Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

MaleÅ„ka_16  

Stały User

Tylko Ciebie ChcÄ™



Imię: Maleńka

Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Mar 2009

Sk±d: KOszalin

   

Wys³any: 2009-03-07, 20:07   Federico Moccia _ Trzy Metry Nad Niebem

Chciałabym wam polecić książkę...
Jest to moja ulubiona książka :D

Federico Moccia _ Trzy Metry Nad Niebem

Trzy metry nad niebem odniosła we Włoszech niebywały wprost sukces - w przeciągu trzech miesięcy od pierwszego wydania zrobiono pięć dodruków i sprzedano prawa do filmu, a egzemplarze powieści były masowo kserowane i przekazywane z rąk do rąk. Oto szesnastoletnia Babi, dziewczyna, z tak zwanego dobrego domu, świetna uczennica i przykładna córka, na skutek pogmatwanego splotu przypadków, poznaje Stepa, agresywnego chuligana, którego życie składa się z ćwiczeń na siłowni, wyścigów na motorze i bezsensownych bijatyk. Mimo krańcowo różnych charakterów i sprzeciwu apodyktycznej matki Babi, zakochują się w sobie bez pamięci. Pod wpływem tej miłości, która oczywiście nie ma szans na przetrwanie, zmieniają się oboje. Babi otwiera się na świat, dojrzewa, a Step staje się bardziej refleksyjny, łagodniejszy. Babi jest jedyną osobą, której Step powierza swój mroczny sekret, który tłumaczy jego agresywne i destrukcyjne zachowania. Swobodnie poruszając się w świecie pojęć, które określają świat włoskiej młodzieży, Moccia opowiedział niezwykle wiarygodnie i płynnie uniwersalną historię o młodzieńczym buncie, bólu dorastania i problemach rodzinnych.

Druga część tej książki to _ Tylko Ciebie Chcę
Również polecam :**
_________________
"Ludzie się żrą i pieprzą, a i tak sobie nie smakują ..."



http://www.photoblog.pl/dziewczynaztruskawkami
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-03-08, 16:17   

MaleÅ„ka_16 napisa³/a:

uniwersalną historię o młodzieńczym buncie, bólu dorastania i problemach rodzinnych.



bije mi po oczach banałem, po przeczytniu tego opisu książki.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

PaniPrezes  

Stały User


Do³±czy³a: 08 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-09, 22:58   

To może ja Wam coś polecę... Jest już trochę stara .. i przeznaczona dla tej starszej młodzieży... nie ubliżając nikomu!!! Jak przeczytacie to szybciej dorośniecie po prostu .. pewnie i tak ją wszyscy znają no ale... taadaam " 11 MINUT" Paulo Coelho
 

Infira  

User

Infircia. ^^



Do³±czy³a: 11 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-13, 17:54   

kolejna historia o miłości. fuuuj, niedobrze mi.
_________________
`The Amuse` - forum dla Ciebie!
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-03-13, 17:57   

Takie ksiązki to niezłe czytadła, jak Harry Potter itp.
Ale że są "dobre" nie powiem
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

let'sdoit

User



Do³±czy³: 09 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-10, 10:49   

Hej, a może romans wszechczasów „MiÅ‚ość w czasach zarazy”. To tez godne polecenia.
 

Amelia  

Mega wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³a: 22 Mar 2009

Sk±d: bdg

   

Wys³any: 2009-04-14, 13:27   

PaniPrezes napisa³/a:

To może ja Wam coś polecę... Jest już trochę stara .. i przeznaczona dla tej starszej młodzieży... nie ubliżając nikomu!!! Jak przeczytacie to szybciej dorośniecie po prostu .. pewnie i tak ją wszyscy znają no ale... taadaam " 11 MINUT" Paulo Coelho


Nie wiem co w książkach tegoż autora widzicie. Dla mnie są przeciętne. Jakieś opowiastki, których przesłąnia (jeżeli juz takie jest) można sie bez zastanawiania domyslić. A takich nie lubię.
 

Szamanka  

Stały User



ImiÄ™: Paula

Wiek: 30

Do³±czy³a: 17 Kwi 2009

Sk±d: Miasto Bo¿e

   

Wys³any: 2009-04-17, 22:34   

Kiedyś usłyszałam gdzieś piosenkę tytułową z "Trzy metry nad niebem" i strasznie mi się spodobała. Później obejrzałam ten film - co najlepsze - bez tłumaczenia a mimo to, sens całej historii zrozumiałam.
Książkę chciałam przeczytać - szukałam, ale niestety nie znalazłam.

Zwykle wypowiadam się o rzeczach, sytuacjach i utworach mi znanych ale tutaj muszę zrobić wyjątek, bo sama fabuła filmu już przy samym streszczeniu - jak ktoś wcześniej wspomniał - wydaje się dosyć banalna.

Miłość agresywnego chuligana i cnotki niewydymki kończąca się happy endem, (bo z tego co pamiętam to nikt tam nie umarł).
Można się od razu domyślić co się tam wydarzy. Nic specjalnego, choć przyznaję się bez bicia, że czasem lubię poczytać banalne romansidła.
_________________
God bless you.
 

paputek16  

User



ImiÄ™: Patrycja

Wiek: 31

Do³±czy³a: 07 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-05-07, 20:46   :)

No ja ją właśnie skończyłam ;D no rzeczywiście takie czytadło romantyczne trochę bla bla bla.. ale z drugiej strony podobał mi się klimat tej książki.. może nie za bardzo warte polecenia ale jak ktos ma ochote na lekkie romansidlo to w sam raz :)

[ Dodano: 2009-05-07, 20:53 ]
No w sumie to koleżanka na górze ma rację :) chociaż podobał mi się w sumie klimat tej książeczki. No tylko nie wiem czy to do końca taki happy rnd bo jednak ktos umarl a oni się chyba na koniec rozstali no nie? ;) takie romansidło sobie, jak ktoś ma ochotę na coś lekkiego to w sam raz :)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com