Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2011-07-03, 03:38   

Rzadko kończę czytać książki. Raczej dlatego, że nie umiem się na niczym wystarczająco długo skupić. Zresztą i tak po 5 dniach z reguły nie pamiętam o czym były.

Nienawidzę, kiedy nie wiem, co czytam. Nienawidzę zapominać imion bohaterów, drobnych detali, jak nazwa kina, gdzie zawiązała się akcja, motta, maksymy łacińskiej użytej gdzieś w tle. Często z tego powodu się wkurzam i odkładam książkę.
_________________
#truestory
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-07-03, 07:29   

Krit napisa³/a:

Nienawidzę, kiedy nie wiem, co czytam. Nienawidzę zapominać imion bohaterów, drobnych detali, jak nazwa kina, gdzie zawiązała się akcja, motta, maksymy łacińskiej użytej gdzieś w tle. Często z tego powodu się wkurzam i odkładam książkę.


Ja także tego nienawidzę, jednak nigdy mnie to nie zniechęcało na tyle, by porzucić książkę. Nie kończę w wypadku gdy jest wybitnie nudna lub braknie mi na nią czasu. Ale jeżeli tytuł jest dla mnie dobry, to staram się do lektury wrócić,
 

matiz55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 12 Lip 2010

   

Wys³any: 2011-07-03, 10:13   

Proste, że nie doczytuję książek. Jeśli załóżmy, w połowie akcja nijak mnie nie wciąga to przestaje. To samo jest, jeśli bardzo przeszkadza mi styl/język jakim jest pisana.
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2011-07-03, 10:19   

Doczytuję, choćby była i syfem to wolę doczytać z ciekawości. Nigdy nie wiadomo, co kryje się dalej.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-07-03, 10:39   

Z reguły czytam do końca. Nieczęsto zdarza się, że pozostawiam jakąś książkę nieprzeczytaną. Wynika to z tego,że niezwykle starannie dobieram tytuły, z którymi chcę się zapoznać. Chyba,że z jakiejś publikacji interesuje mnie tylko wybrany rozdział. :-)
_________________
Drugs&hugs.
 

Olok  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 23 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-07-03, 14:51   

Jak już wezmę się za czytanie książki, doczytuje ją do końca. Choćby była nie wiem, jak nudna.
_________________
Z głupkami nie ma sensu rozmawiać. Przed głupkami trzeba się bronić.-W. Cejrowski
 

lamourka  

User



Do³±czy³a: 16 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-17, 11:33   

¯ebym przeczytała jakąś książkę to MUSI mnie ona zainteresować. Jeśli tak nie jest, po prostu ją odkładam. Zdarzało się, że za kolejnym podejściem już mnie bardziej jakaś wciągała... No ale w tym momencie sporo mam na półce takich książek, przez które po prostu przebrnąć mi się nie udało...
_________________
it took a funeral to make me feel alive
 

Azjatek  

Mega wymiatacz



Do³±czy³a: 12 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-07-17, 14:54   

Czasem, gdy książka jest naprawdę nudna, nie doczytuję. Ale zazwyczaj jednak ostatkiem sił dobijam do końca z czystej ciekawości, bo być może dalsze rozdziały będą ciekawsze.
_________________
"niebezpiecznie jest wierzyć w to, że coś trwa wiecznie..."

Vinyl kills the mp3 industry
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2011-07-17, 17:05   

staram się przeczytać chociaż kilka rozdziałów, z nadzieją, że się rozkręci. ale jeśli każdy dalszy wątek mi się zwyczajnie nie podoba, nudzi czy ma jakieś inne znacznie utrudniające czytanie cechy, to przestaję, odkładam i się nie męczę.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

kitkens  

User



Do³±czy³a: 22 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-07-17, 19:03   

Jak narazie jedną książke przestałam czytać w połowie tzn. Pachnidło. A wszystkie książki zawsze czytam- bo sama sobie kupuję, to wiem jakie lubię i mnie interesują.
_________________
COMA<3
 

Weronika.  

Wymiatacz

czekam


ImiÄ™: Weronika

Do³±czy³a: 11 Sie 2009

Sk±d: in±d.

   

Wys³any: 2011-08-31, 16:18   

Nie zawsze. Nie lubię zmuszać się do zajęć nudnych, więc jeśli książka nie spełnia moich oczekiwań - odkładam ją. Tak miałam w przypadku - swoją drogą bardzo zachwalonego - "Alchemika" i "Piątej góry" Coelho.
_________________
Nawet nie chodzi mi o sens - jest czy nie
Ale w tym cała bida że go nie za bardzo widać
 

Akeyo20  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-08-31, 16:28   

Lektury rzadko kończyłem. To, co biorę z własnej woli, zwykłem kończyć
_________________
There can be only one
 

Angelina  

Stały User

ęic mahcok



Wiek: 29

Do³±czy³a: 26 Sty 2011

Sk±d: z Polski!

   

Wys³any: 2011-08-31, 23:00   

Akeyo20 napisa³/a:


Lektury rzadko kończyłem. To, co biorę z własnej woli, zwykłem kończyć



To tak jak ja.
_________________
Jeżeli chcesz, żeby twoje życie było piękne, może takie być. Przecież to ty sam je układasz, nie?
 

Nirnaeth  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 14 Mar 2009

   

Wys³any: 2011-09-02, 17:02   

Czasami, z różnych powodów, przerywam czytanie książek. Do niektórych wracam w przyszłości. Bywa, że zmuszam się do dokończenia książki, jeśli jest trudna albo wymaga dużego wysiłku intelektualnego. Wtedy naprawdę warto trochę nad nią posiedzieć, poświęcić więcej czasu oraz skupienia i zrozumieć, zamiast rzucać w kąt. Natomiast jeżeli książka jest słaba, nudna, albo nie odpowiada mi tematycznie, nie robię niczego na siłę, bo nie widzę w tym sensu, nie o to przecież chodzi w czytaniu.
 

Apila  

Wymiatacz

devil's sister



ImiÄ™: Dorota

Wiek: 30

Do³±czy³a: 26 Sie 2011

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-09-03, 22:37   

Zwykle jak zaczynam już coś czytać to kończę. Choć zdarzają się książki, które wypożyczam, bo zaciekawił mnie opis i po spodziewałam się czegoś innego, fajniejszego. Takie książki odkładam i nie sięgam po nie już.
_________________
Sound of the drums beatin' in my heart
The thunder of guns tore me apart
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com