Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Olga

User


Do³±czy³: 05 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-05, 23:33   dysleksja

co sądzicie o dysleksji?myślicie, że kto ma opinię ten ma lżej?myślałam żeby załatwić sobie coś takiego do egzaminu gimnazjalnego, nie wiem czy się opłaca i jak to zrobić!jest ktoś z was dyslektykiem? :?:
 

Kingus=)  

Wymiatacz

:)



ImiÄ™: Kika

Wiek: 31

Do³±czy³a: 29 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-01-05, 23:36   

osobiście nie jestem dyslektyczką, ale wiem, ze sie opłaca to załatwiać :p
masz wydłużony czas pisania egzaminu a na dodatek nie patrzą na błędy ortograficzne. Porozmawiaj z nauczycielem od polskiego lub wychowawcą.
_________________
' gdy marzę otwarte oczy mam..., bo wiem, że w niebie miejsce mam :) '
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2010-01-05, 23:37   

musisz iść do poradni dyslektycznej *. tam Ci zrobią badanie i się dowiesz, czy masz czy nie masz dysleksję. może to po prostu dysleń jest :P
a na gimnazjalnym tylko tyle lepiej, że nieco dłużej piszesz i na błędy nie zwracają uwagi.

*czy jakoś tak. nie jestem dyslektykiem, więc w temacie średnio siedzę.
_________________
meow
 

Visage  

Mega wymiatacz


Wiek: 37

Do³±czy³: 03 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-05, 23:40   

Cytat:

?myślicie, że kto ma opinię ten ma lżej?

Do pewnego czasu, w gimnazjum, szkole średniej. Po maturze już tylko pod górkę, bo raczej patrzą na takich jak na głąbów, wiele zakładów pracy leje na takie papierki. Ja jestem dysortem i sobie dziękuję, że nigdy w takie papierki się nie bawiłem.
_________________
We are Satan's generation and we don't give a fuck(...)
Infernal blood runs in our veins
Alcohol and drugs is what we need and take
We need no stupid fucking conscience
Go get fucked if you are not one of the bestial ones
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-06, 08:28   

Cytat:

co sądzicie o dysleksji?myślicie, że kto ma opinię ten ma lżej?myślałam żeby załatwić sobie coś takiego do egzaminu gimnazjalnego, nie wiem czy się opłaca i jak to zrobić!jest ktoś z was dyslektykiem?


Dysleksja w przyrodzie występuje tak naprawdę rzadko i niestety często właśnie jest tak, że zaświadczenie o dysleksji załatwia się, "żeby było łatwiej". Problem w tym, że życie nie jest tak kolorowe i do pewnego etapu nauki może i będzie łatwiej, ale potem zaczną się schody. Przede wszystkim różne licea różnie patrzą na dyslektyków. U nas żaden nauczyciel nie respektował zaświadczeń o dysleksji, poza tym, że delikwent mógł zrobić o trzy błędy więcej, co przecież nie było dla niego żadną ulgą. Czasami zdarzało się nawet, że dysleksja była przyczynąś wylądowania gościa na poprawce. Naprawdę tego chcesz? Nie lepiej byłoby przysiąść trochę nad ortografią czy matematyką?

Poza tym, aby rzeczywiście stwierdzić dysleksję, należy wykonać rezonans magnetyczny głowy, gdyż tylko na jego podstawie można rzeczywiście orzec o dysleksji, w innym przypadku to jedynie hipoteza. Chcesz się tak ośmieszyć?

I dziwi mnie postawa innych. Idź i załatw sobie. Jak dziewczyna teraz zacznie kombinować, to będzie kombinować już do końca życia, a to nie jest fajne.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-01-06, 11:03   

Taa. 3/4 tych wszyscy z papierkami to tylko i wyłącznie zaniedbanie i lenistwo. To się da wyuczyć. Ale im się nie chce. Lepiej się tłumaczyć dysleksją. Nie zwracają uwagi na błędy, wszędzie im popuszczają w tej kwestii, a powinno być odwrotnie. Powinni z tym walczyć i ćwiczyć i oceniać postępy.
Jak chcesz to sobie załatw. Chociaż mam nadzieje, że będzie Ci trudno. Może i dostajesz dodatkowy czas na egzaminie, ale pomyśl czy chcesz mieć do końca życia przypiętą łatkę 'analfabety' i usprawiedliwiać błędy w najprostszych słowach.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Ostatnio zmieniony przez motyl 2010-01-06, 11:16, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-06, 11:13   

motyl - rozróżniaj pojęcia "dysleksja" i "analfabetyzm", proszę Cię.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-01-06, 11:15   

Nataniel, wstawiłam to w cudzysłowie, a że nie zrozumiałaś co miałam na myśli to już nie mój problem.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-06, 11:28   

W kontekście Twojej wypowiedzi użycie cudzysłowia byłoby właściwe zarówno wtedy, gdybyś podzielała ten pogląd, jak również w przypadku, gdybyś się z nim nie zgadzała. Ortografia się kłania.

¯eby nie było offa - bodajże jakiś czas temu był postulowany wniosek o ograniczenie dyslektykom możliwości studiowania na wybranych kierunkach. Czasami żałuję, że tego nie wprowadzili, bo jak potem taki polonista przyjdzie nauczac do szkoły i sadza byki przy pisaniu na tablicy, to aż żal serce ściska.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-01-06, 13:08   

Ja jestem dyslektykiem, miałem szereg badań i potwierdzono :]
W szkole podstawowej, w gimnazjach oraz w szkole średniej respektują zaświadczenie o dysleksji. Na studia nie zanosiłem tego papierka.
Tak, jest lżej
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-06, 14:12   

Cytat:

W szkole podstawowej, w gimnazjach oraz w szkole średniej respektują zaświadczenie o dysleksji.


Zależy od szkoły. W jednych respektują, w innych nie.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-01-06, 14:14   

Nataniel napisa³/a:

w innych nie.


Każda musi, z tego co ja wiem, za nie respektowanie tego szkoła może ponieść konsekwencje.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-06, 14:20   

Zależy, co rozumiesz przez pojęcie "respektowanie". U nas dysotrografik miał prawo popełnić 3 błędy więcej. Coś mu to dało? Nie, bo zrobił ich 30. Więc niby niektórzy mieli papierek, ale nic im on nie dawał.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-01-06, 14:22   

Nataniel napisa³/a:

U nas dysotrografik miał prawo popełnić 3 błędy więcej


Dysortografik nie dyslektyk. U mnie było tak, że miałem dowolną ilość błędów, na maturze mogłem ich zrobić 20.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-06, 14:24   

Dysortografia to forma dysleksji. Tak samo jak dyskalkulia czy dysrtografia matematyczna jest formÄ… dysleksji.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com