Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Przesunięty przez: motyl | 2013-07-18, 22:17

Autor

Wiadomość

martucha1231  

Pogromca postĂłw

:)

Wysłany: 2010-01-09, 22:17   

Nie wiem nico oceanografi jednak o samym UG wiem sporo bo studiuje juz tam 3 rok :P
Ogolnie nie jest zle. Wiekszosc wykladowcow jest w porzadku. Owszem tak jak napisalojzu, prosby w sprawie planu nie wiele daja ale czemu tu sie dziwic? Gdyby plan zalezal od studentow to wykladowcy musieli by miec zajecia z 3 grupami na raz. Po za tym nie zapominajcie ze wiekszosc wykladowcow wyklada tez na innych uczelniach nie tylko na UG. Wiec plan musi byc dostosowany do nich nie do was. Gdyby kazdy sie czepial tak jak Ty to co maja powiedziec studenci zaoczni ktorzy w czasie sesji maja egzamin w srodku tygodnia i musze sie zwlaniac z pracy?
Ogolnie polecam

orchidea_91 napisał/a:

-Na czym polega egzamin wst?pny na logopedi??

W prawdzie nie wiem jak jest na UG ale na wiekszosci uczelni polega to na tym ze idziesz na rozmowe z pania/panem logopeda i ona sprawdza czy masz proste i biale zeby, prosi o wymawianie roznych glosek i roznych dziwnych wyrazow. Na koniec masz przeczytac fragment tekstu z trudnymi wyrazami.
Aha i jecze robic rozne dziwne miny do lusterka :D

milenkaa91  

User

milenka91

Imię: Milena

Wysłany: 2010-07-28, 14:03   

Witam wszystkich forumowiczów :)
dopiero jaki? czas temu stwierdzi?am, ?e chce rozpocz?? nauke gdzie? dalej od domu i pad?o na UG. Dosta?am sie ju? na inn? uczelnie w Warszawie, ale postanowi?am jednak sprobowac. Slyszalam, ?e dosyc ci?zko dosta? sie na UG, ale przez przypadek znalaz?am progi punktowe i na kierunek mnie interesuj?cy- ochrona srodowiska- 4,40 by?o dolnym progiem punktowym. Cz to w ogóle mozliwe ??

Teraz pytanie do uczniow UG- czy warto i?c na ten kierunek ? czy ci??ko sie utrzyma? ? wiem, ?e dosy? po?no o to pytam i ju? w tej chwili powinnam byc zdecydowana co chce robic w ?yciu, ale mam jeszcze male?kie watpliwo?ci :)

je?eli kto? si? orientuje to bardzo prosze o odpowiedz :)

Tequila  

Wymiatacz

stare czytad?o

Imię: Ma?gosia

Wysłany: 2010-07-28, 19:28   

4,40 ? To chyba ile osób na jedno miejsce wed?ug danych. Na kierunek warto i??, ale na Politechnice Gda?skiej. Moja kumpela tak w?a?nie zrobi?a i o niebo lepiej.

milenkaa91  

User

milenka91

Imię: Milena

Wysłany: 2010-07-28, 19:31   

1,39 to liczba osób na miejsce. W?a?nie dla mnie ten wynik te? by? dziwny. Politechnika- wezm? pod uwag? :) dziekuj? :)

[ Dodano: 2010-07-28, 19:38 ]
http://www.ug.gda.pl/pl/i...onarne_0910.pdf o tutaj jest co? podobnego

eM  

Administrator

Imię: lipek92@gmail.com

Wysłany: 2012-03-23, 00:50   

Czy kto? z aktywnych u?ytkowników forum studiuje obecnie na UG? :-)

Darcia  

Pogromca postĂłw

Imię: Daria

Wysłany: 2012-03-25, 18:15   

Studiowa?/studiuje kto?/orientuje si? kto?, jak wygl?da lingwistyka stosowana na UG? Mam na my?li matur? - czy je?eli zdam najlepiej jak potrafi? (czyli my?l? wysoko, specjalnie wezm? dodatkowe zaj?cia) rozszerzony angielski i polski i postaram si? zda? na 100% podstaw? z niemca, to mam szans? si? dosta?? Niestety, niemiecki w rozszerzeniu raczej odpada.

slow  

Moderator

Wysłany: 2012-03-25, 18:23   

Darcia, akurat Uniwersytet Gda?ski nie ma zbyt wygórowanych wymaga?. :-)

Darcia  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2012-03-25, 18:24   

slow napisał/a:

Darcia, akurat Uniwersytet Gda?ski nie ma zbyt wygórowanych wymaga?. :-)

To znaczy? Jakby? mog?a mi napisa? konkretnie - bardzo prosz?. Jest to dla mnie bardzo wa?ne, nie jest mi to potrzebne na ju?, teraz, bo matur? mam w przysz?ym roku, ale musz? ju? wiedzie? mniej wi?cej, na czym stoj?.

slow  

Moderator

Wysłany: 2012-03-25, 18:37   

Darcia napisał/a:

To znaczy? Jakby? mog?a mi napisa? konkretnie - bardzo prosz?. Jest to dla mnie bardzo wa?ne, nie jest mi to potrzebne na ju?, teraz, bo matur? mam w przysz?ym roku, ale musz? ju? wiedzie? mniej wi?cej, na czym stoj?.

Uniwersytet Gda?ski jest do?? przeci?tnym uniwersytetem, wi?c w?tpi?, by rzeczywi?cie mieli wygórowane warunki rekrutacji. Angielski i niemiecki liczone -0,4, polski 0,2. Rozszerzenie dodatkowo- 1,5. Przejrzyj dotychczasowe progi oraz liczb? osób ch?tnych na jeden kierunek. :-) Tylko niemiecki i tak radzi?abym Tobie jak najszybciej nadrobi?.

Darcia  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2012-03-25, 18:43   

Ogólnie to my?la?am, ?eby podej?? do matury - zdawa? rozszerzenie z polskiego, angielskiego i podstaw? z niemieckiego i obowi?zkowej matematyki, potem sk?ada? papiery na filologi? angielsk? i lingwistyk? w?a?nie. Je?eli nie dosta?abym si? na lingwistyk?, posz?abym na filologi? (bo tu akurat my?l?, ?e mam du?e szanse, by si? dosta?) i w trakcie studiowania jako? poprawi?a wynik z matury.
Jeszcze jedno pytanie, w zasadzie trzy, nie do ko?ca zwi?zane z tematem, ale nie wiem, gdzie pyta?. Je?eli chc? poprawi? matur?, bo np wynik dotychczasowy zamyka mi drog? do wymarzonego kierunku, to poprawiam tylko przedmiot, który chc?, czy je?eli si? decyduj? na popraw?, to musz? poprawia? ca?? matur?? Je?eli przedmiot jest zdany, ale mnie nie satysfakcjonuje - z ró?nych wzgl?dów - ilo?? uzyskanych procent, to mog? poprawi?, czy je?eli przedmiot jest zdany, to sprawa jest zamkni?ta i wtedy cze??, trzeba by?o my?le? wcze?niej? I ju? ostatnie: przyjmijmy, ?e jako obowi?zkowy j?zyk obcy zdaj? angielski, a jako przedmiot dodatkowy nieobowi?zkowy - niemiecki. Wiem, ?e je?eli j?zyk obowi?zkowy, to zdaj? równie? cz??? ustn?. Czy je?eli decyduj? si? na zdanie dwóch j?zyków, z obu musz? zdawa? ustny?

slow  

Moderator

Wysłany: 2012-03-25, 18:51   

Darcia napisał/a:

ilo?? uzyskanych procent, to mog? poprawi?, czy je?eli przedmiot jest zdany, to sprawa jest zamkni?ta i wtedy cze??, trzeba by?o my?le? wcze?niej?

Mo?esz. Na chwil? obecn?.

Darcia napisał/a:

to poprawiam tylko przedmiot

Tylko przedmiot.

Cytat:

Czy je?eli decyduj? si? na zdanie dwóch j?zyków, z obu musz? zdawa? ustny?

Raczej tak.

makosia  

User

wyjadacz postów.

Wysłany: 2012-03-27, 09:07   

Mihihih napisał/a:

Ja chcia?abym bardzo do Gda?ska.
Bardzo, bardzo, bardzo bym chcia?a, ale nie na UG a na politechnik?.
Jednak jak to b?dzie, to czas poka?e.;)

Ja te? wybieram si? na tamtejsz? politechnik?, o ile oczywi?cie wszystko dobrze pójdzie. ;p A jaki kierunek chcialaby? studiowa?? :)

Kaja94

User

Wysłany: 2012-11-20, 16:02   

UG, WITAM!
Czy kto? mo?e orientuje si? jakie by?y w tym roku progi punktowe/ile procent z matury trzeba by?o minimalnie zdoby?, ?eby dostac si? na miedzynarodowe stosunki gospodarcze na ug? chcia?abym pój?c na te stron?, wi?c szukam jaki? informacji, bo niestety nigdzie takich danych nie mog? znalee??.

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com