Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

krzysmTA  

Wymiatacz

Bóg Honor Ojczyzna



Wiek: 31

Do³±czy³: 14 Lis 2009

   

Wys³any: 2012-05-25, 19:41   

Skoro agrobiznesu to pewnie jakaś hybryda technikum rolniczego i ekonomicznego. Na pewno biologia i przedsiębiorczość, trochę wosu i geografii no i oczywiście przedmioty zawodowe.

Ja skończyłem technikum mechatroniczne i takie osobiście polecam. Może być jeszcze elektroniczne, elektryczne, mechaniczne.
_________________
"Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo."
Józef Piłsudski
 

mr.somebody  

Mega wymiatacz



Imię: Paweł

Wiek: 27

Do³±czy³: 07 Lut 2012

Sk±d: Podkarpacie

   

Wys³any: 2012-05-26, 12:42   

Ja wybieram się do Liceum Ogólnokształcącego, najlepszego w moim miescie, przynajmniej według części opiniodawców. Kierunek społeczny - rozserzona historia, geografia i wos, elementy statystyki, seminarium z języka angielksiego.
_________________
Nie ważne jest ile ciosów zadasz, lecz ile przyjmiesz na siebie, by móc dalej walczyć.

Miłość jest jak cień człowieka
Uciekasz - to CiÄ™ goni
A kiedy jÄ… gonisz, - ucieka
Jak cień, jak cień.
 

fear  

Hiper wymiatacz

Póki co nauka.



ImiÄ™: Aleksandra.

Wiek: 27

Do³±czy³a: 03 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-06-02, 22:09   

politechniczny,
biznesowo-matematyczny
politechniczno-ekonomiczny
matematyczno-fizyczny

najlepiej mi to idzie, z fizy finalistka wojewódzka, 6 .. z matmy 5 wychodzi z szansą na 6. ;) z informatyki 6. ;-)
_________________
Krzyczysz, że chowam się przed tobą i jestem skryty
Lub chcąc być blisko ze mną solidarnie milczysz
Kochając i się złoszcząc znosisz to cierpliwie
Ja też cię bardzo kocham, tylko trochę autystycznie
 

Jeppo  

User



ImiÄ™: Anna

Wiek: 27

Do³±czy³a: 11 Kwi 2012

Sk±d: Zasiedmiogórogród

   

Wys³any: 2012-06-03, 13:53   

Planuję iść do Liceum Ogólnokształcącego. Najbardziej chcę się dostać na profil ekologiczno-językowy (z rozszerzoną biologią, geografią i angielskim), na drugim miejscu mam profil biologiczno-chemiczny, a na trzecim ekologiczno-geograficzny (w sumie z takimi samymi rozszerzonymi przedmiotami co mam na I miejscu, ale bardziej chodzi mi o szkołę). Na czwartym miejscu dałam sobie profil humanistyczny. A gdybym się nie dostała na żaden profil do liceum, to pójdę do technikum na technika żywienia i usług gastronomicznych.
_________________
"Bóg jest, a mimo to ludzie sądzą, że trzeba Go nadal szukać, bo trudno im się pogodzić z tym, że życie jest aktem wiary."
- Paulo Coelho

"Trefne karty rozdał los, więc przegrałem partię z nim, a życie toczyło się dalej" - R. Riedel
 

martin19  

Stały User



Wiek: 27

Do³±czy³: 09 Sty 2010

Sk±d: Jastrzêbie Zdrój

   

Wys³any: 2012-06-23, 00:45   

Witam. Wiem, że czasu zostało niewiele, ale...
Nie wiem czy pójść na profil mat-geo-ang, czy na geo-ang-hiszp/włoski. Z matematyki nie jestem wybitny, mam na koniec ledwo 3, na egzaminie miałem 16 pkt. Z geografią nie mam problemów, z angielskim również, choć mam z niego 3. Hiszpańskiego czy też włoskiego nigdy się nie uczyłem. Pytanie jest takie, iść na profil z matematyką, czy jednak sobie ją odpuścić? Inne profile raczej odpadają, biol-chem na pewno, bo za chemią nie przepadam.
 

Alone  

Stały User

Wieczny Optymista


ImiÄ™: Piotr

Do³±czy³: 23 Cze 2012

Sk±d: Bóg raczy wiedzieæ

   

Wys³any: 2012-06-24, 19:00   

Ja idÄ™ do liceum na kierunek humanistyczny z rozszerzonymi j.Polskim, j.Angielskim, historiÄ…,
_________________
Często ci, których kochamy są dla nas najbardziej obcy
 

Combustible  

User



Do³±czy³a: 07 Cze 2012

   

Wys³any: 2012-06-25, 12:42   

martin19 napisa³/a:

Pytanie jest takie, iść na profil z matematyką, czy jednak sobie ją odpuścić?


Uważam, że to byłby beznadziejny pomysł, gdybyś poszedł na profil z matematyką mając z niej tak słabe wyniki. Odpuść go sobie.
 

kochanowski  

User


Wiek: 62

Do³±czy³: 26 Cze 2012

   

Wys³any: 2012-06-26, 23:44   

idzicie do dobrego LO albo dobrego technikum rodzaj szkoly nie tak ważny jak sama szkola i to co sie tam dzieje
_________________
http://www.opowiadane.pl/
 

katecheta122

Wymiatacz


Do³±czy³: 04 Lis 2010

   

Wys³any: 2012-07-26, 23:31   

kochanowski napisa³/a:

idzicie do dobrego LO albo dobrego technikum rodzaj szkoly nie tak ważny jak sama szkola i to co sie tam dzieje


Tak oczywiście i później zarabiajcie po 1000zł na kasie.
Ja to bym polecił bardziej zawodówkę.
_________________
"(22:12:50) Straho: katecheta masz moje uznanie, to był tekst dekady"
 

fear  

Hiper wymiatacz

Póki co nauka.



ImiÄ™: Aleksandra.

Wiek: 27

Do³±czy³a: 03 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-07-27, 16:26   

Fakt, że teraz jest dużo ludzi z wysokim wykształceniem, to nie oznacza, że za 30 lat tak będzie. Wolę mieć jakieś wyższe wykształcenie, przedmioty ścisłe jeszcze teraz mają jakieś szanse i zrobić nawet potem kurs zawodowy. Jak bezrobotnych z robót interwencyjnych do "zamiatania ulic" wysyłają to akurat tych głównie (tak z moich obserwacji) co nie mają wyższego wykształcenia. Mało kto i tak pracuje w swoim zawodzie, w ciągu życia w jednym zawodzie wiele lat masz małe szanse pracować.

Mało pracy, dobrze, że chociaż supermarketów sporo jest.

Profil: politechniczny
_________________
Krzyczysz, że chowam się przed tobą i jestem skryty
Lub chcąc być blisko ze mną solidarnie milczysz
Kochając i się złoszcząc znosisz to cierpliwie
Ja też cię bardzo kocham, tylko trochę autystycznie
 

dzilu96  

Pogromca postów



ImiÄ™: Piter

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

Sk±d: Stara stolica

   

Wys³any: 2012-07-28, 09:44   

fear napisa³/a:

finalistka wojewódzka



Czy laureatka? jak finalistka to wcale nie popis :)


LO polski historia wos.
 

rafal9  

User



Imię: Rafał

Wiek: 28

Do³±czy³: 20 Lip 2012

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2012-07-29, 14:21   

A ja myślę, że lepiej iść na matmę, nawet jeśli było się z niej słabym, niż na humana, z którego ma się szósteczki. Przecież bezrobotni po studiach to nie inżynierowie, tych ciągle brakuje (kierunki mat-fiz-inf, generalnie ścisłe), tylko różnego rodzaju filologowie, humaniści itp (oraz ludzie po różniego rodzaju "marketingach i zarządzaniach"), ale ludzie ciągle wybierają te kierunki. Dzisiaj nawet dziennikarstwo przestaje mieć jakikolwiek sens, bo praca w zawodzie graniczy z cudem.
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2012-07-29, 14:40   

Inżynierowie po studiach nie są w dużo lepszej sytuacji. Przeglądnij oferty pracy zamiast ślepo wierzyć w artykuły z onetu. Wszędzie poszukiwane są osoby z kilkuletnim doświadczeniem. Najlepiej iść tam gdzie można rozwijać swoje umiejętności i ma się do tego predyspozycje.
 

fear  

Hiper wymiatacz

Póki co nauka.



ImiÄ™: Aleksandra.

Wiek: 27

Do³±czy³a: 03 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-07-29, 21:33   

dzilu96, zabrakło szczęścia do laureatki, ale z finalistki dumna jestem i pomogła mi. :)
_________________
Krzyczysz, że chowam się przed tobą i jestem skryty
Lub chcąc być blisko ze mną solidarnie milczysz
Kochając i się złoszcząc znosisz to cierpliwie
Ja też cię bardzo kocham, tylko trochę autystycznie
 

dzilu96  

Pogromca postów



ImiÄ™: Piter

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

Sk±d: Stara stolica

   

Wys³any: 2012-07-29, 23:09   

rafal9 napisa³/a:

Dzisiaj nawet dziennikarstwo przestaje mieć jakikolwiek sens, bo praca w zawodzie graniczy z cudem.



Jak jesteś dobry, natrętny, uparty, wydzwaniasz po wszystkich wydawnictwach w Polsce - w końcu ktoś cię weźmie. Jeśli zobaczy, że warto - a o to SAMEMU trzeba się postarać, no to znajdziesz pracę. Dodam tylko, że aby publikować felietony lub coś pod to trzeba mieć ogromną wiedzę, władać anegdotami jak Zawisza mieczem i posiadać niesamowicie aprobatywny styl pisania. Fakt, absolwent dziennikarstwa, który przeleciał sobie kierunek, raczej pracy nie znajdzie. Ale można.

szostol napisa³/a:

zamiast ślepo wierzyć w artykuły z onetu



Signed.

fear napisa³/a:


dzilu96, zabrakło szczęścia do laureatki, ale z finalistki dumna jestem i pomogła mi. :)



No to zazdroszczę, bo ja z laureata nie jestem ani dumny, ani szczęśliwy, ani mi nie pomógł.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com