Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: Mizantrop | 2013-07-05, 13:16

Autor

Wiadomo¶æ

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-06-10, 20:44   DziaÅ‚ skarg i zażaleÅ„

Wiele razy czytałem wypowiedzi moderatorów na temat działu skarg i zażaleń - mianowicie , że wolno wypowiadać się jedynie osobom które zakładały temat, moderatorom lub "pozwanym". Raz czytuję, że to zwyczaj, raz że regulamin, a innym razem czytam "przypominam że...". Kto ustanowił takie prawo ? Jak dla mnie to samowolka moderatorów, skoro wymyślili sobie jakiś niepiśmienny przepis to warto byłoby go opublikować, to moja propozycja, z wyjątkiem tematów ogólnych lub interpretujących sam regulamin. Jest to dla mnie co najmniej denerwujące, w jednym z tematów grożono nawet ostrzeżeniami.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Execerate  

Wymiatacz


ImiÄ™: Olek

Wiek: 28

Do³±czy³: 24 Lut 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-06-10, 20:47   

Z jednej strony dobrze, bo zrobiłby się niewyobrażalny śmietnik, z drugiej zaś to by nie było głupie, każdy ma prawo wypowiedzieć się i oznajmić, co mu się nie podoba i co z delikwentem uczynić. Jednak sądzę, że tak modkom i admiom jest wygodniej...
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-06-10, 20:49   

Ale tego nie ma w regulaminie. A oni wyjeżdżają z jakimiś ostrzeżeniami.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-06-10, 20:51   

Execerate napisa³/a:

każdy ma prawo wypowiedzieć się i oznajmić, co mu się nie podoba i co z delikwentem uczynić.


Nie, akurat takiego prawa nie macie. Co do owych "delikwentów".

vialink pisał, że wypowiadają się tam tylko moderatorzy/administratorzy i osoby zamieszane, a osobiście uważam, że i tak oświadczenie administratora jako władzy ponad wszystkimi jest wystarczające. Punkt w regulaminie co prawda nie zaszkodzi, ale ile osób go przeczytało?
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-06-10, 21:06   

Cytat:

Punkt w regulaminie co prawda nie zaszkodzi, ale ile osób go przeczytało?



Jakaś podstawa prawna być musi.

Cytat:

Ale tego nie ma w regulaminie. A oni wyjeżdżają z jakimiś ostrzeżeniami.



Znajdą coś innego :D Nie ma nic o pisaniu na zielono, to dostaliśmy za prowokację.
 

sydnej  

Pogromca postów

Last White Hope



Wiek: 34

Do³±czy³: 29 Pa¼ 2009

Sk±d: Leszno

   

Wys³any: 2010-06-10, 21:18   

szostol napisa³/a:

Znajdą coś innego :D Nie ma nic o pisaniu na zielono, to dostaliśmy za prowokację.


Dokładnie, pisaliśmy w końcu na temat, nie offtopowaliśmy.
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2010-06-10, 22:14   

Nie da się wszystkiego zawrzeć w regulaminie. Gdybyśmy chcieli wypisać tam każdy jeden przypadek miałby on nie kilkadziesiąt linijek, a kilkaset... to raz, a dwa.

Na forum panują pewne zasady i normy, które sami z czasem wyznaczaliśmy. Wszyscy je dobrze znają i wiedzą na co można sobie pozwolić. Wiecie, że kolory czerwony i zielony są kolorami odpowiednio administracji i moderacji forum. Z resztą nie tylko u nas tak jest, a na większości for dyskusyjnych. Wiecie, że prowokowanie użytkowników, moderatorów itd będzie karane, wiecie też, że w dziale Próśb i Zażaleń odpisują wyłącznie zainteresowani oraz administracja. Dlaczego? Bo za każdym razem gdy ktoś składał skargę o coś, pojawiało się od razu 10 adwokatów. Potem spory itd. Chcemy tego uniknąć - nie pozwalamy na to.

Napiszecie, że ktoś może o tym nie wiedzieć. Ok, nowym nie damy warnów, jeżeli zdarzy się komuś po raz pierwszy - darujemy, usuniemy po prostu post i jest ok. Ale jeżeli robi to ktoś, kto ma 1000 postów i jest na forum sporo czasu i wie co wolno a nie - przepraszam bardzo. Ile można walczyć?
 

Gary  

Hiper wymiatacz

Ban(d)ita



ImiÄ™: Remik

Wiek: 34

Do³±czy³: 03 Mar 2010

Sk±d: on siê wzi±³

   

Wys³any: 2010-06-10, 23:44   

vialink, gówno prawda, na forum panują zasady jakie moderatorzy chcą a nie jakie panować powinny, jak to jest że taki zainteresowany może być ostrzelany przez każdego moderatora i admina a nie może być broniony przez usera? wprowadziłoby zamieszanie? niby dlaczego bo moderatorom mogłoby argumentów zabraknąć? Na forum panują niepisane zasady tak? to powiedz mi jak zawrzesz z kimś słowną umowę to co wywalczysz w sądzie? nic.
_________________
"jestem z pokolenia tych skazanych na banicjÄ™"
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-06-11, 06:34   

Gary napisa³/a:

jak to jest że taki zainteresowany może być ostrzelany przez każdego moderatora i admina a nie może być broniony przez usera? wprowadziłoby zamieszanie? niby dlaczego bo moderatorom mogłoby argumentów zabraknąć?


Było już tłumaczone. Zwykle było bez argumentów na zasadzie "ja popieram tego", że można by ankiety robić. Po co?
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-06-11, 06:45   

To nie jest argmunet, kto przeczytał regulamin? Przepisów kodeksu cywilnego też pewnie nie znasz? Mimo to nie jest to argumentem. Jak mówi stara paremia co nie jest zakazane jest dozwolone, tak więc jeśli nie ma czegoś zakazanego w tym regulaminie to można to zrobić.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-06-12, 00:12   

Isair, zgadzam się z Tobą. Skoro regulamin istnieje, to należałoby go konstruować w sposób przejrzysty i przemyślany, a nie tak od ucha do ucha.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-06-12, 08:19   

ojzu, ja się z tobą zgadzam. £ysy łysego pozna, ale to taka denna dygresja, więc na bok z nią (ale ja elokwentny jestem :samozachwyt:). Tak było kiedyś, i powinno wrócić, syfu większego nie przewiduje bo forum teraz przechodzi apogeum, w sumie to już chyba etap końcowy, albowiem atmosfera trochę się rozrzedziła. Tak czy siak, nie było źle administracjo coś sobie ubzdurała, nie ma w regulaminie to nie ma zasady. Przestrzegamy sumiennie regulaminu to źle, nie przestrzegamy też źle, może to z administracja coś?
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com