Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

ProrokBDG  

Wymiatacz

Nawiedzony



Imię: £ukasz

Wiek: 35

Do³±czy³: 31 Sie 2009

Sk±d: Bydgoszcz

   

Wys³any: 2011-08-10, 23:16   

Ja zaczynałem od Samsunga S600 i na nim się szkoliłem. Przeważnie jakieś duperelowate zdjęcia wszystkiego i nic. Potem tym samym aparatem przeszedłem w dziedzinę Landscape...i tam rozwijałem skrzydła. Uczyłem się na błędach. W tym roku mój stary Samsung umarł śmiercią naturalną podczas wyjazdu nad morze. Ostatnim zdjęciem jaki wykonał był zachód słońca. Teraz posiadam Canona SX 130 IS, sprecyzowaną dziedzinę jaką jest fotografia kolejowa (moja galeria w sygnaturce). Nie jestem żadnym fotograficznym "miszczem" jednak są zdjęcia z których jestem naprawdę dumny :) Obróbka w PS5 podstawowa - kontrast czasem nienasycenie. Zdarzy się także jakaś większa zabawa w przerabianie i obrabianie zdjęć. Ale to już zależy od weny i pomysłu :)
_________________
Wszystko, jeśli dobrze pomyśleć, daje do myślenia...
 

imaginatif  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Klaudia

Wiek: 28

Do³±czy³a: 12 Sie 2011

Sk±d: Silesia

   

Wys³any: 2011-08-13, 20:19   

Ja jestem posiadaczką FujiFilm'a S1800 jestem z niego zadowolona. Robię dużo zdjęć, a aparat się sprawdza i nie zawodzi. Co do programów to używam PhotoScape, którego mogę polecić. Kilka lat temu bawiłam się w robienie grafiki i obrabianie zdjęć w Photoshopie, ale teraz niestety go nie posiadam. Czasami, gdy zrobię jakiś portret, a np. cera się świeci, albo ktoś ma jakieś wypryski, wtedy używam Photo!Editora.
_________________
/...bo chcę Cię z każdą wadą, nic nie zmienię,
mój narkotyku, mój tlenie./

 

wegrrrry  

Mega wymiatacz

paranoid



ImiÄ™: Diana

Do³±czy³a: 07 Pa¼ 2011

   

Wys³any: 2011-10-18, 20:51   

Stosunkowo niedawno wkręciłam się w fotografię, nazbierałam na body Nikona d3100, dostałam do tego obiektyw 18-105 mm f/3.5-5.6 i póki co mi wystarcza, mogę nawet śmiało powiedzieć, że jestem z niego zadowolona - taka wyższa półka wśród amatorskich lustrzanek Nikona. Fajny do nauki wszystkich ustawień manualnych itp. Osobiście wolę Nikona od Canona.
Z programem do obróbki zdjęć mam problem, bo jedyne co posiadam, to marna Picasa... :wstyd: Miałam Photoshopa na komputerze, ale po tym, jak mi padł i wszystko się z niego usunęło, już go nie posiadam. A że nie mam Windowsa już, to mój dość stary Photoshop nie chodzi... Będę musiała poszperać za czymś konkretnym.
_________________
Go away go away
You fill my headspace
With evil thoughts unkind
 

Stratocaster  

Hiper wymiatacz

Simple man



Wiek: 33

Do³±czy³: 18 Kwi 2011

Sk±d: Sunshine Village

   

Wys³any: 2011-10-18, 21:47   

kiedyś kodak z712, później a280 i a500 + 2 fajne szkła i trochę gadżetów (światło, tło, statywy). fotografuje głównie auta, ale spełniam się przy portretach. niestety rzadko mam czas na zdjęcia.
_________________
Make a joke and I will sigh and you will laugh and I will cry
Happiness I cannot feel and love to me is so unreal
 

steff.  

User



ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 02 Wrz 2012

   

Wys³any: 2012-09-02, 20:00   

Fotografuje dla siebie, jestem amatorkÄ… :) JakiegoÅ› sprzetu 'wypasu ' nie mam tylko Sony A200 + kit + Sigma 70-300
A poniżej kilka moich prac :)

Jeden

Dwa

A tutaj mój pupilek :D
 

iknow  

User



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 20 Wrz 2012

   

Wys³any: 2012-09-20, 20:20   

Moim skromnym zdaniem wśród lustrzanek dominuje nikon. Jest najbardziej zaawansowany manualnie, a co za tym idzie dość ciężko w obsłudze. Canony mają swoją renomę, miałam przyjemność pracować z kilkoma i doprowadzają mnie do szału, robią dużo za mnie, nie mam aż takiej władzy- dla początkujących to super, albo dla kogoś kto woli martwić się kadrem, a nie parametrami. Sony jak to sony.. moim zdaniem do początkujących, nie jest to zaawansowany sprzęt. Chociaż znam ludzi, którzy chwalą sony alphe za jakoś i możliwość kręcenia filmów ;) Sama mam Nikona D90 i nie mogę na niego złego słowa powiedzieć, jak dla mnie wystarczający, nawet nauczyłam się pracować tak by kitowy obiektyw dawał wszystko z siebie!

Nymeria, co do kosztów obiektywów Nikonów, to fakt są drogie, ale jako zapalony fotograf warto pomyśleć o starych, dobrym radzieckich soczewkach- gwinty M42. Kupić można za bezcen, a jakie efekty!
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-09-20, 22:47   

iknow napisa³/a:

Moim skromnym zdaniem wśród lustrzanek dominuje nikon. Jest najbardziej zaawansowany manualnie, a co za tym idzie dość ciężko w obsłudze.


¯e niby co? Na jakiej podstawie ten wniosek, że Nikon ma bardziej rozbudowany tryb manualny lub co ma on więcej, czego nie ma Canon w trybie M?

iknow napisa³/a:

Canony mają swoją renomę, miałam przyjemność pracować z kilkoma i doprowadzają mnie do szału, robią dużo za mnie, nie mam aż takiej władzy- dla początkujących to super, albo dla kogoś kto woli martwić się kadrem, a nie parametrami.


Jak ustawisz na auto lub preselekcją przysłony/migawki, to nie dziw się, że lustrzanka robi za Ciebie.

iknow napisa³/a:

Sony jak to sony.. moim zdaniem do początkujących, nie jest to zaawansowany sprzęt.


Sony nie jest zaawansowanym sprzętem? Sony ma technologię Minolty, bo kupił ich. Więc też nie wiem na jakiej podstawie sądzisz, że Sony nie jest zaawansowanym sprzętem, tym bardziej nowe lustrzanki Sonego z półprzepuszczalnym lustrem.

iknow napisa³/a:

Nymeria, co do kosztów obiektywów Nikonów, to fakt są drogie, ale jako zapalony fotograf warto pomyśleć o starych, dobrym radzieckich soczewkach- gwinty M42.


Owszem - ale każde dodatkowe "duperele" wpływają na jakość obrazu i zależy czy gwint M42 można robić z AF czy tylko manualnie.
Każde obiektywy firmowe są drogie, Nikorr, Canonowskie, Sony.

[ Dodano: 2012-09-20, 22:48 ]

iknow napisa³/a:

Chociaż znam ludzi, którzy chwalą sony alphe za jakoś i możliwość kręcenia filmów


Nowe Nikony i Canony też mają takie możliwość. Tylko nie rozumiem kupowania lustrzanki za 5000 zł by nagrywać filmy. Lepiej wtedy kupić sobie kamerę.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

iknow  

User



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 20 Wrz 2012

   

Wys³any: 2012-09-21, 06:47   

Mizantrop napisa³/a:

Na jakiej podstawie ten wniosek, że Nikon ma bardziej rozbudowany tryb manualny lub co ma on więcej, czego nie ma Canon w trybie M?

na podstawie moich obserwacji i wrażeń. musiałabym się zagłebić w parametry by wyszukać ci szczegóły.

Mizantrop napisa³/a:

Tylko nie rozumiem kupowania lustrzanki za 5000 zł by nagrywać filmy. Lepiej wtedy kupić sobie kamerę.

też osobiście tego nie rozumiem. Ale tak jak pisałam mój znajomy tak na niej pracuje i bardzo to sobie chwali. Może dlatego, że wykorzystuje ją też w fotografii.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-09-21, 17:00   

iknow napisa³/a:

na podstawie moich obserwacji i wrażeń. musiałabym się zagłebić w parametry by wyszukać ci szczegóły.


Zatem czekam.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

columbus  

Stały User

bojownik



Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Cze 2011

Sk±d: mam to wiedzieæ...

   

Wys³any: 2012-09-21, 18:15   

iknow napisa³/a:

Tylko nie rozumiem kupowania lustrzanki za 5000 zł by nagrywać filmy. Lepiej wtedy kupić sobie kamerę.

też osobiście tego nie rozumiem. Ale tak jak pisałam mój znajomy tak na niej pracuje i bardzo to sobie chwali. Może dlatego, że wykorzystuje ją też w fotografii.



Raczej nie kupuje się lustrzanki tylko po to, żeby kręcić filmy. To raczej jako miły dodatek, który może się przydać.

Po za tym film z lustrzanki będzie lepszej jakości niż z kamery w podobnej cenie. Lepsza plastyka obrazu, głębia ostrości bardziej "filmowa". Wiadomo, ergonomia filmowania lustrzanka odbiega jednak daleko od kamery.
 

iknow  

User



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 20 Wrz 2012

   

Wys³any: 2012-09-22, 13:52   

Cytat:

Zatem czekam.


zagłębiłam się w to trochę i ciężko to tak dokładnie porównać, bo nie mam odpowiadających sobie modeli w Canonie i Nikonie, są niby podobne, ale jednak to nie to samo. Chciałam podać dokłądne porównanie parametrów, ale to bez sensu. Ku mojemu zaskoczeniu w parametrach częściej wygrywa Canon. Na plus dla Nikona przemawiały- większy zakres kompensacji ekspozycji, większe możliwości przy bracketingu ekspozycji. Canony wyróżniały sie- większymi wartościami ISO, lepszy pomiar światła oraz filmowaniem.

Mizantrop, dzięki za "zmuszenie" mnie do doczytania i w skutku zmienienia zdania o Canonie. Złapał u mnie wiele plusów. Rada dla mnie na przyszłość- nie wyrażać swojego zdania bez dokładnych potwierdzeń tez, lub sprecyzowanie.

Jednak wciąż cięzko współpracuje mi się z Canonem. Ale to chyba kwestia przyzwyczajenia się.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-09-22, 14:15   

Tak zacznę od tył.

iknow napisa³/a:


Jednak wciąż cięzko współpracuje mi się z Canonem. Ale to chyba kwestia przyzwyczajenia się.


Tak jest ze wszystkim, ja pracuję cały czas na Nikonie i jestem do Nikona przyzwyczajony. Miałem okazje pracować na Canonie i owszem - o ile pierwsze chwile sprawiały trudność w obsłudze, dostania się do wszystkich opcji, to po kilku godzinach obsługiwałem Canona tak jak Nikona ; ) Ale to raczej normalne jest, że komuś gorzej się pracuję na innym sprzęcie, jak przez X czasu miał do dyspozycji inną markę.

Nie rozpatruję Nikona i Canona ogólnie, bo są różne modele, które różnią się swoimi możliwościami. Wiadomo, że profesjonalne lustrzanki obydwóch marek będę prawie takie same, bo żadna z firm nie może zaoferować komuś lustrzanki za 15 tys zł, która będzie tandetą.
Nie ukrywajmy, większą rolę odgrywają tutaj obiektywy. Owszem, pełna klatka, 18 mln pikseli i dobra jakość przy wysokich czułościach ISO jest na wagę złota. Ty warto się zastanowić czy komuś potrzebny jest taki sprzęt i czy wykorzysta go w pełni. Prześciganie się mln pikseli dziś to chwyt marketingowy jest. Bo każdy myśli, że im więcej tym lepiej - a tu się myli. Pewnie jak ktoś robi wielkoformatowe zdjęcia, to 42 mln pikseli mu się przyda, ale to kupi sobie np. Laica albo inny sprzęt.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

markoo  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Markoo

Do³±czy³: 10 Maj 2010

   

Wys³any: 2012-10-19, 10:21   

Również interesuję się fotografią : ) wraz z swoją Dziewczyną prowadzę stronę internetowa z naszymi fotografiami.
Ale czy mi to dobrze wychodzi to nie wiem ; ) wyznaję zasadę, że trzeba robić to co się lubi ;D

Marki aparatów, które bym polecił to Canon, Nikon.
Nie polecam Sony... To jest marnowanie pieniędzy.

Programy do obróbki zdjęć, to dobrze znany Photoshop i Corel.
 

lubiÄ™ deszcz  

Stały User

fotomaniak



Wiek: 34

Do³±czy³: 23 Kwi 2012

Sk±d: Mazury

   

Wys³any: 2012-10-20, 20:45   

markoo napisa³/a:


Nie polecam Sony... To jest marnowanie pieniędzy.


Jak długo zajmujesz się fotografią? Pracowałeś kiedyś na aparatach sonego? Przyznam, że gdy firma zajmuje się jedną dziedziną to tej dziedziny powinna się trzymać. Sony akurat zajmował się innymi rzeczami i przerzucił się na aparaty. ALE nie należy zapominać, że jest to technika, która powstała na podwalinach Minolty. A Minolta to już coś znaczy. Ich obecnie 30-letnie obiektywy pracują o niebo lepiej niż niejeden nowy.

Pracuję na sonym a330 (+ kilka obiektywów różnych firm i lampy błyskowe). Jestem dziennikarzem i w swojej pracy nie mam powodów do narzekań. Fotografuję również "artystycznie". Moje zdjęcia trafiały na wystawy, mam również wygrane konkursy na swoim koncie, a w grudniu organizowana będzie w moim mieście wystawa moich zdjęć. Które czym zrobiłem? Sonym. Nie należy szufladkować wszystkiego na podstawie marki. Szczególnie jeżeli ma taką historię. Pierwsze moje zdjęcie, które odniosło sukces zrobiłem olympusem fe270...

ps nie jestem pracownikiem firmy SONY :D
_________________
Mazury Kocham!
 

Aparatka94  

Wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³a: 17 Sie 2010

   

Wys³any: 2013-01-03, 21:17   

Również mam Sony Alphę. I nie narzekam, uważam że to bardzo dobre aparaty.

Mógłby ktoś doradzić? Chcę kupić stałkę, typowo do portretów. Myślicie, że Sony 50 mm f/1.8 byłoby dobrym rozwiązaniem? Czy lepiej dołożyć trochę i kupić Sony 50 mm f/1.4 ?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com