Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

Quku?ka  

Pogromca postĂłw

'taka katarynka'

Wysłany: 2011-05-30, 22:07   

Nie liczy si? ilo?? jako??.

Statystycznie wi?cej czytam "?rednich" b?d? "grubych" ksi??ek. Ale statystyka to jedna z tych rzeczy, którymi z powodzeniem mo?na zast?pi? papier toaletowy.

babula

Stały User

Wysłany: 2011-05-31, 14:25   Re: Grube powie?ci czy cienkie?

Ciesz? si?, ?e nie jestem osamotniona, bo my?la?am, ?e ju? ze mn? jest co? nie tak. Dzis ?a?oba po zako?czeniu (lub jak kto woli syndrom odstawienia) najprawdopodobniej min??a, bo ju? zabra?am si? za co? innego :)

merimi napisał/a:

A o Wybra?cach nie s?ysza?am - co to takiego?

To fantasy opiewaj?ce dzieje dziewczyny zwanej "Obdarze?cem", maj?cej ró?nokolorowe oczy i posiadaj?cej interesuj?cy, i czasem mo?e nawet przydatny (?!) "Dar". Ten talent rozwija si? z ka?dym rozdzia?em, ewoluuje i zmienia oblicze. Pojawia si? te? inny Obdarzeniec- p?ci m?skiej... Reszt? doczytaj sama ;)

Juice-Remake  

User

Wysłany: 2011-05-31, 15:39   

Grube ok?adki, cienkie powie?ci, yo.

Bleblepsik  

User

Wysłany: 2011-05-31, 23:55   

Quku?ka napisał/a:

Statystycznie wi?cej czytam "?rednich" b?d? "grubych" ksi??ek. Ale statystyka to jedna z tych rzeczy, którymi z powodzeniem mo?na zast?pi? papier toaletowy.

Statystycznie, jak facet wychodzi z psem na spacer, to obaj maj? ?rednio po 3 nogi.

Ched napisał/a:

nie, Tolkien nie przeciaga?, ka?dy element by? na swoim miejscu.

W pe?ni si? z Tob? zgadzam :).

babula napisał/a:

Dzis ?a?oba po zako?czeniu (lub jak kto woli syndrom odstawienia) najprawdopodobniej min??a, bo ju? zabra?am si? za co? innego :)

I dobrze, to najlepszy sposób na syndrom odstawienia. Ja czasami robi? nawet tak, ?e od razu po sko?czeniu jednej ksi??ki, bior? si? za drug?. Taki trik, ?eby oszuka? ?al, po zako?czeniu dobrej powie?ci.

lovez8  

Hiper wymiatacz

obserwatorka.

Wysłany: 2011-06-01, 09:48   

Grube, zdecydowanie.
Kod:
nie, Tolkien nie przeciaga?, ka?dy element by? na swoim miejscu.

Powiedzialabym nawet, ze miejscami wrecz przeciwnie... Wiele slyszalam o przeciaganiu we Wladcy Pierscieni ale, jako ze sama nie czytalam - nie wypowiadam sie, za to w 'Silmarillionie' brakowalo mi opisow, ksiazke czyta sie jak kronike historyczna - w sumie chyba jedyne co mi w niej przeszkadzalo, takie suche i lakoniczne opisy.

Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Ched  

Stały User

Ciasteczkowa Potwora

Wysłany: 2011-06-01, 19:57   

Silmarillion zdaje si? pe?ni? rol? kroniki historycznej ;)
Nie pami?tam tylko czy to on, czy te? jaka? inna wydana ksi??ka nie zosta?a doko?czona przez autora - bo wiem, ?e co? takiego wysz?o, tylko nie pami?tam, które X_X
Wszystko zale?y od tego, co kto lubi i z jakiej perspektywy patrzy. Ja sama sporo pisz?, wi?c i odbieram tekst pisany w inny sposób - patrz? na struktur?, na zastosowane zabiegi, stylizacj?, haki i ca?? mas? innych rzeczy. A kto jak kto, ale Tolkien pod wzgl?dem struktury powie?ci wymiata?.
To samo Reymont i jego potrójny narrator w "Ch?opach".

Nie twierdz? jednak, ?e krótkie powie?ci równie? nie mog? by? fajne pod wzgl?dem technicznym - wr?cz przeciwnie, mniejsza obj?to?? wymusza wi?ksz? kombinatoryk? i wywalenie elementów zb?dnych.
Could frame thy fearful symmetry?

Quku?ka  

Pogromca postĂłw

'taka katarynka'

Wysłany: 2011-06-01, 23:28   

Ched napisał/a:

Nie twierdz? jednak, ?e krótkie powie?ci równie? nie mog? by? fajne pod wzgl?dem technicznym - wr?cz przeciwnie, mniejsza obj?to?? wymusza wi?ksz? kombinatoryk? i wywalenie elementów zb?dnych.

Dla mnie miniaturowym mistrzostwem jest "J?dro ciemno?ci".
Serio, kocham t? ksi??k?.

slow  

Moderator

Wysłany: 2011-06-02, 11:15   

Liczba stron ma podrz?dne znaczenie. Przede wszystkim powie?? musi wzbudzi? moje zainteresowanie. Lubi?, gdy powie?? jest d?uga. Wiele zale?y tak?e od autora.

Bleblepsik  

User

Wysłany: 2011-06-03, 14:22   

Ched napisał/a:

Na pewno wyrzucenie elementów zb?dnych jest du?o lepsze z punktu widzenia czytelnika ni? do?o?enie elementów ca?kowicie niepotrzebnych po to, ?eby ksi??ka by?a d?u?sza.

babula

Stały User

Wysłany: 2011-06-03, 16:38   

Bleblepsik napisał/a:

I dobrze, to najlepszy sposób na syndrom odstawienia. Ja czasami robi? nawet tak, ?e od razu po sko?czeniu jednej ksi??ki, bior? si? za drug?. Taki trik, ?eby oszuka? ?al, po zako?czeniu dobrej powie?ci.

Ja tak nie umiem :(. Swoje musz? od?a?owa?:/ Echhhh...

madeline134  

Moderator

Wysłany: 2011-06-03, 20:15   

Grubo?? raczej nie ma znaczenia,przede wszystkim interesuje mnie tematyka danej powie?ci,autor czy recenzje.Gdy ksi??ka jest dobra chce si? j? czyta? bez ko?ca,wi?c wtedy stawiam na grubsze. :-)

Katol-Rzymianin  

User

Wysłany: 2011-06-03, 22:54   

Ja bardzo lubi? sagi fantasty (Harry Potter, W?adca Pier?cieni, Wied?min), ale tak?e przygodówki May'a po??czone ze sob? wspólnym w?tkiem. Nie pogardz? te? krótkimi ksi??kami jak np. Ch?opcy z pl. broni lub Kamienie na szaniec, które uwa?am za prze?wietne, ale niestety króciutkie, a ksi??ka wci?ga na maxa.
Do?? ju? twoich ?ez!
Niech to wszystko przepadnie we mgle!
Bo nowy dzie? wstaje,
Bo nowy dzie? wstaje,
Nowy dzie?!"

Bleblepsik  

User

Wysłany: 2011-06-05, 18:51   

babula napisał/a:

Bleblepsik napisał/a:

Ja tak nie umiem :(. Swoje musz? od?a?owa?:/ Echhhh...

Spróbuj chocia?, mnie to pomaga ;) . A pewnie jak wi?kszo?? czytaj?cych osób, ko?cz?c jedn? ksi??k?, masz ju? przygotowan? kolejn? :).

babula

Stały User

Wysłany: 2011-06-06, 01:33   

Kolejn?? ;) Mam stos, który nied?ugo przewróci ?cian?. Jako? narasta ta kupka, cho robi? wszystko, by ubywa?a...

Quku?ka  

Pogromca postĂłw

'taka katarynka'

Wysłany: 2011-06-06, 10:22   

A ja w?a?nie nie. Jak co? przeczytam, lubi? si? tym po napawa? przez par? dni/tygodni.
Dopiero potem zaczynam czyta? co? nowego.

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com