Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Lt_Ado  

Wymiatacz



Wiek: 36

Do³±czy³: 03 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-07, 02:14   

Kompania Braci ? nie przepadam za filmem, gdzie połowa czasu to dramatyzm 'amerykańskich chłopców' dający jasny przekaz, że są oni aniołami wolności miłującymi pokój. Pff.

W taki filmach zazwyczaj stawiam na realizm. Nie przemawia do mnie scena, gdzie zołnierz w biegu strzela z biodra. Albo zostaje trafiony, wylatuje na 2m i się telepie na wszystkie strony. Albo ewidentnie gwałcone są wszelkie zasady taktyki i rzemiosła wojennego jak np. w 9 kompanii - scena końcowa jak bronią tej 'bazy' . Od kiedy okopy mają 40cm ??? Gdyby miały 150cm przypuszczalnie 85% stanu przeżyłoby ostrzał moździerzowy bez szwanku. Od kiedy atak odbywa się przez beztroski chód, a nie bieg ? Bojownicy byli na totalnie otwartej przestrzeni w słoneczny dzień -jeden karabin maszynowy wyciąłby wszystkich w pień i to z pół-ślepym strzelcem- a tam była cała kompania z kałachami. 2 poważny błąd bojowników- przełamali obronę i się wycofali. Bez sensu. Jak już atakujący wykrwawia się na przedpolu, żeby przelamać obronę to wykańcza obrońcę do końca. Chyba że poniesie straty rzędu 30-40% i widać, że sytuacja jest patowa- wtedy jest moment do odwrotu. A w rzeczywistości to był dżihad. Afgańczycy ponosili straty rzędu 80% zanim się wycofali w tamtej wojnie. A tamci przełamali obronę ruskich i się wycofali, po to żeby za chwilę od nowa ją przełamywać. Poza tym -brak założonych bagnetów (ruscy). Przy walce wręcz to obowiązkowe. Kolbą w ryj nie zabijesz przeciwnika tylko go ogłuszysz. Dla jednego może takie błędy nic nie znaczą, ale mnie momentalnie zniesmaczają, bo zdaję sobie sprawę, że reżyser nie ma pojęcia o podstawach taktyki.
Szeregowiec Ryan jest swego rodzaju wzorem w tej kwestii, zwłaszcza patrząc na rok produkcji - 1990 ! A do dzisiaj moim zdaniem odstawia wszystkie filmy wojenne, choć też nie jest bez skazy. Ale zasadniczo jest bezstronny, ukazuje realny przebieg działań. Co prawda plaży Omaha nie zdobyto w 10 minut tylko kilka godzin i była tam znacznie większa sterta zwłok Rangersów. Także ukazanie plaży- perspektywistycznie trochę zawiodło, bo z bunkra widać jakby plaża miała 50m a sam bunkier był z 10m nad plażą. A plaża miała 300-400m co Rangersi przebiegli w filmie w 2 minuty. Za to fizyka trafień odwzorowana genialnie. Jak się ktoś przyjrzy to do dzisiaj w żadnym filmie takiej nie ma. Albo ta drżąca pod nadjeżdżającym Tygrysem ziemia- bomba.

Poza tym: Black Hawk Down, Byliśmy żołnierzami, Wróg u bram, Taeguki, Listy z iwo Jimy, Flags of Our fathers.
 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2010-03-07, 12:03   

Lt_Ado napisa³/a:

Szeregowiec Ryan jest swego rodzaju wzorem w tej kwestii

polecam Cienka czerwona linie, The Moonlight Clear i Das Boot.
no i o tematyce Rosja-Afganistan - 9 kompania i Bestia.
może zmienisz troche zdanie.
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

Montslaveden  

Mega wymiatacz

Advanced Thrasher



Do³±czy³: 12 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-03-07, 12:40   

Tak i Szeregowiec Ryan nie powstał w 1990 a w 1998, mnie się jeszcze podoba Gdy Milkną Fanfary
_________________
"The American thought he could deceive us. When they find that body...all of Russia will cry for war."
 

sydnej  

Pogromca postów

Last White Hope



Wiek: 34

Do³±czy³: 29 Pa¼ 2009

Sk±d: Leszno

   

Wys³any: 2010-03-07, 15:19   

Chętnie oglądam również takie klasyki jak Wielka Ucieczka, Tylko dla Orłów czy Działa Navarony.
 

Lt_Ado  

Wymiatacz



Wiek: 36

Do³±czy³: 03 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-07, 18:16   

Lena napisa³/a:

polecam Cienka czerwona linie, The Moonlight Clear i Das Boot.
no i o tematyce Rosja-Afganistan - 9 kompania i Bestia.
może zmienisz troche zdanie.



Czy Ty mnie czytasz ? 80% mojego wywodu jest o 9 kompanii..
Cienką czerwoną linię także oglądałem- klasyka z mocnym przekazem na równi z Ryan'em.

I nie 'The Moonlight Clear' tylko 'A Midnight Clear' - oczywiście też oglądałem. Ciekawy obraz.

Montslaveden napisa³/a:

Tak i Szeregowiec Ryan nie powstał w 1990 a w 1998, mnie się jeszcze podoba Gdy Milkną Fanfary



Ups, racja, moj błąd. 'When trumpets fade' - w oryginale, oczywiście oglądałem. Technicznie też do bani (strzelanie z biora, etc) ale ma taki niepowtarzalny, smutny, nostalgiczny klimat- i ten główny oficer wpaniale zagrał postać tragiczną.
 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2010-03-07, 18:24   

Lt_Ado napisa³/a:

Czy Ty mnie czytasz ? 80% mojego wywodu jest o 9 kompanii..


moja czesc wypowiedzi druga juz nie tyczyla sie Twojej wypowiedzi. A chcialam zauwayc ze 9 kompania to jzu inna tematyka ale taka jak film Bestia.
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

bartek99113

Stały User

Grzeczny Nastolatek


Imię: Bartek/Bartłomiej

Wiek: 28

Do³±czy³: 28 Kwi 2011

Sk±d: Z Ukrainy

   

Wys³any: 2011-05-09, 16:20   Filmy wojenne

Jakie według Was filmy wojenne są najlepsze :) oraz je opiszcie lekko:) Moje ulubione to :
-Szeregowiec Ryan-Film o lądowaniu w Normandii oraz o tym że grupa żołnierzy szuka tytułowego bohatera.
-Wyzwolenie-ZSRR'owski film z 1967 opowiadający o II wojnie światowej od ataku III rzeczy na ZSRR aż po bitwę o Berlin.Film również ukazuje walki Jugosławii z Rzeszą i inne działania wojenne od czasów "Wielkiej Wojny Ojczyźnianej".
Talvisota-Film przedstawiający wojnę zimową (Konflikt między ZSRR a Finlandią )
-Stalingrad-No tak jak tytuł.
-Cienka Czerwona Linia-II wojna światowa walka USA z Japonią.
-Wróg u bram -Bitwa Stalingradzka ale dokładniej pojedynek Wasalija Zacjewa z jakimś tam snajperem niemieckim.
-Na zachodzie bez zmian-Film o I wojnie światowej o froncie zachodnim.

No to to są właśnie moje ulubione filmy wojenne czekam na Wasze.
_________________
Я український
 

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



ImiÄ™: Oktawian

Wiek: 31

Do³±czy³: 09 Kwi 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2011-05-09, 16:28   Re:

Zdecydowanie "Kompania Braci" w serialowej wersji.
_________________
@FolkFan

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-05-09, 16:50   

Zawsze byłam uprzedzona do takich filmów. Jakoś nie jarało mnie oglądanie strzelających do siebie wariatów. Raz obejrzałam "Helikopter w ogniu" ze względu na ulubionego aktora. Po tym filmie pomyślałam, że warto może by było szerzej się tym zainteresować. Jednak z tego co już obejrzałam, nic nie zapadło mi w pamięć. Może kiedyś w końcu się zmuszę do obejrzenia czegoś, co mi ludzie polecają, a nie co wpada mi w ręce przypadkiem xD

Ale na takie filmy to ja muszę mieć nastrój, a to nieczęsto się zdarza.
 

wolek14  

Hiper wymiatacz

Seksista;d



Wiek: 31

Do³±czy³: 18 Gru 2009

Sk±d: ok ¯ywca

   

Wys³any: 2011-05-09, 17:25   

Kompania Braci - rewelacja, ale moim numerem 1 i tak pozostaje "We Were Soldiers". Oglądając kompanie braci czułem się jak bym grał w CoD... Natomiast "We Were Soldiers" to troche odmienny temat, i to uczucie w jednej z ostatnich scen, gdy tyłki amerykańcom ratuje helikopter... Poza tym w pamięci mi zapadł jeszcze "Shooter", sctricte nie wojenny, ale nawiązujący.
_________________
Tam gdzie kończy się logika, zaczynają się kobiety...

Dźwięk jest jak tworzywo... Daje się obrabiać, ale tylko w rękach zawodowca zmienia się w dzieło sztuki...

10.08.2011r [*]
 

Grabarz91  

Pogromca postów

¦wiata obserwator



ImiÄ™: Arek

Wiek: 32

Do³±czy³: 18 Sie 2010

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2011-05-09, 17:39   

Podobnie jak Qukułka miałem uprzedzenia do filmów wojennych. Chyba mam je do dziś, ale zdarzają się wśród nich perełki. Najlepszy to chyba Szeregowiec Ryanm dobry również był Pluton, głównie ze względu na Dafoe. Zdecydowanie więcej filmów, jakie przypadły mi do gustu, to takie, które pokazują wojnę z innej perspektywy niż walki zbrojne. Absolutną perełką jest ¯ycie jest piękne, polecić mogę też Operacja świt i Pianista.
_________________
"Jak to jest, że nieoczekiwanie, centralne ogrzewanie tak splata mi się z przemijaniem?"
 

golden  

Stały User

0_0



Wiek: 25

Do³±czy³a: 23 Sty 2011

Sk±d: jestem?

   

Wys³any: 2011-05-09, 17:44   

No ja gustujÄ™ bardziej w polskich serialach:
- "Czterej pancerni i pies" - historia czołgistów polskich podczas II wś czasami przemieniające się w komedię i komedię romantyczną
- "Stawka większa niż życie" - opowieść o przystojnym kapitanie Klossie, który podaje się za kapitana niemieckiego i przy tym jest szpiegiem owego kraju, a zarazem jest szpiegiem Polski.

Cudowne przygody w obydwu serialach. Filmów nie oglądałam. Raz zobaczyłam odcinek "Czasu honoru", ale nie za bardzo mnie zaciekawiło. Chcę też obejrzeć "Katyń" wspaniałego reżysera - Andrzeja Wajdy. Polecam te seriale.
Pozdrawiam! :)
_________________
Ci, co rozśmieszają ludzi, cenniejsi są od tych, którzy każą im płakać.
Charlie Chaplin
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2011-05-09, 17:48   

bartek99113 następnym razem przed założeniem tematu skorzystaj z wyszukiwarki,scalam.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-05-09, 17:48   

Cytat:

Talvisota-Film przedstawiający wojnę zimową (Konflikt między ZSRR a Finlandią )


Obejrzałem, polecam. Zapamiętałem zwłaszcza tekst "czy im się kiedyś skończą ludzie? -nie prędko, przywieźli kolejne dwie dywizje" Genialne.

Dobry też był "za linią wroga", niezły klimat i muzyka.
Demony Wojny wg Goi, klasyka.
Wróg u bram (walki w mieście)
A jak ktoś woli coś lżejszego, polecam Kelly's Heroes (złoto dla zuchwałych) geniusz, pojawił się nawet kilroy :-D
_________________
lol
 

bartek99113

Stały User

Grzeczny Nastolatek


Imię: Bartek/Bartłomiej

Wiek: 28

Do³±czy³: 28 Kwi 2011

Sk±d: Z Ukrainy

   

Wys³any: 2011-05-09, 17:59   

Everthus napisa³/a:

Cytat:

Talvisota-Film przedstawiający wojnę zimową (Konflikt między ZSRR a Finlandią )


Obejrzałem, polecam. Zapamiętałem zwłaszcza tekst "czy im się kiedyś skończą ludzie? -nie prędko, przywieźli kolejne dwie dywizje" Genialne.



Tak teksty w Talvisocie były dobre :"Czy oni poszaleli biegną pod CKM <Jak ruscy biegli bez broni na bunkry Finów>,Ruscy ochlali się wódką i się nie boją ,też bym się napił 2 dni nie miałem niczego w ustach"
_________________
Я український
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com