Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Placebowa  

Pogromca postów

lachrymology



ImiÄ™: nomen nescio

Do³±czy³a: 02 Wrz 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2013-09-25, 12:19   historia sztuki- poziom matury

Sprawa przedstawia się w ten sposób, że jako osoba pokrzywdzona zainteresowaniami humanistycznymi, pragnę studiować edytorstwo na UJocie lub filologię polską ze specjalnością edytorską obojętnie gdzie (UJ, UP, U¦ najchętniej). Przeglądając stronę UJotu próbowałam doinformować się co do wymaganych przedmiotów maturalnych. No i tak, przedmiot grupy pierwszej- język polski, waga 2; przedmiot grupy drugiej (między innymi)- historia sztuki, waga 1. Nie znalazłam jednak żadnej informacji na temat tego, jak punktowana jest podstawa, a jak rozszerzenie- i czy w ogóle jest jakaś różnica. Czas mnie goni, bo wstępną deklarację oddać muszę, jak wszyscy zresztą, do 30 września. Z językiem polskim sprawa jest prosta, bo że na rozszerzenie się piszę, wiem od niepamiętnych czasów. Poza tym, podstawę przecież też pisać muszę, więc wybiorę to, co pójdzie mi lepiej. W przypadku historii sztuki rodzi się problem, muszę wybrać poziom. Jeśli UJot rozróżnia poziomy, biorę rozszerzenie. Jeśli jednak jest im wszystko jedno, muszę wybrać to, na czym lepiej wyjdę. Historię sztuki mam w zakresie podstawowym raz w tygodniu przez trzy lata, ale do matury i tak przygotowywać się będę głównie sama. Zdarzyło mi się słyszeć opinie, jakoby matura rozszerzona w praktyce była prostsza, bo jest na niej wiele zadań polegających na analizie porównawczej. Prawda to?
Także no, piszecie, co wiecie. Doradźcie najlepsze rozwiązanie, jeśli możecie. Wiem, że powinnam przejrzeć arkusze maturalne z poprzednich lat i zabieram się za to pomału, ale ważna jest również dla mnie Wasza opinia. Za wszelkie podpowiedzi serdecznie dziękuję. Dziękuję również za to, że chciało się to komuś to czytać- skoro dotarł do mojego ostatniego słowa.
_________________
Połowa ludzkości nie istnieje; jej życie- to żart, dążenia naiwne, uczucia przelotne, poglądy śmieszne.
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2013-09-25, 12:45   

Proponuję zadzwonić do dziekanatu UJ i się dopytać jak to liczą.
Poza tym słyszałam, swego czasu, gdy zdawałam maturę - że są przedmioty gdzie rozszerzenie jest łatwiejsze, więc może to prawda :)

EDIT: a nie było tak, że do końca września oddaje się WSTÊPNE deklaracje? A potem w lutym ostateczne? Chyba że pamięć mnie zawodzi...
Jeżeli tak, to masz jeszcze czas się zorientować.
Pewnie najlepiej byłoby żeby głos zabrała osoba, która historię sztuki zdawała na maturze...
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

zozol91  

Wymiatacz

2,5 l na G



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 32

Do³±czy³: 08 Wrz 2012

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2013-09-25, 13:04   

Wynik z poziomu podstawowego mnożysz razy 1/2, natomiast wyniku z poziomu rozszerzonego się nie mnoży.
Zatem lepiej napisać jest rozszerzenie.


Dokładniejsze info: http://www.rekrutacja.uj....ik-przedmiotowy
_________________
Wyobraź sobie, że umarłeś i leżysz martwy.
A teraz spójrz na swoje problemy z tej perspektywy.
Czyż wszystko nie ulega zmianie?
 

Placebowa  

Pogromca postów

lachrymology



ImiÄ™: nomen nescio

Do³±czy³a: 02 Wrz 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2013-09-25, 14:24   

lola napisa³/a:

a nie było tak, że do końca września oddaje się WSTÊPNE deklaracje? A potem w lutym ostateczne? Chyba że pamięć mnie zawodzi...


Nie zawodzi Cię pamięć, ale nie chcę już później nic zmieniać. Zresztą, chciałabym zrazu wiedzieć, na co się piszę.

[ Dodano: 2014-01-06, 18:46 ]
Potrzebuję czegoś bardzo, mianowicie: filmów dokumentalnych o znanych artystach i ich dziełach. Zna ktoś odpowiednią stronę, kanał na youtube czy cokolwiek? Będę dozgonnie wdzięczna!
_________________
Połowa ludzkości nie istnieje; jej życie- to żart, dążenia naiwne, uczucia przelotne, poglądy śmieszne.
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2014-01-06, 23:25   

Placebowa napisa³/a:

Potrzebuję czegoś bardzo, mianowicie: filmów dokumentalnych o znanych artystach i ich dziełach. Zna ktoś odpowiednią stronę, kanał na youtube czy cokolwiek? Będę dozgonnie wdzięczna!



Konkretnych serii filmów nie pamiętam tak ot, ale bardzo fajne audycje PR wyprodukowało pt. "Jest taki obraz". Na tubie kilka jest. Mnóstwo na chomikuj, trochę na stronie dwójki. Z tego co jednak widzę samo wpisanie "Caravaggio", "Monet" daje fajne wyniki. Nie daję jednak głowy za merytorykę : )

http://www.youtube.com/watch?v=01GS0SSnNBE

O! To nam w gimnazjum puszczali. Bardzo to lubiłem ^^
_________________
#truestory
 

Placebowa  

Pogromca postów

lachrymology



ImiÄ™: nomen nescio

Do³±czy³a: 02 Wrz 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2014-01-08, 19:15   

Krit napisa³/a:

http://www.youtube.com/watch?v=01GS0SSnNBE


O! Czegoś takiego potrzebowałam. Dziękuję!
_________________
Połowa ludzkości nie istnieje; jej życie- to żart, dążenia naiwne, uczucia przelotne, poglądy śmieszne.
 

samalazt

User


Do³±czy³: 19 Cze 2015

   

Wys³any: 2015-06-19, 08:10   

Ze swojej strony także dziękuję.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com