolno¶l±skie

   

Wys³any: 2015-08-17, 20:55   

takitampan, nie przeszło mi przez myśl, aby oskarżać Cię o niedbałość o zdrowie zwierząt.

Wciąż czekam zatem na rozwinięcie odnoście reszty.
_________________
Nie ma mnie.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com