Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2013-01-04, 21:16   

Aparatka94 napisa³/a:

Myślicie, że Sony 50 mm f/1.8 byłoby dobrym rozwiązaniem?


Z takim światłem wystarczy w zupełności. Choć jak dla mnie portretowy dobry jest 105 mm, choć nie wiem czy SONY ma taką stałkę. Chodzi o zachowanie dystansu między fotografem a osobą fotografowaną.
No i pytanie, czy jest półklatka czy CMOS. Bo wtedy 50 jest 50, a nie mnożnikiem.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Aparatka94  

Wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³a: 17 Sie 2010

   

Wys³any: 2013-01-04, 23:45   

CMOS


Przeglądałam trochę obiektywów, hmm najrozsądniejsze wydają się te: SAL-50F18,
SAL-85F28.

Nie znalazłam z ogniskową 105, ale ten drugi ma 85 mm. Myślisz, że będzie lepszy od 50?
 

lubiÄ™ deszcz  

Stały User

fotomaniak



Wiek: 34

Do³±czy³: 23 Kwi 2012

Sk±d: Mazury

   

Wys³any: 2013-01-08, 21:53   

Ja akurat mam 50-tkę sonego ze światłem 1.8 ;) Tworzy świetny bokeh. Na pełnej dziurze potrafi czasami zamydlić. Ale są to może 2 strzały na 10. Przy delikatnym przymknięciu otworu już jest dobrze. Zazwyczaj używam go w plenerach ślubnych i w kościele. Dałem za niego rok temu w fotojokerze chyba z 600 zł.
Poza tym mam jeszcze tamrona 17-50 ze stałym światłem 2.8 (standardowy kitowiec był po prostu do kitu) i sigmę 70-300 f/4-5.6

Wszystkie majÄ… swoje zastosowanie i bardzo je sobie chwalÄ™.
_________________
Mazury Kocham!
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2013-01-09, 00:34   

Aparatka94 napisa³/a:

Nie znalazłam z ogniskową 105, ale ten drugi ma 85 mm. Myślisz, że będzie lepszy od 50?


Zapewne zwolenników znajdzie 50mm jak i 85mm. Choć mimo to jeśli ja bym miał kupić, to bym kupił 85 mm, przy matrycy CMOS wydaje mi się to dobra ogniskowa, optymalną. Nie trzeba tak blisko podchodzić jak przy 50 mm.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

markoo  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Markoo

Do³±czy³: 10 Maj 2010

   

Wys³any: 2013-02-03, 13:16   

Fotografia jest moją pasją. Póki co, to zajmuje się tym amatorsko, ale razem z moją Dziewczyną uwielbiamy to co robimy. Prowadzimy swoją stronę internetową i fanpage, na którym umieszczamy nasze pracy.
Na początek polecam jakąs niedrogą cyfrówkę, potem dopiero warto inwestować w lepszy sprzęt.
Najlepiej zaczyna od podstaw.
 

Futi

User

Futi



ImiÄ™: Samosia

Do³±czy³: 16 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-02-16, 22:33   

Moja mama posiada Cannon Eos 7D, ten aparat naprawdę potrafi już wiele zdziałać, potrzebne mi było 3 tygodni żeby zrozumieć i nauczyć się większości rzeczy przy nim jak działa. W sumie zrobiłam około 4 tysięcy zdjęć, potem stwierdziłam, że warto nauczyć się czegoś więcej, sięgnęłam po Adobe Photoshop i uważam, że to najlepszy program do obróbki zdjęć jaki istnieje! Niestety, ale obie te rzeczy, wychodzą bardzo drogo... :[
_________________
:)
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2013-02-16, 22:36   

Pytanie jest takie czy nauczyłaś się funkcji jakie posiada aparat, czy nauczyłaś się samych zasad w fotografii, czynników jakie wpływają na zdjęcie itd. Co do photoshopa. Zająłbym się nim dopiero po nauczeniu się fotografii w czystej postaci. Program ma służyć do retuszowania, polepszania swoich fotografii, a nie ich ratowania ;-)
 

Futi

User

Futi



ImiÄ™: Samosia

Do³±czy³: 16 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-02-17, 15:45   

Przez ten czas, uczyłam się odnośnie fotografii, nie samego aparatu, trzeba przyznać, że dzięki internetowi wiedza jest wszędzie łatwo dostępna, dodatkowo fotografia nie jest trudna. Ale wiadomo, każdy wyrabia swój własny styl, i to co dla jednego okazuje się fajne, dla drugiego będzie mierne. Photoshop można wykorzystywać na wiele sposobów, interesująca jest fotografia HDR... lecz jak wspomniałam wyżej, nie każdemu się ona podoba. ;)
_________________
:)
 

lubiÄ™ deszcz  

Stały User

fotomaniak



Wiek: 34

Do³±czy³: 23 Kwi 2012

Sk±d: Mazury

   

Wys³any: 2013-02-17, 21:46   

Jak chcesz osiągnąć zamierzone efekty nie znając funkcji aparatu? :) Kiedyś gdzieś ktoś stwierdził, że instrukcje aparatów są dla cieniasów. Bzdura! Ogarnij aparat ;) Zobacz w jaki sposób regulować przysłonę, migawkę i inne rzeczy. To tak jak jeździć samochodem nie potrafiąc kierować :)

PamiÄ™taj żeby teoriÄ™ testować w praktyce. W pewnym momencie czÅ‚owiek robi wszystko instynktownie. WidzÄ™ obiekt i w gÅ‚owie pojawia siÄ™ myÅ›l „przysÅ‚ona na tyle, migawka na tyle, kadr taki i taki”. Poza tym naucz siÄ™ inaczej patrzeć na Å›wiat. Czasami zrobienie zdjÄ™cia pod innym kÄ…tem przynosi oszaÅ‚amiajÄ…ce efekty.

Fotografia to nie pstrykanie. Każde ujęcie powinno być przemyślane. O przemyślane ujęcia łatwiej było gdy władzę sprawowały analogi. Klisza dawała poczucie respektu dla każdego zdjęcia :)
Na ten temat mógłbym gadać i gadać :)


ps. Może jakiÅ› dziaÅ‚ pt. „ocena zdjęć”? ;)
_________________
Mazury Kocham!
 

Malezja

User



Do³±czy³: 14 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-03-17, 09:23   

Witam,
jakie konkretne modele aparatów cyfrowych polecacie? Musi mieć stabilizację i robić ładne, wyraźne zdjęcia. Cena do 400 zł, ewentualnie trochę więcej, ale bez przesady ;)
_________________
"Im dłuższa rozłąka, głębsza tęskno­ta, tym większa słodycz spotkania.Im dłuższa rozłąka, głębsza tęskno­ta, tym większa słodycz spotkania."
 

NoSiema

User



Do³±czy³: 28 Maj 2013

   

Wys³any: 2013-05-28, 15:11   

Photoshop i lightroom. Posiadam canona 500d, fajny, amatorski sprzęcik, oraz dwa obiektywy, stałkę 85mm 1.8 i fisheye 0.20x
 

Disarray  

Stały User

Chaos myśli...



Do³±czy³a: 13 Wrz 2013

Sk±d: Ma³opolska

   

Wys³any: 2013-09-24, 09:15   

Fotografa ze mnie nie będzie, ale też nie mogę powiedzieć, że nie lubię robić zdjęć, bo sprawia mi to poniekąd przyjemność... : )
_________________
"Everything that kills me, makes me feel alive."
 

kornelia  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 16 Cze 2009

   

Wys³any: 2013-11-06, 11:41   

Kto z Warszawy niech wybierze się na wystawę fotografii National Geographic do BlueCity. Byłam wczoraj i polecam :D
 

apocalypse  

Hiper wymiatacz

KRÓLOWA



ImiÄ™: Marcelina

Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-11-06, 12:06   

A kto z Opola polecam wystawę Zbyszka Lindnera, zakręcony gość ;) Właśnie, macie jakichś ulubionych polskich fotografow? Ja jak niektórzy wiedzą, pozuje i troszkę ich poznalam, wiec mam swoich faworytów i jestem dumna że dla części z nich mogłam pozować ;)
_________________
Za­bija­nie dla po­koju jest jak pieprze­nie się dla cnoty.

http://www.photoblog.pl/adrianar
 

Jocker  

Wymiatacz

Versatis.pl



Wiek: 31

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2013-11-30, 13:36   

Do obróbki od lat niezastąpiony Lightroom, do korekty Photoshop CS6 ;) nie ma sensu szukać czegoś innego skoro tutaj wszystko jest tylko czasem trzeba trochę ruszyć głową ;)
_________________
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com