Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: Mizantrop | 2013-07-05, 13:29

Autor

Wiadomo¶æ

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2011-01-22, 19:41   DziaÅ‚ 'Biblioteczka'

Witam, przychodzę z propozycją odnośnie działu Biblioteczka.
Sądzę, że, nie obrażając nikogo, w tym dziale jest jeden wielki burdel, pomieszanie z poplątaniem, tu temat o danym o autorze, tu ogólnie o czytaniu, a tu jeszcze o konkretnej książce. Co myślicie o tym, by to uporządkować? Jak? Już wysuwam swoją propozycję.
Dział zostałby taki, jaki jest, ale byłby rozbudowany o dodatkowe dwa podfora, subfora czy jak to się tam nazywa. W pierwszy subforum, dajmy na to, o nazwie Książki, byłyby tematy odnośnie książek właśnie. W jednym temacie dyskutowałoby się o jednej książce/serii (miło by było, gdyby osoba, która zakłada temat, napisała sama albo chociaż skądś skopiowała opis danej książki i dodała zdjęcie jej okładki - nie wszyscy słyszeli o każdej książce na tym świecie, więc taki regulamin, co by musiało zostać zawarte w pierwszym poście takiego tematu, byłby dobry). W drugim, jak się pewnie domyślacie, o nazwie Autorzy o autorach, znowu jeden temat na jednego autora, i tu miło byłoby, gdyby osoba zakładająca temat wypisała chociaż kilka tytułów książek, których dana osoba jest autorem, bo nie sądzę, żeby ważną, wartą napisania kwestią było to, ile Nicolas Sparks ma lat albo gdzie studiowała Stephenie Meyer. Natomiast tematy takie, jak Czym jest dla Was czytanie? i inne tego typu, zostałyby w dziale głównym.
Nie wiem, jak Wy, ale wydaje mi się, że jeżeli zostałoby wprowadzone coś na wzór tego, co ja proponuję, to byłoby trochę więcej porządku.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

Orion  

User

Zło, chodzące zło!



ImiÄ™: Damian

Wiek: 32

Do³±czy³: 15 Sie 2010

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2011-01-22, 22:36   

Całkiem dobry pomysł. Trochę porządku nie zaszkodzi. :-)
_________________
I don't care who I have to fight!
If he rips my arms out, I'll kick him to death!
If he rips my legs off, I'll bite him to death!
If he rips my head off, I'll stare him to death!
And if he gouges out my eyes, I'll curse him from the grave!
 

Wojtas  

Hiper wymiatacz

KoteG



ImiÄ™: Wojtek

Wiek: 30

Do³±czy³: 02 Maj 2009

Sk±d: Katowice/Chorzów

   

Wys³any: 2011-01-23, 06:40   

To samo trzeba by zastosować w "Muzyka", "Film" i prawdopodobnie kilku innych działach oprócz "Biblioteczki". Niestety każdy Admin to leń, więc podejrzewam, że ten w gruncie rzeczy dobry pomysł nie zostanie wprowadzony w życie. Chyba, że Władza mnie mile zaskoczy.
_________________
Ludzkość! Jakaż ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia... kogoś innego!


Sklepik z marzeniami
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2011-01-23, 12:14   

Idąc tym tokiem rozumowania, trzeba uporządkować wszystkie działy. Rozdrabniając się strasznie. Jestem na nie. O czytelność tematów mogą zadbać sami userzy dodając odpowiednie oznaczenia jak np. [książka] 'Jak upolowałem merlina' , [autor] Jan Kowalski oraz [inne] Co lubimy czytać?
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2011-01-23, 15:26   

stubarwny napisa³/a:

Idąc tym tokiem rozumowania, trzeba uporządkować wszystkie działy.


A czy kogoś to boli? Właśnie policzyłam, że za forum jest odpowiedzialnych 10 osób, gdyby odpowiednio podzielić obowiązki, dać każdemu modowi po dział lub więcej do uporządkowania, robota przebiegłaby chyba sprawnie i dość szybko? Nie trzeba zrobić wszystkiego w jeden dzień, nie trzeba zarywać nocy przy komputerze, można wdrażać zmiany w życie powoli, ale jednak.

stubarwny napisa³/a:

RozdrabniajÄ…c siÄ™ strasznie.


Rozdrabnianie to by było, gdybym zasugerowała jeszcze podział książek na ich gatunki, wtedy powstałoby multum subfor ;)

stubarwny napisa³/a:

O czytelność tematów mogą zadbać sami userzy dodając odpowiednie oznaczenia jak np. [książka] 'Jak upolowałem merlina' , [autor] Jan Kowalski oraz [inne] Co lubimy czytać?


Dla mnie to nie jest w żaden sposób przyczynienie się do robienia większego porządku na forum.
Ok, wypowiedziała się jedna osoba z władzy wyższej, ale ja jednak jeszcze proszę o inne głosy, tym bardziej, że poprzedni panowie (Orion i Wojtas) nawet w pewnym sensie popierają mój pomysł.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2011-01-23, 15:51   

Cytat:

A czy kogoÅ› to boli?


Może nie boli, ale pamiętaj, że moderatorzy też się uczą, śpią, odpoczywają i mają swoje prywatne obowiązki. Niektórzy pracują. Dokładanie kolejnej podkategorii segregacji raczej nie ułatwi pracy. A rozdrabniając dział książek wypadałoby się zabrać za praktycznie wszystkie pozostałe działy tworząc nowe subfora. A zieloni niech sobie sprzątają i układają. Nie jest to forum traktujące o książkach, autorach. Jest to ogólne forum młodzieżowe.
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2011-01-23, 15:59   

stubarwny napisa³/a:

Może nie boli, ale pamiętaj, że moderatorzy też się uczą, śpią, odpoczywają i mają swoje prywatne obowiązki. Niektórzy pracują. Dokładanie kolejnej podkategorii segregacji raczej nie ułatwi pracy. A rozdrabniając dział książek wypadałoby się zabrać za praktycznie wszystkie pozostałe działy tworząc nowe subfora. A zieloni niech sobie sprzątają i układają.


Przeczytaj dokładnie mój poprzedni post. Napisałam wyraźnie, że wiem, że takie porządki to sporo pracy i nie wszystkie zmiany muszą pojawić się w 5 sekund, tak? ;) Ja sobie doskonale zdaję sprawę z tego, że to, co zaproponowałam, nie jest takie proste do zrealizowania, bo też mam doświadczenie w moderowaniu, administrowaniu forum. Ale jednocześnie wiem, że jest to do zrobienia - nieważne, ile porządki zajmą czasu, ważne, jaki będzie efekt.

stubarwny napisa³/a:

Nie jest to forum traktujące o książkach, autorach. Jest to ogólne forum młodzieżowe.


I nie stałoby się to forum traktującym o literaturze, gdyby to, co zaproponowałam, weszło w życie. To miało na celu jedynie poprawienie estetyki, zadbanie o większy porządek. Nigdzie nie napisałam, że chcę na siłę robić z forum młodzieżowego forum czytelnicze... Po prostu, według mnie, jeżeli coś takiego by funkcjonowało, łatwiej byłoby się odnaleźć w takich działach, bo teraz nie ma tam zbyt dużego porządku.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2011-01-23, 16:12   

Ja jestem za. Jedno czy dwa podfora nie zaszkodzą, a raczej porządek byłby nieco większy.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-01-23, 21:38   

Jestem za takim podziałem. I pomysł wstawiania chociażby okładek, czy krótkich opisów książek nie jest taki głupi.
PS. Mimo całej sympatii do modów - na serio nie ogarniam tego, dlaczego nie mogą mieć przyporządkowanych swoich działek. Bycie modem to nie tylko ściganie trolli, ale także właśnie porządkowanie tematów.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-01-24, 20:01   

Isair napisa³/a:

przyporządkowanych swoich działek. Bycie modem to nie tylko ściganie trolli, ale także właśnie porządkowanie tematów.


Tak ? Mamy się licytować,bądź przedstawić liczbę godzin jakie każdy z nas spędził przed ekranem komputera scalając,przenosząc,a przede wszystkim porządkując tematy ?
Jest to zbyt duże forum,by moderatorzy zostali przyporządkowani do poszczególnych działów.

Pomysł nie jest zły,jednak nie bierze pod uwagę (bądź odbiera to jako nasze lenistwo), czasu jaki jest potrzebny do jego realizacji.
O ile biblioteczka nie jest dużym działem,to z pewnością za chwilę znajdą się miłośnicy muzyki,którzy wyjdą z propozycją uporządkowania działu według wykonawców,gatunków muzycznych,albumów,ogólnych dyskusji.
W następstwie powstaną kolejne propozycje tyczące się kolejnych działów.

Według mnie na forum istnieje zbyt wiele działów oraz zbyt wiele tematów,by dokonać tego typu zmian.Zwłaszcza,że mogą ich dokonać jedynie trzy osoby.


Zależy nam na utrzymaniu ładu oraz przejrzystości na forum.Jednakże nie kosztem naszego prywatnego życia.Oczywiście,zapewne rozpatrzymy ten pomysł wspólnie z administracją.
Niemniej,ja również przychylam się do jego odrzucenia.
Jest wiele for tematycznych dla miłośników książek.
_________________
Drugs&hugs.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-01-24, 23:32   

Podpisuję się pod tym co napisał Stubarwny, mianowicie:

stubarwny napisa³/a:

O czytelność tematów mogą zadbać sami userzy dodając odpowiednie oznaczenia jak np. [książka] 'Jak upolowałem merlina' , [autor] Jan Kowalski oraz [inne] Co lubimy czytać?

_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-01-25, 00:02   

slow, ale nikt nie każe ci niczego wyliczać. Każdy mod daje tyle od siebie ile może. To jest chyba logiczne. zasmuca mnie fakt, że sugestie, czy prośby w stronę modów są brane od razu za ataki.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-01-25, 07:15   

Isair napisa³/a:

czy prośby w stronę modów są brane od razu za ataki.


Ponieważ wszystko zależy od tonu wypowiedzi danego użytkownika.

Isair napisa³/a:

Bycie modem to nie tylko ściganie trolli, ale także właśnie porządkowanie tematów.


Trudno potraktować to prośbę.Sugestię ? Przesadziłeś.


Mizantrop napisa³/a:

Podpisuję się pod tym co napisał Stubarwny, mianowicie:
stubarwny napisał/a:
O czytelność tematów mogą zadbać sami userzy dodając odpowiednie oznaczenia jak np. [książka] 'Jak upolowałem merlina' , [autor] Jan Kowalski oraz [inne] Co lubimy czytać?


Najlepszy dowód na to,że i użytkownicy mogą zadbać o porządek na forum.
_________________
Drugs&hugs.
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-01-25, 10:53   

Wiesz slow coś ci powiem. Jesteś delikatnie mówiąc chyba przewrażliwiona na swoim punkcie. :zalamany: Przykro mi.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2011-01-25, 14:06   

Ja nie mam nic przeciwko.Pytanie tylko czy na jednym dziale się skończy i czy ten porządek zostanie utrzymany,bo w rzeczywistości głównie od 'zwykłych' użytkowników zależy jak każdy dział wygląda.Ogólnie jestem za i jako leniwy moderator jestem w stanie się tego podjąć.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com