Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: slow | 2010-11-09, 14:46

Autor

Wiadomo¶æ

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-11-10, 22:18   

Ja wybrałabym oczywiście Warszawę. Z tego co mówisz, zależy Ci na niewielkich kosztach, zaoszczędziłabyś na dojazdy, na które, wbrew pozorom, traci się sporo kasy. Wynajem pokoju za minimum 600 zł to przesada, no chyba, że chcesz mieszkać na Powiślu. Spokojnie można znaleźć coś tańszego, poszukaj wśród dzielnic blisko centrum, ale oddalonych od linii metra, bo to zazwyczaj stówa z górę, a komunikacja miejska w stolicy jest na tyle usprawniona, że nie będziesz go potrzebować. :-) A tanie są np. Wola czy Ochota.
¯ycie studenckie w Warszawie jest bajeczne, nie będę się kolejny raz na ten temat rozpisywać, bo gdzieś już o tym pisałam. Poznania nie znam na tyle, żeby móc Ci doradzić w sprawie mieszkania, wiem tylko, że poznaniacy mają wielki kompleks na punkcie Warszawy, miasta raczej ze sobą nie sympatyzują. Ach, jeżeli wahasz się między UW a UAM, to bez wahania wygrałabym na Twoim miejscu UW.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

wikaG  

User



Do³±czy³a: 07 Lis 2010

   

Wys³any: 2010-11-12, 15:39   

Nataniel, niektórzy nie maja tyle szczęścia żeby pojechać do domu i przywieźć sobie całą wałówke.....

To co napisałam to realny koszt utrzymania osoby samowystarczalnej.

Uważam, że jak na duże miasto, jakim jest Poznań, to i tak nie jest jakoś przerazająco drogo i jak sie człowiek spręży, to można całkiem tanio żyć.
 

FilipinkaS  

User


Do³±czy³a: 03 Lis 2010

   

Wys³any: 2010-11-15, 12:46   

Slow ksero to rzeczywiście ważna sprawa, wiem bo mam znajomych którzy już studiują i wymieniają się informacjami gdzie obecnie najtaniej można coś skserować:D

Jeśli chodzi o UW i UAM to z tego co się rozeznałam w "terenie" to Poznań mimo faktu że ma mniej znany Uniwersytet to bardzo prężnie się rozwija. Wiem ze UW ma swoją renomę ale większość moich znajomych studiuje właśnie tam i w większości są niezadowoleni i to właśnie na kierunkach humanistycznych:( Dlatego też pomyślałam sobie o Poznaniu, szczególnie że takie studiowanie wiązałoby się z duuużą przygodą. Sprawdziłam Instytut Socjologi i Kulturoznawstwa, z tego co czytałam i pytałam ludzie są z nich bardzo zadowoleni.

Wiem że Poznań jest mało znany ale z tego co czytałam daje naprawdę duże możliwości studentom :) No i jest tani w życiu codziennym !
_________________
Filipinka
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-11-15, 16:11   

FilipinkaS napisa³/a:

że ma mniej znany Uniwersytet to bardzo prężnie się rozwija.


Nie powiedziałabym,że jest mniej znany.
_________________
Drugs&hugs.
 

wikaG  

User



Do³±czy³a: 07 Lis 2010

   

Wys³any: 2010-11-15, 16:47   

nie............... nie jest mniej znany :)

ale jego mocna stronÄ… sÄ… stypendia :)

http://www.poznan.pl/mim/...6&instance=1017
http://studenci.amu.edu.p...cji-i-na-ukrain
http://studenci.amu.edu.p...a-stypendialna2

takie ogloszenia na UAM to codziennosc ;) ))) a na serio, jest ich bardzo dużo. inne uyczelnie nie maja wcale gorzej :) jest ok.
 

FilipinkaS  

User


Do³±czy³a: 03 Lis 2010

   

Wys³any: 2010-11-25, 12:24   

to ok, ok w takim razie tylko mi się tak wydawało:)

WikaG stypendia mają świetne, jak bym takie dostała to było by lepiej niż dobrze:) Wyczytałam też gdzieś w internecie że mają bardzo fajne wymiany np. do Belgii. Ale było by super !! Od rana do wieczora jadłabym czekoladę :D
_________________
Filipinka
 

wikaG  

User



Do³±czy³a: 07 Lis 2010

   

Wys³any: 2010-11-25, 22:14   

:mrgreen: kazde studia i to co sie na nich dzieje majÄ… dobre aspekty :mrgreen:

belgijskie pralinki są najlepsze, ja się w nich zakochałam po obejrzeniu serialu "Detektyw Poirot" ;)

Ale, wracając do tematu - Poznań jest OK, nie masz się co bać. Pozytywnie się nastawiaj i do przodu dziewczyno :padam:
 

FilipinkaS  

User


Do³±czy³a: 03 Lis 2010

   

Wys³any: 2010-11-26, 14:13   

:-D Nastawienie jest!!! Szczególnie że ostatnio poprzeglądałam wiele stron internetowych na których znalazłam bardzo dużo ofert na wynajem mieszkania i na prace dla studentów w Poznaniu :):):)
_________________
Filipinka
 

wikaG  

User



Do³±czy³a: 07 Lis 2010

   

Wys³any: 2010-11-27, 22:15   

Jest w czym wybierać.


A wiesz co jest najlepsze w byciu studentem? Ze wszystko, nawet jak ci sie nie spodoba, zawsze mozesz zmienic ;)

Miasto, uczelnie, kierunek, zycie :evil:
 

FilipinkaS  

User


Do³±czy³a: 03 Lis 2010

   

Wys³any: 2010-11-28, 20:27   

No to fakt, jednak mam nadzieje że będzie na tyle fajnie że nie będę musiała nic zmieniać:D Jak ktoś ma ochotę poczytać sobie o Poznaniu z fajniej kobiecej perspektywy to polecam: http://blip.pl/users/studiujacpoznan/dashboard - czytam jej wypowiedzi i coraz bardziej chciałabym być już w Poznaniu :)
_________________
Filipinka
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com