Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

rocken  

Wymiatacz

Wysłany: 2014-04-09, 22:01   Gimnazjali?ci - zaraz egzamin!

Za dwa tygodnie egzamin gimnazjalny. Pisze kto? z Was? Jak przygotowania? :)

stubarwny  

Pogromca postĂłw

Ten z?y

Wysłany: 2014-04-10, 05:28   

Pe?na mobilizacja, wróg nas nie zaskoczy.

rocken  

Wymiatacz

Wysłany: 2014-04-10, 07:22   

Zazdroszcz? tej mobilizacji, ja nie robi? kompletnie nic, a potem pewnie w ostatni wieczór u?wiadomi? sobie, ?e nic nie ogarniam i wpadn? w p?acz xD Tak jest zawsze. :D Ale powiem szczerze, ?e jako? szczególnie si? tych egzaminów nie obawiam. Co? chyba jednak robi?am przez te 3 lata, bo oceny nie s? najgorsze, co? pewnie pami?tam.

Lady Virgin  

Moderator

Wysłany: 2014-04-10, 16:18   

Egzaminy gimnazjalne to Piku?, je?li faktycznie ogarnia?a? co si? dzieje na lekcjach przez te trzy lata to, nie ma si? czym martwi?. Pami?tam, ?e ja podchodzi?am do tego bardzo na luzie. Dwa dni wcze?niej pojechali?my pod namioty, o jakiejkolwiek nauce nie by?o mowy. A tego samego dnia kiedy zdawa?am angielski, godzin? pó?niej pisa?am jaki? konkurs i chyba nim przejmowa?am si? bardziej ni? tym egzaminem (konkurs by? w Poznaniu, a ja jecha?am z Warszawy). Wtedy jeszcze by?y punkty, nie procenty, ale jak mnie pami?? nie myli to nie wiele ich straci?am.

Ca?? wiedz?, któr? powinna? mie? ju? masz. Teraz polecam raczej rozwi?zywanie testów, a nie "wkuwanie" szklanka wody przed egzaminem i za sam? inteligencj? na?apiesz po 70% :)
Or unsingable songs

rocken  

Wymiatacz

Wysłany: 2014-04-10, 17:31   

Nastawiam si? na oko?o 90% z humanistycznych cz??ci i tym si? b?d? ratowa?, bo matma i przyrodnicze u mnie le??. :D

espresso  

Stały User

Fater

Wysłany: 2014-04-10, 17:44   

Cytat:

Egzaminy gimnazjalne to Piku?

Z perspektywy czasu zawsze dawne egzaminy wydaj? si? banalne. Dla mnie matura, sesja czy obrona pracy dyplomowej to pryszcz w porównaniu z ?yciem zawodowym. Jednak?e zarówno matur? jak i egzaminy na studiach mo?na poprawia?. Natomiast egzamin gimnazjalny jest "niepoprawialny" i w tym le?y jego trudno?? - wystarczy ?e masz akurat wtedy gorszy dzie? i ju? marzenie o wybranym liceum staje pod znakiem zapytania.

Tak przynajmniej by?o za moich czasów. Tak czy siak ?ycz? powodzenia.

Damn  

Pogromca postĂłw

Queen Dude

Wysłany: 2014-04-10, 18:33   

Jest taki ni? demograficzny, ?e nawet do dobrego liceum cio?ek jest w stanie si? dosta?. Oczywi?cie pewne legendarne, ociekaj?ce zajebisto?ci? szko?y ?rednie nadal maj? dosy? wysokie progi, ale uczy? mo?na si? wsz?dzie. Wybór szko?y ?redniej jednak nie jest a? tak trudny jak wybór szko?y wy?szej, który to mo?e bardziej zawa?y? na pó?niejszej karierze. Mo?e dla wi?kszo?ci nie, ale dla mnie na przyk?ad "pocieszaj?ce" poniek?d jest to, ?e jednak najwa?niejsze to mie? WIEDZĘ. Egzaminy b?d? co b?d? bardziej wymagaj? szcz??cia i jasnowidzenia (z powodu obecno?ci czego? takiego jak KLUCZ) ni? realnej wiedzy. Mówi? to nie tyle o gimnazjalnych co o maturach. Pociesza to o tyle, ?e nie b?d? mia?a sobie nic do zarzucenia, kiedy powiem sobie "wiedzia?am to". To nie ?art, nawet nauczyciele mówi? "nie piszcie tego, co wiecie, tylko to, co widzicie"... Pora?ka.
Ja egzaminy gimnazjalne zupe?nie ola?am, nie uczy?am si? do nich ani przez chwil?, zda?am dosy? przyzwoicie, mog?o by? lepiej, ale i tak zosta?am przyj?ta z poca?owaniem r?ki, jak równie? dziesi?tki gorszych ode mnie gimnazjalistów. A progi punktowe systematycznie spadaj?.

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online

baron21  

Stały User

Rise above hate.

Wysłany: 2014-04-11, 18:11   

Ja pisz? :-) No có?...obawiam si? chemii i fizyki.Chemia to wiadomo czarna magia,ale od fizyki zmienili nam nauczycielk? na tak?,która kompletnie nie umie uczy?.Trzeba b?dzie co? ogarn?? przed egzaminami ?eby nie zawali? z przedmiotów ?cis?ych,poniewa? wybieram si? do technikum budowlanego a tam to jest podstawa :->

SzK  

Stały User

Imię: Szymon

Wysłany: 2014-04-20, 22:23   

banan, akurat do wi?kszo?ci techników mo?na wej?? na samych ocenach, a oni nie sprawdzaj? wyniku z egzaminu ze ?cis?ych, czy humanistycznych, chyba ?e jest du?a rywalizacja.

rocken  

Wymiatacz

Wysłany: 2014-06-18, 12:56   

No i mamy wyniki! Jak Wam posz?o?

Ethereal  

User

Wysłany: 2014-06-18, 15:26   

Matma - 43%, przyrodnicze te? 43% - mog?o by? wi?cej, ale i tak nie ma tragedii.
Polski 91%, straci?em 3 pkt w rozprawce; historia 79%; angielski 100% i rozszerzenie 93%.
Ogólnie nie rewelacyjnie, szczególnie przyrodnicze, ale my?la?em, ?e b?dzie gorzej. Spodziewa?em si? najgorszego, ale punktów rekrutacyjnych naliczy?em 143 :)

rocken  

Wymiatacz

Wysłany: 2014-06-18, 15:54   

U mnie Polski 97%, Historia 61%, Matematyka 86%, Przyrodnicze 64%, Angielski podstawa 95% i Angielski rozszerzenie 95%... Generalnie by by?o okey, tylko histori? zawali?am i nie mog? sobie tego wybaczy?.

karolgrzelak10

User

Wysłany: 2014-12-30, 15:43   

Rzeczywi?cie historia bardzo s?abo, ale inne wyniki ju? du?o lepsze, na pewno uda ci si? zakwalifikowa? do dobrej szko?y i zda? równie dobrze matur? jak ten test.

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com