Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

C-47  

Pogromca postów



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 33

Do³±czy³: 13 Wrz 2011

Sk±d: Wroclaw

   

Wys³any: 2015-01-08, 17:07   Dziwna sytuacja z grÄ… minecraft

Hejka

Mam dość dziwny problem z minecraftem,aktualnie gram na wersji 1.5.2 i strasznie mi się zacina gra.Jednak gdy w opcjach zmniejszam odległość renderowania na "Krótką" to gra się troszkę lepiej.

Nie gram na żadnych serwerach,gram sam dla siebie i denerwuje mnie to,że mam aktualnie system Windows 7 wersja 32-bitowa,2,5 GB Ram,karta graficzna NVIDIA GeForce GT 500M 1GB oraz procesor Intel Celeron 2x 1.60 pomimo tego gra chodzi bardzo źle.Nie dawno zainstalowałem wersje minecrafta 1.8.1 i było jeszcze gorzej po mimo zmniejszenia wymagań w grze ten problem nadal pozostaje.
Nie wiem co mam zrobić,skąd pobrać minecrafta tak by mi chodził w miarę płynnie,co do Javy nie dawno robiłem aktualizacje i też to nic nie pomogło. Jak ktoś wie co można zrobić albo miał podobny problem jak ja niech się wypowie :-(
_________________
Najpierw zapoznaj siÄ™ z regulaminem forum piszÄ…c do mnie
 

Adreamin  

Wymiatacz



Imię: Jarosław

Wiek: 29

Do³±czy³: 24 Sie 2014

   

Wys³any: 2015-01-08, 17:44   

Mam słaby komputer, kiedyś chciałem zobaczyć co to za gra jak było takie boom, i też mi cięło strasznie a myślałem, że pójdzie to na sprzęcie 10 letnim, chyba jakas optymalizacja jest do dupy, albo gra ma w sobie cos wymagającego, czego sam nie pojmuje.
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Cze 2014

Sk±d: z zaÅ›wiatów

   

Wys³any: 2015-01-08, 17:45   

W tym minecrafcie da się zmienić rozdzielczość? Mi niektóre gry zamulały, czy ustawienia grafiki były wysokie, czy nie. Zmieniłem rozdzielczość z 1280x1024 na 640x480 bodajże, i działały. Mam Win7 64bit, Intel Celeron 2x 2.90ghz z zintegrowaną grafiką i 6gb ram.
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

Egoistka  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 01 Lis 2014

   

Wys³any: 2015-01-08, 17:58   

W Minecrafcie jeśli dużo podróżujesz, odkrywasz nowy teren to świat się renderuje i być może też przez to gra się przycina. Ale fakt, MC potrzebuje również mocnego sprzętu.
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Cze 2014

Sk±d: z zaÅ›wiatów

   

Wys³any: 2015-01-08, 18:15   

Popatrzyłem na wymagania, nic dziwnego że gra się zawiesza. Potrzeba do niej procesora Pentium IV 2,6 ghz. Celerony są mniej wydajne, w dodatku Twój ma fatalnie niskie taktowanie, z niektórymi grami z lat 2000-2005 byłby problem. Ram również może być problemem.
Mój komputer jak go kupiłem był złomem (Celeron 2,9ghz i 2 gb ram). Za ok. 100 zł kupiłem kolejne 4gb ramu, bo system nawet masakrycznie się zawieszał. Teraz starsze gry śmigają na wysokich detalach (np. FarCry), te z powiedzmy 2011-2012 już po bawieniu się ustawieniami, bo zintegrowana grafika jest kiepska.
Może zainwestuj w procesor, za 100-200 zł kupisz coś jak ja mam/trochę lepszy.
Jeśli w wymaganiach gra ma podane np. Procesor pentium 2,6 ghz, to celeron 2,6 może nie wystarczyć. Procesory intela od najlepszych: core i7>core i5>core i3>Pentium>Celeron. Atomy są kiepskie, core2duo przestarzałe.
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

C-47  

Pogromca postów



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 33

Do³±czy³: 13 Wrz 2011

Sk±d: Wroclaw

   

Wys³any: 2015-01-08, 18:49   

Logan128, Tylko że jak gram w gry typu Left 4 Dead2 czy Dead Island to gra się bez zacinki,a mój sprzęt na minecrafcie ubolewa i to mnie drażni najbardziej. W ostateczności pomyśle o zakupie nowego sprzętu
_________________
Najpierw zapoznaj siÄ™ z regulaminem forum piszÄ…c do mnie
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Cze 2014

Sk±d: z zaÅ›wiatów

   

Wys³any: 2015-01-08, 18:58   

Taniej wyszłoby stopniowo inwestować w ram, procesor. Niestety nowsze procesory często nie pasują do płyt głównych kupionych kiedyś. Oczywiście można wsadzić nową płytę główná do komputera, ale wtedy trzeba znowu kupić windowsa, bo ten jest przypisany do płyty. I koło się zamyka... Chyba że masz jakiegoś znajomego informatyka/dobry sklep w pobliżu, może by ktoś dopasował coś niedrogiego.
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

C-47  

Pogromca postów



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 33

Do³±czy³: 13 Wrz 2011

Sk±d: Wroclaw

   

Wys³any: 2015-01-08, 19:07   

Problem w tym jest taki,że ja posiadam Laptopa a nie stacjonarny PC :-( i tu robią się schody ponieważ dużo droższe są części do laptopa niż do PC stacjonarnego
_________________
Najpierw zapoznaj siÄ™ z regulaminem forum piszÄ…c do mnie
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com