Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

ajjlinka  

User

Imię: Alina

Wysłany: 2018-05-10, 12:38   Hej za rok matura!

Maturalny klimat mi sie udzieli? chocia? do mojej zostal jeszcze rok. W tym roku siostra ale wszyscy w domu tym zyjemy ;) Generalnie pisze w konkretnej sprawie,zainspirowana w?a?nie przypadkiem siostry. otóz ona bardzo ?a?uje ze nie zdecydowa?a sie na ?adne dodatkowe lekcje z przedmiotów które zdaje jako rozszerzone. U niej to jest biologia i chemia. Ja ide raczej w matme i infe. Nie wiecie czasem czy s? w krakowie jakies pseudo korki z informatyki w?asnie? Jak szuka?am w og?oszeniach to jednak takie klasyki: matma, anglik.. z infy sie chyba nikt nie doszkala. Ja sobie chodze na kólko raz na 2 tygodnie i co? tam sama ogarniam albo z ch?opakiem ale jednak ostry nadzór by mi sie przyda? coby sie zmotywowa?. Jak kto? co? s?ysza? to bede wdzi?czna za namiar. A przy okazji jak tam sie czujecie przyszli maturzy?ci? Juz sie w??cza stresik czy jeszcze za wcze?nie?;)))

DeVaneio  

Moderator

Wysłany: 2018-05-10, 12:55   

ajjlinka napisał/a:

A przy okazji jak tam sie czujecie przyszli maturzy?ci? Juz sie w??cza stresik czy jeszcze za wcze?nie?;)))

Ja ju? po maturze :]

O. Spengler

sandzielek

User

Wysłany: 2018-05-11, 07:27   

U mnie narazie na lajcie ale ja sie nie porywam na takie rzeczy jak rozszerzona informatyka, juz bardziej w bio-chem uderze albo co? z wosem. Jeszcze jest troche czasu do ostatecznych deklaracji. Normalnie korki bym poleca?a u studentów ale akurat z informatyki ci co ogarniaj? to albo pracuj? albo kodz? ca?y czas wi?c nie maj? czasu na takie rzeczy :p

kammyk

User

Wysłany: 2018-07-06, 08:50   

ale ludzi nie zda?o... i to z takich prostych powodów... nikt nie stara si? zm?drze? ?

qwex123

User

Wysłany: 2018-07-09, 11:52   Hej maturzy?ci ;)

Nie stresujcie si?, matura jest tak napisana, ?e generalnie zda? nie jest trudno, moja rada: nie wybierajcie tylko jednego rozszerzenia je?li planujecie jakiekolwiek porz?dne studia. Dwa to absolutne minimum, 3 najlepiej, 4 dla zdolnych, 5 to mo?na przegi?? ale nikt nie broni :P

Ala11

User

Wysłany: 2018-12-15, 21:17   

Niestety te matury z roku na rok coraz trudniejsze, ciekawe co bedzie jak 4 letnie liceum przyjdzie

hiphop  

Stały User

Wysłany: 2018-12-16, 18:18   

W mojej szkole nauczyciele strasznie powa?nie podchodz? do tematu. Egzaminy próbne wysz?y tragicznie to dyrektorka chce postraszy? rodziców.

Szej-Hulud  

Pogromca postĂłw

Éminence grise

Imię: ?ukasz

Wysłany: 2018-12-21, 16:59   

qwex123 napisał/a:

Dwa to absolutne minimum, 3 najlepiej, 4 dla zdolnych, 5 to mo?na przegi?? ale nikt nie broni :P

To ju? zale?y od zasad rekrutacji na uczelni. Na AGH w Krakowie dosta? si? mo?na na dowolny kierunek maj?c dobrze zdany rozszerzony angielski i matematyk?, dodatkowe przedmioty s? z tego co pami?tam liczone co najwy?ej jako alternatywa dla matematyki (wybierany jest wynik najkorzystniejszy dla kandydata). Ogólnie to najlepiej wybiera? rozszerzenia w?a?nie pod k?tem konkretnych studiów, ?eby nie rozmienia? si? na drobne.
"Polskie ?ycie polityczne nie mo?e by? d?ungl? afryka?sk?, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije g?ow? o demokracj?, albo Polska zap?onie wojn? domow?." - Ignacy Daszy?ski

renatamierzejewska  

User

Wysłany: 2019-01-23, 14:27   

S?dze, ?e to nie matury s? trudniejsze tylko m?odziez mniej mysli. Teraz jest wszystko w internecie, tylko kopiuj wklej a potem zdziwieni czemu samodzielnie cos jest trudne. Kiedy? jak kolega nie da? odpisa? to trzeba by?o mysle? samemu, nie mowiac juz ze nie kazdy mial pieniadze na korepetycje. Zreszta bardziej mi chodzi o to, ze mniej dostepne bylo takie tlumaczenie, i trzeba bylo chciec zrozumiec - teraz wszystko w internecie, na filmikach tlumacza zadania, a mlodziez i tak nie chce myslec...im wiecej wiedzy, tym coraz wiecej glupoty :orany:

Judi

User

Wysłany: 2021-01-22, 15:06   

Bo z matur? to jest tak, ?e nie trzeba zna? ca?ego materia?u z danego przedmiotu, ?eby mie? dobry wynik. Trzeba si? umiej?tnie wstrzeli? w klucz. Dlatego warto wed?ug mnie korzysta? z pomocy przed matur? ?eby nauczy? si? w jaki sposób udziela? odpowiedzi. Ze swojej strony mog? poleci? kursy maturalne w Cosinus. Nauczyciele s? egzaminatorami i dok?adnie wiedz? na co zwróci? szczególn? uwag? przy nauce :-)

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com