Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: vialink | 2014-04-24, 09:40

Autor

Wiadomo¶æ

Pffp  

User


Imię: Paweł.

Do³±czy³: 12 Kwi 2014

   

Wys³any: 2014-04-12, 21:34   Finanse i rachunkowość - dobry kierunek?

Cześć! :)
Interesuje mnie co myślicie na temat tzw. FiRu lub pokrewnych dziedzin ekonomicznych typu MSG lub Ekonomia. :)
Co myślicie na ten temat?
Jak studiujecie tego typu kierunki to opiszcie swoje wrażenia, bo jestem zainteresowany tego typu studiami. :)
 

Karolina 1994  

User

Kama1994


ImiÄ™: Karolina

Wiek: 30

Do³±czy³a: 23 Kwi 2014

   

Wys³any: 2014-04-23, 16:57   

Cześć.
Studiuje 1 rok Finanse i Rachunkowość na jednej z Krakowskich uczelni.
Myślę że kierunek dobry gdyż daje ci wiele możliwości, m.in w przyszłości założenie własnej działalności :-)
Jeśli lubisz ścisłe przedmioty to jest to dla Ciebie idealny kierunek. Zawód finansisty wiąże się z ciągłym rozwojem. Ważne jest abyś sprawdziła również gdzie możesz szukać pracy jako absolwent. Wiele firm poszukuje dobrych finansistów.
_________________
Karolina1994
 

Elpremiero  

Stały User



Do³±czy³: 29 Kwi 2011

   

Wys³any: 2014-04-23, 23:03   

Też studiuje FiR. Podstawowe pytanie czy Ciebie ogólnie finanse czy ekonomia interesują? Jeżeli nie to na studiach będziesz się bardzo męczył wkuwając różne formułki itp. W Polsce liczą się tylko 3 uczelnie ekonomiczne, które naprawdę dobrze przygotowują do zawodu.
Co do poziomu to mnie... rozczarował naprawdę ciężko wylecieć chyba że bardzo nie chcesz studiować.
Ekonomia uczy... teorii więc jak chcesz być wykładowcą na uczelni to możesz iść, MSG nawet nie skomentuje bo to taki sam kierunek jak Zarządzanie czyli bezrobocie gwarantowane z tym że ludzie na zarządzaniu już myślą że są dyrektorami :mrgreen:
Jak masz jakieÅ› pytania to uderzaj na PW.
_________________
"Pewien Pan przeskoczył przez bramę i 3 dni później myślał że obalił komunizm" prof. Kołodko
 

Dolores_  

User



ImiÄ™: Aneta

Wiek: 30

Do³±czy³a: 14 Kwi 2014

Sk±d: Gliwice

   

Wys³any: 2014-04-26, 14:02   

Również studiuję FiR, mogę Ci powiedzieć że nie jest to miękki kierunek, czyli nie samo wkuwanko, ale także liczenie i myślenie (matematyka, matematyka finansowa, statystyka, ekonometria), natomiast na ekonomii będziesz się uczył dużo teorii, generalnie nie przepadałam za mikro- i makroekonomią bo wg mnie to uczenie się teoretycznych modeli które nigdy nie będą istnieć w rzeczywistości, jak np rynek doskonały. Na firze poznasz jak działa cały system bankowy, dowiesz się wiele o rynkach finansowych, jak działają systemy ubezpieczeń oraz jakie w ogóle ubezpieczenia istnieją, jakie są źródła finansowania przedsiębiorstwa i inne. Według mnie są to dość przydatne studia bo wiedza przełoży się na Twoje prywatne życie, np przy wyborze idealnej dla siebie lokaty, ubezpieczenia czy funduszu inwestycyjnego. No chyba że przebimbasz całe studia i przelecisz na ściągach/gotowcach ;) Co do msg za wiele nie wiem, ale też wpakowałabym je to jednego worka z zarządzaniem i tym podobnymi. Proponuję Ci przejrzeć syllabusy interesujących Cię kierunków i wybrać na którym będziesz się czuł najlepiej :)
 

sawyer94  

User



ImiÄ™: Kamil

Wiek: 29

Do³±czy³: 27 Kwi 2014

Sk±d: ¶l±skie

   

Wys³any: 2014-04-27, 17:55   

Studiuje ktoÅ› FiR w Katowicach??
_________________
sawyer
 

Dolores_  

User



ImiÄ™: Aneta

Wiek: 30

Do³±czy³a: 14 Kwi 2014

Sk±d: Gliwice

   

Wys³any: 2014-04-27, 20:26   

sawyer94 napisa³/a:

Studiuje ktoÅ› FiR w Katowicach??



Owszem, służę pomocą;)
 

Sandzia

User


Do³±czy³: 14 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-07-14, 21:52   

O, widzę, że ktoś wspomniał o matematyce finansowej. Studiuje ktoś? Właśnie się na nią wybieram, waham się jedynie między Uniwersytetem a Politechniką. Jak wrażenia?
 

Dezerterka  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Wrz 2014

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2014-09-12, 15:42   

Wszelkie tematy związane z ekonomią, nie są dla kogoś kto nie lubi liczyć ;)
Aczkolwiek... z realnie wykonywanym zawodem np księgowej mają....
oj .. dopiero w trakcie pracy człowiek się nauczy co to znaczy rachunkowość ;)
_________________
Uśmiech, to zakręt który wszystko prostuje
 

Marcepan94  

User


ImiÄ™: Marcel

Wiek: 29

Do³±czy³: 22 Sty 2018

   

Wys³any: 2018-01-22, 13:57   

Fajny i sensowny kierunek, później z łatwością znajdziecie pracę w banku lub w jakimś biurze rachunkowym. Na tej uczelni jest ten kierunek handlowa.eu/pl/kierunki/studia-licencjackie/zarzadzanie/opis szkoła z dobrym poziomem, dobrzy wykładowcy i ogółem fajne miejsce na studia.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com