Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

babula

Stały User

Wysłany: 2011-05-29, 18:20   Grube powie?ci czy cienkie?

Jakie preferujecie ksi??ki, cieniutkie, 100-200 stronicowe, czy te grubsze, które maj? 500 stron? Pytam, bo przeczyta?am w?a?nie doskona?? ksi??k? Kristin Cashore pt. "Wybra?cy" i cho? liczy ona sobie prawie 500 stron po?kn??am j? przez jeden dzie? i teraz ?a?uj?, ?e ju? si? sko?czy?a. Czy to syndrom odstawienia? Czy Wam te? si? to zdarza?

matiz55  

Hiper wymiatacz

Wysłany: 2011-05-29, 18:24   

Żal to czu?em po sko?czeniu sagi o wied?minie, dwa dni chodzi?em struty. Ogólnie to nie czuj? ró?nicy. Je?li ksi??ka jest dobrze napisana to mo?e mie? i 1000 stron. Chod? ostatnio mam ma?o czasu na czytanie i preferuj? zbiory opowiada?.

babula

Stały User

Wysłany: 2011-05-29, 18:28   

No tak, po Sapkowskim te? mia?am syndrom odstawienia :/

battje  

Mega wymiatacz

Aussie

Wysłany: 2011-05-29, 18:36   

ja tam preferuje cos w stylu Janko Muzykant czy cos takiego... okolo 10 stron.

Szej-Hulud  

Pogromca postĂłw

Éminence grise

Imię: ?ukasz

Wysłany: 2011-05-29, 19:23   

Nie widz? ró?nicy, o ile ksi??ka jest naprawd? ciekawa i wci?gaj?ca. O ile w przypadku Świata Dysku cz?sto odczuwam niedosyt, o tyle u np. Herberta czuje si?, ?e temat zosta? wyczerpany.
Przeczyta?em do?? dawno temu Sag? o Ludziach Lodu i musz? przyzna?, ?e ci??ko by?o mi to znie??. Te ci?gn?ce si? na blisko dziewi?ciu tysi?cach stron w?tki do?? nagle sko?czy?y si?- deus ex machina.
"Polskie ?ycie polityczne nie mo?e by? d?ungl? afryka?sk?, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije g?ow? o demokracj?, albo Polska zap?onie wojn? domow?." - Ignacy Daszy?ski

Dy3sk3j  

User

Wysłany: 2011-05-29, 19:26   Re: Grube powie?ci czy cienkie?

babula napisał/a:

cho? liczy ona sobie prawie 500 stron po?kn??am j? przez jeden dzie?

Wow, przeczyta?a? tak? ksi??k? w jeden dzie?? :-o Szacun :-P

babula

Stały User

Wysłany: 2011-05-29, 21:04   

Bo jest niezwykle wciagaj?ca ;) . Dzi?kuj?:)

Everthus  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2011-05-29, 21:11   

matiz55 napisał/a:

Wow, przeczyta?a? tak? ksi??k? w jeden dzie?? :-o Szacun :-P

Da si?, potwierdzam :)
Od siebie czytam wieluset stronicowe nie tylko powie?ci, ale i ró?ne ksi??ki typowo naukowe. Np taki Norman Davies i Europa ^^
Wied?min... tak, to potrafi?o wci?gn??. Chocia? np u Tolkiena nu?y?y mnie opisy przyrody czy przyd?ugawe w?tki.

TheLadyKarola  

User

:D

Imię: Karolina

Wysłany: 2011-05-29, 22:37   

Macie racje, je?li ksi??ka jest ciekawie napisana to mo?e mie? du?o stron i czytelnikowi nie sprawi to ró?nicy czasem zdarzaj? si? ksi??ki w których wieje nuda od samego pocz?tku i czasem nie da sie nic innego zrobi? jak tylko j? odstawi?.

merimi

User

Wysłany: 2011-05-30, 09:19   Re: Grube powie?ci czy cienkie?

babula napisał/a:

Jakie preferujecie ksi??ki, cieniutkie, 100-200 stronicowe, czy te grubsze, które maj? 500 stron? Pytam, bo przeczyta?am w?a?nie doskona?? ksi??k? Kristin Cashore pt. "Wybra?cy" i cho? liczy ona sobie prawie 500 stron po?kn??am j? przez jeden dzie? i teraz ?a?uj?, ?e ju? si? sko?czy?a. Czy to syndrom odstawienia? Czy Wam te? si? to zdarza?

Zdecydowanie grube:) Najlepiej serie albo przynajmniej trylogie. A i tak mam pó?niej problem z odnalezieniem si? w rzeczywisto?ci.
Z tego, co pami?tam, to taki problem mia?am z:
Trylogi? Skrytobójcy i Trylogi? Z?otoskóry (??czni 8 tomów, a ka?dy ok. 400 stron), Harrym Potterem, W?adc? pier?cieni i po serialu True Blood.
My?l?, ?e to troch? jest zespó? odstawienia - ja za ka?dym razem czu?am si? jak pisklak wyrzucony z gniazda:)

A o Wybra?cach nie s?ysza?am - co to takiego?

Isair  

VIP

Arcykap?an

Wysłany: 2011-05-30, 09:41   

Nie wa?na jest grubo??, a tre?? ksi??ki. Cho? wydaje mi si?, ?e najlepsze s? w przedziale mi?dzy 300 - 600. Nie czuj? wtedy niedosytu, ani wra?enia, ?e autor przeci?ga.

L.  

Pogromca postĂłw

ultradoskona?a

Wysłany: 2011-05-30, 10:56   

Jak powy?ej - grubo?? nie ma znaczenia przy jako?ci. Znaczy je?li ksi??ka jest dobra, to mo?e by? gruba jak trzy s?owniki j?zyka polskiego.
Ale jak gdzie? wyje?d?am, to wol? cie?sze ksi??ki, wygodniej je wcisn?? w torb?/torebk?.

A thousand lies have made me colder

Bleblepsik  

User

Wysłany: 2011-05-30, 15:30   

Wszystko zale?y od ksi??ki. Czasami po 500 stronach historia jest dalej ciekawa i nie pozwala od?o?y? ksi??ki, a czasami po 200 stronach da si? odczu?, ?e autor przeci?ga pisanie, ?eby wyrobi? norm?.

Syndrom odstawienia mia?em po W?adcy Pier?cieni. Przy Wied?minie czu?em raczej ulg?, ?e si? sko?czy?o :P. A znam osob?, która w po?owie ostatniego tomu sagi stwierdzi?a, ?e historia zrobi?a si? nudna i nie sko?czy?a czyta?.

Darcia  

Pogromca postĂłw

Imię: Daria

Wysłany: 2011-05-30, 16:46   

Generalnie to ja si?gam po prawie wszystko, co mi wpadnie w r?ce, ale nie oszukujmy si? - wol? te grube ksi??ki, od 300 stron w gór?.

Ched  

Stały User

Ciasteczkowa Potwora

Wysłany: 2011-05-30, 16:56   

Wol? grube, ale tylko wtedy, kiedy autor nie przeciaga, jak to by?o w Wied?minie (nie, Tolkien nie przeciaga?, ka?dy element by? na swoim miejscu. To samo z Reymontem, szalenie mi si? "Ch?opi" podobali), którego po prostu nie trawi?.

Plus rzecz musi by? dobrze napisana, bo radosna grafomania, aktualnie bardzo popularna na rynku fantasy zagranicznej, ?rednio mnie pociaga, wol? co?, w czym nadal dzia?a realizm i prawa fizyki.
Could frame thy fearful symmetry?

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com