Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Suarez

User


Doczy: 15 Lis 2014

   

Wysany: 2017-05-09, 12:43   Fizjoterapia bez biologii

Na poczatku chcialem iść na wychowanie fizyczne, gdyż interesuje się biomechaniką, sportem, a głównie sportami siłowymi. Od zawsze to była moja pasja. Problem w tym że nie wiem co po AWFie bym robił. Niby jest dużo możliwości, ale nie wiem czy łatwo by mi było gdzieś sie wbić do dobrze płatnej pracy jako jakiś trener itp bo nauczycielem wfu to nie chcę zostać. Po wielu przemyśleniach i radach znajomych postanowiłem spróbować fizjoterapii. Poczytałem, popytałem znajomych i to jest to co bym chciał robić. Najwiekszy problem w tym ze z rozszerzeń na maturze mam tylko polski i angielski. Niestety ale obudziłem sie z myślą o przyszłości dopiero w 3 liceum, a rozszerzenia wybieralismy już pod koniec pierwszej i za późno juz na jakiekolwiek zmiany. Jestem właśnie w trakcie pisania matury. Jedyne uczelnie z fizjoterapia na które bym mógł sie dostać to Gdanski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu również w Gdańsku. Inne miasta nie wchodzą w grę gdyż nie stać by było mnie na utrzymanie się, a w Gdańsku mam bliską rodzinę. Na obydwie uczelnie, na kierunek fozjoterapia za brak biologii na swiadectwie maturalnym dostaje 0pkt. Jest jeszcze brany pod uwagę jezyk obcy i język polski, więc chociaż tu trochę punktów bym zdobył. Jest możliwość żebym sie dostał bez biologii na te studia? Na wf zawsze sie dostane, ale zdecydowanie wolałbym na fizjoterapie i najlepiej dzienne. Mógłbym isc na studia prywatne, gdzie mnie zawsze przyjmą, ale nie stać mnie na takie studia.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen DudeWiek: 28

Doczya: 10 Kwi 2010

   

Wysany: 2017-05-09, 17:49   

Posłuchaj. Nawet jeżeli na jakieś studia nie trzeba zdawać matury z tych przedmiotów, to i tak zwykle trzeba mieć pewną bazę wiedzy aby poradzić sobie na studiach. Więc pomyśl, czy brak rozszerzenia z biologii w liceum (a wiemy że skutkuje to prawie że całkowitą eliminacją tego przedmiotu z programu ucznia) nie będzie Ci ciążył na tych studiach. Ja wiem że matura z biologii to ogrom materiału w porównaniu do tego, co faktycznie przydaje się na studiach medycznych dlatego osobiście uważam, że wszystkie kierunki medyczne powinny mieć egzaminy wstępne, no ale jest jak jest.
Zawsze możesz na studia aplikować, nawet jeśli wiesz, że punktów masz mało - być może chętnych będzie niewiele, musisz poczytać w internecie o progach. Nawet na moim niby super prestiżowym, fantastycznym, zajmującym podia na rankingach UJ jest sporo kierunków, na które można się dostać mając 0 (słownie: zero) punktów. Na AWFie w Krakowie na fizjo nie trzeba mieć biologii, ale trzeba mieć jakiś przedmiot ścisły. Nie chcąc wyjeżdżać na studia nigdzie dalej utrudniasz sobie trochę życie... Zawsze możesz teraz iść do pracy a za rok napisać maturę ponownie tak aby na pewno dostać się. Masz jeszcze trochę czasu, myśl nad alternatywami, bo ja z kolei słyszałam że po fizjoterapii jest ciężko o robotę.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Niels

Stały UserDoczy: 07 Maj 2016

   

Wysany: 2017-05-09, 17:53   

Na awf'ie z fizjoterapią nie jest źle. Jeśli masz pewność że się dostaniesz, to naprawdę spoko opcja. Jestem na pierwszym roku na awf i specjalności wybieramy dopiero na drugim. Też nie pisałem biologii na maturze, baa w ogóle miałem przyrodnicze przedmioty tylko w I klasie. Dlatego miałem sporo nadrabiania w pierwszym semestrze. Ale można to wszystko polubić, anatomię, fizjologię itd. Ludzie uważają ten kierunek za łatwy i banalny, a wcale tak nie jest. Z drugiej strony jest bardzo interesujący i przyciąga wiele ciekawych ludzi, no wiesz, mających swoje pasje itd. z którymi można pogadać o czym innym niż pogoda. Fizjoterapeuta po awf'ie będzie ponadto lepiej postrzegany w oczach sportowców, słyszałem wiele takich opinii, w końcu kierunek z tym związany. A o ile dobrze mi wiadomo, i tu i tu będziesz miał tytuł magistra. :)
_________________

 

Suarez

User


Doczy: 15 Lis 2014

   

Wysany: 2017-05-09, 18:01   

Problem w tym ze np ma AWFiS w Gdansku nie ma progu punktowego ani chociażby listy z poprzedniego roku ile punktów trzeba było mieć itp. Mam do uzyskania 5pkt za pływanie i 20 za mature. Na GUM patrząc na listy nie mam szans się dostać. Myślę że brak biologii w liceum nie przeszkodziłby mi na studiach. Przeglądając materiał i patrząc na to ile tej wiedzy przełożyłoby się na wybrany przeze mnie kierunek to myślę że nie miałbym wielkich problemów. Oczywiscie, że trochę własnej pracy bym musiał w to włożyć, ale jestem na to gotowy. Zawsze mam w ostateczności wychowanie fizyczne, na ktore zawsze się dostanę, jednak według mnie fizjo daje większe pole manewru jeśli chodzi o pracę.

@Niels studiujesz wychowanie fizyczne czy fizjoterapie?
 

martyna23123123

User


Doczy: 08 Sty 2020

   

Wysany: 2020-01-08, 20:27   

Suarez, Suarez, Suarez,
 

Judi

User


Doczy: 19 Pa 2020

   

Wysany: 2020-11-19, 18:28   

Jeśli się nie uda zawsze możesz zrobić sobie rok przerwy i spróbować za rok zdać biologię na maturze. Jeśli to jest właśnie Twoje marzenie to myślę że nie warto z niego rezygnować, tylko poczekać i próbować. Rok przerwy nie musi być czasem zmarnowanym, możesz pójść w do pracy, albo do szkoły policealnej. W Cosinusie jest bezpłatny kierunek masażysta, więc uczyłbyś się tego co Cię interesuje i miałbyś już trochę podstawowej wiedzy na studiach.
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com