Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Evil  

User

Evil



Wiek: 26

Do³±czy³a: 08 Maj 2014

   

Wys³any: 2014-05-08, 17:41   Fizyka czy biologia? Rozszerzenia w liceum.

Mam możliwość dowolnego wyboru rozszerzeń. Jestem teraz w 1 kl i mam narazie matmę. Zawsze stawiałam na mat-fiz i do tego infa, ale teraz już sama nie wiem... W sumie nawet lubię tą fizykę, jest ciekawa itd. ale momentami mnie przeraża, te obliczenia, te wzory itd. że teraz myślę, żeby wziąć biologię... tylko nie wiem jak ta biologia ma się do tej infy, bo zawsze myślałam nad polibudą, coś z informatyką związanego, a jeśli nie, to może inżynieria biomedyczna, no ale patrząc na przedmioty punktowane na maturze, to na polibudzie bez fizyki ani rusz :( A matura z infy? Sama nie wiem... Pomóżcie, bo nie wiem co robić, a muszę wybrać jakieś rozszerzenia. Powiem jeszcze, że matmę bardzo lubię, mam dobrego nauczyciela, więc jeśli bym się spięła, to z maturą nie byłoby większego problemu ;)
 

heheszki  

User


ImiÄ™: Kamila

Do³±czy³a: 05 Kwi 2014

   

Wys³any: 2014-05-08, 18:12   

fizyka może i jest trudna, ale jeżeli wybierasz się na polibudę to nie wahaj się, a biologia wcale nie jest taka łatwa i przyjemna jak się wydaje (wiem, bo byłam na rozszerzeniu w liceum i piszę z niej maturę) bo potrzeba na nią wiele czasu a materiał jest naprawdę obszerny i wszystko właściwie trzeba wykuć na pamięć. jeśli zaczniesz się uczyć porządnie od początku, to dasz radę z fizyką, chyba że chcesz inżynierię biomedyczną to wtedy weź biologię i angielski, bo te przedmioty są punktowane w rekrutacji, przynajmniej na AGH (moja koleżanka się wybiera). zastanów się czego chcesz w życiu, ale z inf i mat fizyka lepiej się komponuje, te przedmioty się łączą :) a sama biologia z takim połączeniem nic Ci nie da
 

pawu  

User



Imię: Paweł

Wiek: 29

Do³±czy³: 05 Maj 2014

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2014-05-08, 18:22   

A bioinformatyka Cię nie kręci?
Fizyka jest do ogarnięcia, właściwie jest tam mniej rzeczy do wkucia niż na biologii, większość wystarczy zrozumieć i przerabiać zadania. Nie ma czego się bać. A rozszerzone matury z biologii bywają dziwne.
Biologia do informatyki ma się tak, że:
a) w jednej i w drugiej nie brakuje matematyki, ale niestety nie na poziomie szkoły średniej
b) w rekrutacji np. na UJ na informatykę biologia będzie liczyć się tak samo, jak informatyka (i matma, fizyka, chemia - w sumie 2 przedmioty)

Na architekturę na polibudzie przyjmują bez matury z fizyki, no ale może to wyjątkowy kierunek ;)

Matura z informatyki chyba zawsze była dziwna, realizowany program nijak do niej nie przygotowywał, więc wszystko zależało od tego, ile pracy włoży sam zainteresowany. Mimo zmiany programu nie spodziewam się wielkich zmian w tym aspekcie, ale przykładowe zadania nie są (z mojego punktu widzenia) wyjątkowo trudne.

Dobrze, że masz niezłą sytuację z matmą, liczy się (dosłownie i w rekrutacji) na wielu kierunkach.

Jeśli bardzo chcesz iść na polibudę, choćby na tę inżynierię biomedyczną i akurat jest potrzebna matura z fizyki, to nie ma wyjścia, tylko trzeba się przyłożyć.
_________________
Kahlúa łączy w sobie rzeczy wspaniałe i pozwala tworzyć kolejne.
 

Fansy  

Mega wymiatacz



Do³±czy³a: 10 Maj 2011

   

Wys³any: 2014-05-08, 18:54   

Ja bym radziła iść na fizykę. Jest po niej o wiele więcej możliwości, a i piszesz, że Cię interesuje. Uwierz, biologia może być męczarnią, jeśli nie ma się do tego choć odrobiny pasji i zainteresowania. Obliczenia dobrze Ci idą, lubisz matmę, to w fizyce może pomóc. Biologia to pamięciówa, nawet sobie nie wyobrażasz ile może być nazw na te wszystkie nawet najmniejsze elemenciki.
 

Niedopowiedzenia  

Stały User


Do³±czy³a: 06 Maj 2014

   

Wys³any: 2014-05-08, 19:16   

Jeśli polibuda to fizyka. Poza tym te wzorki to i tak mało kucia w porównaniu do biologii. Do biologii trzeba mieć pasję.
_________________
Nie mamy skrzydeł by latać a mimo tego to nasz cel.
Nie chcemy wracać w tyle nie wartych tego miejsc.
Wyżej od świata gdzie ciszej jest.
¯ycie ma inną treść łatwiej o sens i sedno.
 

Evil  

User

Evil



Wiek: 26

Do³±czy³a: 08 Maj 2014

   

Wys³any: 2014-05-09, 13:34   

pawu napisa³/a:

A bioinformatyka Cię nie kręci?
Fizyka jest do ogarnięcia, właściwie jest tam mniej rzeczy do wkucia niż na biologii, większość wystarczy zrozumieć i przerabiać zadania. Nie ma czego się bać. A rozszerzone matury z biologii bywają dziwne.
Biologia do informatyki ma się tak, że:
a) w jednej i w drugiej nie brakuje matematyki, ale niestety nie na poziomie szkoły średniej
b) w rekrutacji np. na UJ na informatykę biologia będzie liczyć się tak samo, jak informatyka (i matma, fizyka, chemia - w sumie 2 przedmioty)

Na architekturę na polibudzie przyjmują bez matury z fizyki, no ale może to wyjątkowy kierunek ;)

Matura z informatyki chyba zawsze była dziwna, realizowany program nijak do niej nie przygotowywał, więc wszystko zależało od tego, ile pracy włoży sam zainteresowany. Mimo zmiany programu nie spodziewam się wielkich zmian w tym aspekcie, ale przykładowe zadania nie są (z mojego punktu widzenia) wyjątkowo trudne.

Dobrze, że masz niezłą sytuację z matmą, liczy się (dosłownie i w rekrutacji) na wielu kierunkach.

Jeśli bardzo chcesz iść na polibudę, choćby na tę inżynierię biomedyczną i akurat jest potrzebna matura z fizyki, to nie ma wyjścia, tylko trzeba się przyłożyć.



A bioinformatyka to nie jest przypadkiem jakaś specjalizacja z informatyki? Mnie aż tak bardzo biologia nie kręci, gdybym miała ją wziąć w rozszerzeniu, to tylko tak awaryjnie, żeby z samą matmą nie zostać, żeby mieć "Plan B" :P
Wezmę chyba fizykę, na biologię się nie pcham - za dużo kucia. Nie mniej jednak, trochę się tej fizy obawiam :P ¯e nie ogarnę za bardzo w liceum, a na polibudzie spotkam samych mózgów i sobie nie poradzę :/ Tak btw, na politechnice jest jej aż tak dużo? np. na informatyce?

+ sorry, ale chyba dodałam Cię do "czarnej listy", ale już usunęłam, przez przypadek mi się kliknęło, jestem tu dopiero od wczoraj, nie ogarniam za bardzo ;)
 

KCN

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 23 Sie 2013

   

Wys³any: 2014-05-09, 18:09   

uwierz biologia rozszerzona jest dziwna, przerażająca, mająca mnóstwo haczyków to nie gimnazjum. (bo sama szłam z nią nastawieniem jaki to banalny przedmiot, okazał się najtrudniejszy z moich rozszerzeń)

Tymbardziej jeśli myślisz o informatyce to idz na ta fizykę, nie musisz jej nawet zdawac na maturze, a zawsze bedziesz miec latwiej pożniej
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com