Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Przesunięty przez: Makabraa | 2014-04-08, 20:25

Autor

Wiadomość

Feuerleben  

Hiper wymiatacz

NowikImię: Dawid

Dołączył: 23 Sie 2010

Skąd: Zielona Góra

   

Wysłany: 2012-06-30, 02:41   Ernesto Che Guevara

W Europie jest spostrzegany jako morderca i rewolucjonista a w Ameryce Płd jako zbawiciel. Urodził się 14 VI 1928 roku w miejscowości Rosaria w Argentynie. Lewicowe poglądy jego rodziców miały na niego duży wpływ. W 1946 roku Che postanowił studiować medycynę na uniwersytecie w Buenos Aires. Gdy miał 18 lat wojskowa komisja lekarska orzekła o jego niezdolności do służby wojskowej. Jednak jak się później okaże komisja poborowa myliła się.
Oddziały Che niejednokrotnie wypuszczały pojmanych żołnierzy i oficerów. Jako rewolucjoniści uważali że nie będą się znęcać nad bezbronnym przeciwnikiem. Po udanej rewolucji kubańskiej, Che zaczął szukać nowych wyzwań, chciał stworzyć lepszy świat.Po zadarciu z Sowietami i gwałtownej kłótni z Fidelem Castro w 1965roku zrzekł się obywatestwa kubańskiego. Po rocznej tajnej misji w Kongu wrócił na Kubę(po kłótni z Fidelem Castro nie było widać już ani śladu), gdzie miał już nowy cel. Jego zadaniem był wyjazd bo Boliwii gdzie swoimi działaniami partyzanckimi miał sprowokować USA do podobnej interwencji jak w Wietnamie co wiązałoby się z osłabieniem amerykańskich sił zbrojnych na innych frontach i zmobilizuje ludnośc do oporu przeciwko USA. Ostatecznie dorwany w Boliwii i zabity przez sierżanta Mario Terána 9 października 1967
La Higuera jest dla wielu wzorcem rewolucjonisty czy wzorem człowieka który kocha wolność. Jego przeciwnicy zarzucają mu ze wprowadził Kubę w ruine gospodarczą i jest odpowiedzialny za liczne morderstwa. Na Kubie jest uważany jako bohater narodowy. Ciekawostką jest że m. in. w Polsce zazwyczaj mlodzi ludzie noszą koszulki ze zdjęciem Che Guevary za co rzekomo grozi mandat.

Podsumowując według mnie jest to postać ciekawa, wierna swoim ideałom ale także kontrowersyjna, która jest odpowiedzialna za smierc duzej liczby osób. Mój stosunek raczej jest do tej postaci neutralny
_________________
Nie ma ludzi niezastąpionych, z wyjątkiem matek dla synów i ojców dla córek.
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Dołączył: 06 Sty 2011

   

Wysłany: 2012-06-30, 13:55   

Che uważał, że ludy Ameryki Lacińskiej zdolne są do wyzwolenia się droga walk partyzanckich spod władzy rządów, które je uciskają. Za ważny uznawał sposób traktowania żołnierzy nieprzyjacielskich. Pisał, że partyzanta powinna cechować nieustępliwość w chwili ataku, bezlitosny stosunek do donosicieli i morderców, ale jednocześnie możliwie najdalej idące miłosierdzie wobec tych żołnierzy, którzy wykonują swój obowiązek wojskowy. Jest dobrą zasadą nie brać jeńców, dopóki partyzanci nie dysponują większymi bazami lub mocnymi pozycjami obronnymi. Znaczy to, że żołnierzy nieprzyjacielskich, którzy ocaleli podczas ataku, należy puszczać wolno. Ranni powinni otrzymać opiekę, na jaka tylko stać partyzantów w czasie wojny. http://www.anarchista.org/wojnapartyzancka
 

Uesugi  

Pogromca postówWiek: 32

Dołączył: 02 Paź 2009

Skąd: ?dz

   

Wysłany: 2012-07-01, 10:53   

Zwykły zbrodniarz i kolejny fanatyk, w Boliwii dostał to, na co zasłużył.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Dołączył: 06 Sty 2011

   

Wysłany: 2012-07-01, 18:28   

Uesugi napisał/a:

Zwykły zbrodniarz i kolejny fanatyk, w Boliwii dostał to, na co zasłużył.Uesugi, a Ty co zrobiłeś dobrego dla Polaków ? Widać to na forum, więc nie musisz nawet pisać. Che walczył z wyzyskiem i niesprawiedliwością społeczną. Taki jesteś szybki w oczernianiu bohatera narodowego Ameryki ?acińskiej, gdzie wdzięczni ludzie pracy stawiają mu ciągle pomniki ? To był człowiek, który od początku do końca walczył dla ludu, a jego zasług nie da się podważyć. Swoje życie oddał w walce o to, w co wierzył. Prawdziwy marksista i wzór dla innych, cześć jego pamięci !
 

janko  

Hiper wymiataczImię: janek

Wiek: 30

Dołączył: 09 Sty 2011

Skąd: warszawa

   

Wysłany: 2012-07-02, 09:05   

Fedorowicz napisał/a:

Swoje życie oddał w walce o to, w co wierzył.


Zupełnie jak Hitler.

Fedorowicz napisał/a:

Prawdziwy marksista i wzór dla innych


Bardzo trafny oksymoron.
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Dołączył: 06 Sty 2011

   

Wysłany: 2012-07-03, 12:07   

janko napisał/a:


Zupełnie jak Hitler.Ile razy trzeba Ci tłumaczyć, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego ? Faszyzm w imię którego walczył Hitler jest najbardziej reakcyjną, jawnie terrorystyczną formą dyktatury kapitału finansowego, wprowadzaną przez imperialistyczną burżuazję w celu zdławienia klasy robotniczej i wszystkich postępowych elementów społeczeństwa (komunistów), jako środek zachowania kapitalizmu ?

Cytat:


Bardzo trafny oksymoron.Co zrobiłeś dobrego dla Polski razem z kolegą cenzorem Uesugi, skarlały piewco reakcji , wyzysku i niesprawiedliwości społecznej ?

Che to postać krystalicznie uczciwa i szlachetna.. Prawdziwy człowiek idei. :-)
 

janko  

Hiper wymiataczImię: janek

Wiek: 30

Dołączył: 09 Sty 2011

Skąd: warszawa

   

Wysłany: 2012-07-03, 13:17   

Fedorowicz napisał/a:

Faszyzm w imię którego walczył Hitler jest najbardziej reakcyjną, jawnie terrorystyczną formą dyktatury kapitału finansowego, wprowadzaną przez imperialistyczną burżuazję w celu zdławienia klasy robotniczej i wszystkich postępowych elementów społeczeństwa (komunistów), jako środek zachowania kapitalizmu ?


Ideologia nie ma znaczenia, a metody stosowane przez jej wyznawców. I jedni i drudzy zasługują na piętnowanie i nie spodziewaj się po mnie niczego innego. Dla mnie zbrodniarz jest zbrodniarzem i nie ma znaczenia dlaczego owej zbrodni się dopuszcza.

Fedorowicz napisał/a:

skarlały piewco reakcji


W tym momencie chyba się lekko zagalopowałeś kolego!

Fedorowicz napisał/a:

Prawdziwy człowiek idei.


Powtórzę jeszcze raz - jak Hitler.
 

Bazyl666  

Mega wymiatacz

Bazyl


Imię: Magdalena

Wiek: 22

Dołączyła: 24 Kwi 2012

Skąd: Mazury

   

Wysłany: 2012-07-11, 15:37   

Panowie, chyba trochę zboczyliście z tematu. Ja wiem, że Was interesują sprawy Niemiec za czasów wojny z nami, Polakami, zresztą nie tylko Was, ale na prawdę, to nie ten temat. Na pewno gdzieś taki temat jest, a jak nie, to go załóżcie i tam dyskutujcie, chętnie się dołączę : )
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten złyWiek: 15

Dołączył: 13 Paź 2008

   

Wysłany: 2012-07-11, 16:00   

Może odpuśćmy sobie tych 'prawdziwych marksistów', bo oni na szczęście opuszczają nas.
 

Starozakonny PhD

Stały User

Pan polakówImię: Shlomo

Dołączył: 02 Cze 2014

   

Wysłany: 2014-10-12, 18:39   

Uesugi napisał/a:

Zwykły zbrodniarz i kolejny fanatyk, w Boliwii dostał to, na co zasłużył.


Churchill to też zbrodniarz, jego wojska doprowadzały do prawdziwych masakr biednych niemieckich żołnierzy. Z kolei, Voltaire też był fanatykiem. Fanatycznie przekonywał do uznania wartości wolności.
_________________
Pamiętaj hołoto, że Panem twoim jest ?yd. Czy to ja, czy Ten na drzewcu - twój wybór.
Jestem doktorem nauk politycznych, ergo przysługuje mi prawo kpienia z wszystkiego co napiszesz.
O ile nie jesteś (posłusznym) polakiem, nie musisz się podporządkować.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy AutorytetDołączył: 08 Paź 2013

   

Wysłany: 2014-10-12, 19:59   

Starozakonny PhD napisał/a:

Churchill to też zbrodniarz, jego wojska doprowadzały do prawdziwych masakr biednych niemieckich żołnierzy


Niestety, historie piszą zwycięzcy i tacy zbrodniarze jak Churchill, Roosevelt, de Gaulle czy Czang-Kai Shek mają dzisiaj swoje ulice i place, za to, że ich armie bombardowały, mordowały, okupowały i gwałciły Bogu ducha winnych Niemców i Japończyków.
No i nie zapominajmy o wyczynach Polaków w bitwie o Anglię strzelających do niemieckich pilotów czy pod Monte Cassino, gdzie zgwałcili włoskie kobiety.
Mało tego, 1 Warszawska Brygada Pancerna im. Bohaterów Westerplatte, której wyidealizowaną do granic wersję przygód musimy oglądać w serialu "Czterej pancerni i pies" - też mordowała niemieckich cywilów i żołnierzy w Gdyni i Gdańsku.
Trzeba to pisać, żeby ludzie widzieli i zobaczyli idiotów - Internet daje możliwości jakich nie było wcześniej.
 

philosophus  

Pogromca postów


Dołączył: 07 Lut 2013

   

Wysłany: 2014-10-12, 20:27   

Ty sobie żartujesz a ktoś to na poważnie weźmie.

A propo, powiedziałeś temu Włochowi że pomylił Polaków z Marokańczykami?
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Starozakonny PhD

Stały User

Pan polakówImię: Shlomo

Dołączył: 02 Cze 2014

   

Wysłany: 2014-10-17, 23:00   

Trzeba nabrać nieco pokory w stosunku do własnej historii. Idź zapytaj przeciętnego pana Mietka o to czy polacy kiedykolwiek popelnili jakas zbrodnie. On powie: "Panje, myśma byli Chłystusem narodów, my nie grzeszyma, bo dekalogu się słuchama". polacy wyrzynali nawet siebie (niedawny przykład: powsranie warszawskie, żołnierze wyklęci vs szanujący się socjaliści, budowniczy powojennej polszy). Może darujesz sobie te przekłamania historyczne i wrócisz do meritum.

Ernesto Che Guevara był prawie-bohaterem i prawie-pokojowo doprowdził do szczęścia wielu narodów. Zgniły Zachód będzie mu wyjmował jakieś błędy, nie patrząc na to, jak traktowali Wietnamczyków.
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Dołączył: 14 Lut 2013

   

Wysłany: 2014-12-04, 17:34   

$karbówka napisał/a:

Ktoś się pytał Polaków czy chcą opuścić Lwów czy Wilno?Lwów po wojnie straciliśmy dzięki ?ydowi urodzonemu w Polsce o nazwisku Lewis Bernstein-Namierowski.

http://pl.wikipedia.org/w...ein-Namierowski

http://pl.wikipedia.org/wiki/Linia_Namiera

$karbówka napisał/a:

Oni zaczęli wojnę,Bardziej realna jest opinia Wiktora Suworowa, który twierdzi, że największym zagrożeniem dla pokoju w Europie była i jest żydokomuna.
W latach trzydziestych XX w. naród rosyjski umierał z głodu a czerwona władza zbroiła się do ataku na Europę.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wiktor_Suworow

"Wiktor Suworow jest popularyzatorem teorii o wiodącej roli Związku Radzieckiego w rozpoczęciu II wojny światowej oraz prewencyjnego charakteru niemieckiego ataku na ZSRR 22 czerwca 1941 roku."

Na Hitlera wtedy patrzono jak na naszego Sobieskiego, któremu z pomocą Watykanu udało się ocalić Europę w XVII w.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

NavigatorDołączył: 14 Sie 2012

   

Wysłany: 2014-12-05, 11:39   

Cytat:

"przesiedlenia Polaków zza Buga, im też ukradziono majątki i nikt nie pytał czy chcą czy nie."W skali makro - to nie ma az takiego znaczenia. Poza tym domagajac sie ich zwrotu czy odszkodowania, sami strzelamy sobie gola, bo po pierwsze, burzymy relacje z naszymi sasiadami, a po drugie, otwieramy drzwi do podobnych roszczen wobec nas.

Cytat:

"Bardziej realna jest opinia Wiktora Suworowa, który twierdzi, że największym zagrożeniem dla pokoju w Europie była i jest żydokomuna"


Co za bzdura... Suworow nigdy I nigdzie nie stawia takiej tezy.

Cytat:

"W latach trzydziestych XX w. naród rosyjski umierał z głodu a czerwona władza zbroiła się do ataku na Europę. "


Jasne. Ale skad sie tu bierze jakas bzdurna "zydokomuna?"

Cytat:

"może prócz idioty, Lloyda George'a, którego kretynizmu nie jest w stanie zmierzyć żadna skala"


Och, jest on idiota jedynie z polskiego punktu widzenia. A przypomne niesmialo, ze nie byl on premierem Polski, ale Wielkiej Brytanii. Zakres jego obowiazkow nie obejmowal dbania o nasze interesy.
_________________
Smile or die!
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com