Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

DziQska  

User



ImiÄ™: Renia

Do³±czy³a: 21 Gru 2013

   

Wys³any: 2013-12-22, 16:46   

Cześć,
Mnie do obróbki zdjęć wystarcza dedykowany dla Canona program - dostałam go wraz z aparatem i jak na razie wystarcza. Dodatkowo żeby zmniejszyć lub wygodnie wykadrować fotkę używam Photoscape. :)
 

columbus  

Stały User

bojownik



Wiek: 31

Do³±czy³: 02 Cze 2011

Sk±d: mam to wiedzieæ...

   

Wys³any: 2013-12-22, 17:07   

Zdecydowanie Lightroom, pozwala uratować wiele zdjęć!
 

espresso  

Stały User

Fater



Wiek: 36

Do³±czy³: 12 Sty 2014

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2014-01-12, 13:31   

Też interesuje się fotografią. Obecnie korzystamy z Nikona D60. Aparat jest bardzo pomocny jeżeli chodzi o robienie zdjęć, ale tak jak to było wielokrotnie wspominane -nie on robi zdjęcia tylko fotograf. Co nie zmienia faktu, że dobry aparat z ciekawym obiektywem potrafi zdziałać cuda.
Do obróbki używam przede wszystkim GIMPA, a czasem Photoshopa 2.0. Do RAW'ów Raw Therapee.
Nie jestem na tyle zaawansowany, żeby używać programów komercyjnych.

Pozdrawiam, espresso.
_________________
www.tatajakmama.eu
www.bycfotografem.pl
 

RiO95  

User



ImiÄ™: Ola

Wiek: 28

Do³±czy³a: 01 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-07-02, 13:39   

Polecam wywołanie zdjęć poprzez świetną stronę http://www.fotogle.pl/ :-) Niskie ceny, świetne produkty.
_________________
Po to jest dziś źle, żeby jutro było lepieej :]
 

Zatorland_pl  

Stały User


Do³±czy³: 18 Gru 2012

   

Wys³any: 2014-07-11, 14:50   

A w jaki sposób dokładnie się to odbywa? Bo znajoma tez korzystała z czegoś podobnego i chętnie dowiem się szczegółów jak to jest z tym wywoływaniem zdjęć przez internet:)
_________________
3. Podpisy
a) Każdy podpis może zawierać maksymalnie 255 znaków i obrazek max 400 x 50 px. Większe będą bezpowrotnie usuwane.
b) Odnośniki do zewnętrznych stron mogą umieszczać jedynie osoby mające na swoim koncie minimum 75 sensownych postów.
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2014-08-03, 22:25   

Dobre kilka lat interesuję się fotografią. Mam lustrzankę Nikona D5100, wcześniej miałam kompakt od Sony. Jeżeli chodzi o programy do obróbki zdjęć - Adobe Photoshop CS5. Z innych nie korzystam. ;)
 

3dana  

Stały User


Wiek: 30

Do³±czy³a: 30 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-08-06, 18:47   

lubię fotografię,bo nagrywałam z miesiąc temu archiwa telewizyjne aparatem.
 

darelajn  

Stały User

Victim of Ritual



ImiÄ™: Dominika

Wiek: 28

Do³±czy³a: 04 Sty 2015

Sk±d: 50°15'N 19°00'E

   

Wys³any: 2015-01-06, 19:07   

Fotografią zaczęłam interesować się gdzieś tak w 2008-2009 roku. Właściwie można powiedzieć, że jeszcze wtedy nie wiedziałam, iż w przyszłości przerodzi się to w taką wielką pasję. Najpierw miałam Canon PowerShot A400, ale tak naprawdę wszystko zaczęło się od aparatu w telefonie Sony Ericsson K800i, przez Sony Xperię J, aż w końcu do Sony DSC-HX300 (2013 rok). Być może w przyszłości będę uczęszczać na kursy fotograficzne, by podszkolić swoje umiejętności. Myślałam kiedyś o wiązaniu przyszłości z fotografią... Ale chyba jednak pozostanę tylko przy hobby. Ale kto wie, może jeszcze zmienię zdanie.
Programy, z których korzystam to Adobe Photoshop CS5 Extended oraz PhotoScape.
_________________
For my dreams I hold my life, for wishes I behold my night...
 

Misza  

User


Do³±czy³a: 22 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-02-07, 20:05   

Czy ktoś z was bawił się z filtrem gwiazdkowym. Zastanawiam się nad kupnem tego filtra http://fripers.pl/product...-FreePower.html . Wiem, że trzeba mieć do nich specjalny uchwyt. Poradźcie mi jaki kupić. Chcę robić zdjęcia nocne w Wenecji. Podobają mi się efekty jakie daje wykorzystanie tego filtra.
_________________
"Wsiąść do pociągu..."
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-02-07, 20:36   

Wasze komentarze w tym temacie nadają się... do wystawienia na pośmiewisko tylko.
Który poważny fotograf potraktowałby poważnie człowieka dla którego cała sztuka robienia zdjęć ogranicza się do dobrego aparatu, znalezienia kwiatka, czy programu do obróbki zdjęć.

¯enujące.
_________________
W miękkim futrze kota
 

xomkax  

User


ImiÄ™: Aleksandra

Do³±czy³a: 26 Lip 2015

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2015-07-26, 15:53   

DeSade, muszę przyznać Ci rację.
Sztuka fotografii to kwestia wielu rzeczy. Dobry sprzęt i program do obróbki to kwestia drugorzędna. Istotne są emocje i gra świateł.
Fotografią można interesować się na wiele sposobów, a sam fakt tego "interesowania się" nie oznacza, że jest się fotografem.
Od dobrego aparatu do bycia fotografem jest daleka droga. To, że dostaniecie aparat i założycie stronkę na Facebooku typu "photopraphy" nie zrobi z Was fotografów, a jedynie... posiadaczy aparatu. Kursy, ćwiczenia, godziny praktyki... To wszystko trzeba przejść, aby móc nazwać siebie fotografem.
Sama osobiście nie uważam siebie za fotografa. Jestem amatorką, która bardzo chciałaby dorównać wspaniałym fotografom. Mimo wielu lat doskonalenia warsztatu, przebytych kursów, zdobytych uprawnień nadal wiele nauki przede mną. Wykonałam w swoim życiu niejedną sesję zdjęciową i spędziłam niejedną godzinę na obróbce żałując, że nie poczekałam chwilę na lepsze światło. Jednak mimo wszystko jeszcze wiele lat minie zanim będę mogła nazwać się profesjonalnym fotografem.

No, ale kończąc poważne wywody - od kilku już lat służy mi wiernie Canon 550D i mimo tego, że wiele razem przeszliśmy, planuję go wymienić. Ale najpierw myślę o założeniu działalności gospodarczej.

Pozdrawiam :)
_________________
Photography is a life.
 

xomkax  

User


ImiÄ™: Aleksandra

Do³±czy³a: 26 Lip 2015

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2015-07-27, 21:40   

Dokładnie, dobry sprzęt nie pomoże jeśli po prostu nie ma się "tego czegoś" :)
_________________
Photography is a life.
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2015-08-05, 15:52   

xomkax napisa³/a:

Dokładnie, dobry sprzęt nie pomoże jeśli po prostu nie ma się "tego czegoś" :)



Ciężko jest jednak poznać, że ma się "to coś", mając do dyspozycji małpkę.
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2015-08-16, 02:25   

DeSade, xomkax, kilka uwag. Po pierwsze - przeczytałyście pierwszy post w wątku? Jakie pytania zadała autorka? Nikt nie pytał o długie wywody nt. zrobienia jak najpiękniejszego zdjęcia, pytanie było o to jakie aparaty fotograficzne i programy do obróbki zdjęć są najlepsze i jakich użytkownicy używają. Po drugie - to tak jakbyście zarzucały malarzowi napisanie jakich farb i pędzli używa, a gitarzyście jakiej firmy gitary i wzmacniacze preferuje. Po trzecie - nikt tu nie napisał, że najważniejszym dla niego jest jak najdroższy aparat i najnowsza warsja fotoszopa. Więc na jakiej podstawie wyciągacie taki wniosek? Po czwarte - nie wiecie jakie zdjęcia robią użytkownicy, którzy wypowiedzieli się tutaj. Część pewnie fotografuje pierwszego napotkanego kwiatka, ale są na pewno tacy, którzy robią dobre zdjęcia, mimo że są amatorami. I po piąte (tu głównie uwaga do DeSade) - prawo do tak ostrej krytyki mają tylko ci, którzy są lepsi. £atwo jest krytykować innych, samemu nie będąc jednak profesjonalistą. A podejrzewam, że nawet profesjonalista nie ważyłby się na takie słowa, jeśliby uprzednio nie zobaczył zdjęć.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-08-16, 10:38   

Hella napisa³/a:

. Po pierwsze - przeczytałyście pierwszy post w wątku?


Tak. Oczywiście, Milady.

Hella napisa³/a:

że najważniejszym dla niego jest jak najdroższy aparat i najnowsza warsja fotoszopa.



Bardzo lubię dramatyzować. I poniżać innych ludzi... :oops:

Hella napisa³/a:

Po czwarte - nie wiecie jakie zdjęcia robią użytkownicy,


Wiem, niektórzy chwalą się swoją twórczością.

Hella napisa³/a:

prawo do tak ostrej krytyki mają tylko ci, którzy są lepsi.


I Kto ustanowił takie absurdalne prawo? :]

Hella napisa³/a:

że nawet profesjonalista nie ważyłby się na takie słowa,


Szkoda, że nie ma już takich ludzi na tym świecie, chociaż ja znalazłam kilku i mamy się dobrze.
Ktoś musi być lepszy, gorszy, nie?
_________________
W miękkim futrze kota
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com