Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

Abdi  

User


Imię: Abdiasz

Dołączył: 04 Sie 2019

Skąd: Wielkopolska

   

Wysłany: 2019-08-07, 17:55   

Lady Virgin napisał/a:

Ta dyskusja staje się nie smaczna


Idzie w złym kierunku, więc wracajmy do tematu :-)
Biblia to podstawa chrześcijańskiej wiary - zwłaszcza Nowy Testament. Pismo Święte przedstawia również poglądy dotyczące seksualności człowieka (w tym homoseksualizmu) :-)
Niektórzy uważają, że miłość Dawida i Janatana opierała się o sex homoseksualny. Miłość pomiędzy mężczyznami nie musi jednak opierać się na seksie. Pismo Święte wypowiada się (chociaż nie zbyt wiele) na temat relacji seksualnych pomiędzy mężczyznami - np wspomniany już List do Rzymian :-) Czego Biblia zakazuje, a czego nie w tym przedmiocie ?
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence griseImię: Łukasz

Wiek: 25

Dołączył: 07 Sty 2010

   

Wysłany: 2019-08-07, 18:06   

Abdi napisał/a:

Poza tym to ostatnio temat osób LGBT, spojrzenia Kościoła na tych ludzi... jakby buzi bardziej społeczne zainteresowanie.


Ładny eufemizm na goebbelsowską propagandę z ust niektórych biskupów i artykułów w przychylnych rządowi mediach.

Abdi napisał/a:

Już tak moja wykładnia jest bardzo liberalna, bo większość ten werset interpretuje szerzej - jako całkowite potępienie homoseksualizmu, potępienie wszelkich zachowań seksualnych pomiędzy facetami. Ja dowodzę, że Biblia w zakresie męskiego homoseksualizmu potępia JEDYNIE sex analny.


Są kościoły chrześcijańskie, które w ogóle nie potępiają homoseksualizmu. Ponadto o homoseksualizmie jako takim Biblia nie wspomina ani razu, ponieważ pojęcie to nie było w czasach biblijnych znane. Homoseksualizm to pojęcie znacznie szersze niż wspominane w Biblii "żądze" i "współżycie".
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Lady Virgin  

Hiper wymiatacz
Wiek: 24

Dołączyła: 19 Cze 2012

   

Wysłany: 2019-08-07, 18:09   

Ja uważam, że we wszystkich tych opisach biblijnych: nie będziesz robił tego, nie wolno Ci tamtego, to jest obrzydliwość, a czyniąc sramto stracisz dobry wizerunek w oczach Pana..." brakuje pewnego kontekstu. Tzn: "będziesz miłował Pana Boga z całego serca, a bliźniego jak siebie samego". Każdy czyn można ocenić w kontekście "jak wpływa to na mojego bliźniego" i jeśli mam męża, chłopaka, partnera kogokolwiek, którego zostawiam w nocy, bo idę do innego mężczyzny albo co gorsza innej kobiety, to obrzydliwy jest nie sam akt zdrady (nie zależnie czy robię to analnie, oralnie przy udziale takiej lub innej liczby bakterii), ale obrzydliwa jest krzywda, której wyrządzamy drugiej osobie (i sobie samej i kochankowi jeśli jest zaangażowany również). Ten sam stosunek odbyty świadomie i za zgodą dwóch osób może być piękny, a może być obrzydliwy (ale tylko przez pryzmat cierpienia, które towarzyszy zdradzanej, krzywdzonej osobie, nie sam fakt udziału takich czy innych osób).
Zapewne, żaden teolog się ze mną nie zgodzi, ale tylko taka interpretacja ma sens dla mnie.
Jezus nie urządzał "anyparady", nie obrzucał kamieniami, nie martwił się o zgorszenie reszty stada, gdy jedna owca poszła z wilkiem itd. Jezus przychodził do najgorzej skorumpowanych celników, obdartych z godności nałożnic (tylko do faryzeuszy i wysoko postawionych kapłanów nigdy go nie ciągnęło), przychodził i obdarzał miłością, dawał poczucie bezpieczeństwa, nie oceniał, nie kazał się nikomu zmieniać. Kochał i to ta miłość była wyzwalająca, dawała motywację do zmiany.
Ważniejsze jest to aby zmieniać nasze serce tam gdzie nie umiemy kochać, albo co gorsza jeśli drugi człowiek budzi w nas pogardę, strzec się od nienawiści. Jest milion cytatów, gdzie Bóg mówi o miłości i szacunku do drugiego człowieka i tylko kilkanaście wstawek o tym kto z kim i jak powinien spędzać wspólny czas pod kołdrą, i w takiej proporcji należałoby do tego podchodzić: najpierw milion miłości i szacunku, do drugiego człowieka, a później ewentualnie jakieś pouczanie/ nawracanie.
Morał: Głośmy ewangelię, a nie moralizujące kazania.
Amen
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

  

Abdi  

User


Imię: Abdiasz

Dołączył: 04 Sie 2019

Skąd: Wielkopolska

   

Wysłany: 2019-08-07, 23:35   

Szej-Hulud napisał/a:

Biblia nie potępia homoseksualizmu. Homoseksualizm, będący orientacją seksualną, nie był w czasach biblijnych znany. Biblia potępia stosunki homoseksualne, ale niczego więcej na temat homoseksualności nie mówi.


Właśnie to w większym stopniu udowadniam.
Homoseksualny namiętny pocałunek, sex oralny facetowi przez faceta, stosunek udowy pomiędzy dwoma mężczyznami, wspólna masturbacja... Czy to narusza Biblię ? Myślę, że tego Biblia nie potępia. Czy Biblia potępia homoseksualizm ? Czy Biblia potępia stosunki homoseksualne ? Myślę, że Rzymian 1 : 26 - 27 jest mowa TYLKO o seksie analnym. Jestem zatem bardziej liberalny w interpretacji, ponieważ nie obejmuje "zakazem" wszelkich stosunków - np udowego.
Nie jestem ani gejem, ani katolikiem. Piszę co myślę.

[ Dodano: 2019-08-07, 23:48 ]

Lady Virgin napisał/a:

Jezus nie urządzał "anyparady", nie obrzucał kamieniami


Zgoda - przemoc wobec homoseksualistów nie jest zgodna z wiarą Jezusa.

Lady Virgin napisał/a:

Jezus przychodził do najgorzej skorumpowanych celników, obdartych z godności nałożnic


Jest jednak w Biblii coś takiego jak GRZECH

Lady Virgin napisał/a:

nie oceniał, nie kazał się nikomu zmieniać


Przykładowo faryzeuszy mocno ganił - Mateusza 23 : 13 - 33
My jako ludzie nie mamy potępiać ludzi ale grzechy.
Potępić może TYLKO i WYŁĄCZNIE Bóg Stwórca (Jahwe) oraz Jego Syn - Chrystus Jezus.
Zgodnie z 1 Tymoteusza 2 : 5 - 6 tylko Chrystus może być pośrednikiem pomiędzy Bogiem Stwórcą, a człowiekiem.
 

Lady Virgin  

Hiper wymiatacz
Wiek: 24

Dołączyła: 19 Cze 2012

   

Wysłany: 2019-08-07, 23:58   

Abdi napisał/a:

Homoseksualny namiętny pocałunek, sex oralny facetowi przez faceta, stosunek udowy pomiędzy dwoma mężczyznami, wspólna masturbacja... Czy to narusza Biblię


Czy dziewczyna, która uprawiała wcześniej seks analny i oralny, a teraz utwierdza chłopaka, że jest dziewicą mówi prawdę?
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

Abdi  

User


Imię: Abdiasz

Dołączył: 04 Sie 2019

Skąd: Wielkopolska

   

Wysłany: 2019-08-08, 06:26   

Lady Virgin napisał/a:

Czy dziewczyna, która uprawiała wcześniej seks analny i oralny, a teraz utwierdza chłopaka, że jest dziewicą mówi prawdę?


Teoretycznie jest możliwe, że mówi prawdę, ale uznamy raczej, że statystycznie zdecydowana większość takich dziewczyn prawdy mówić nie będzie kiedy będzimy pewni, że miały wcześniej takie doświadczenia, "przygody"... jak np sex oralny i analny. Jednak nie możemy załozyć, że wszystkie będę kłamać - teoretycznie jest to jednak możliwe, że miały kutasa w tyłku, ustach, a cipce nie..., bo np bały się "przebicia błony", a oralu i analu już tak nie. Nie wiem jak jest, ale może tak być, że wiele dziewczyn zanim "dopuści" kutasa do cipki to najpierw go wyliże i zabierze do buzi... traktując to może jako pewną formę sexu zastępczego (pewność, że nie będzie z tego ciąży - taka w pewnym sensie antykoncepcja).

[ Dodano: 2019-08-08, 06:30 ]

Lady Virgin napisał/a:

jest dziewicą


dziewica rozumiane jako dziewczyna mająca tzw błonę dziewiczą.
niektórzy "dziewica" rozumieją jako dziewictwo duchowe :-)

[ Dodano: 2019-08-08, 07:37 ]
http://bibliepolskie.pl/zzteksty_vers_por.php – tutaj można porównać różne przekłady Biblii, a są czasem duże różnice. Obok Rzymian 1 : 26 – 27 podstawowym wersetem w przedmiocie homoseksualizmu jest 1 Koryntian 6 : 9 -10. Ciekawy jest ten werset w przekładzie Wujka (rok 1923) „Aza nie wiecie, iż niesprawiedliwi nie osięgą królestwa Bożego? Nie mylcie się: ani porubnicy, ani bałwanom służący, ani cudzołożnicy, ani psotliwi, ani Sodomczycy”.

Szej-Hulud napisał/a:

wspominane w Biblii "żądze" i "współżycie"


W tych wersetach też występuje w niektóych przekładach "żądza" oraz "współżycie", ale za co została potępiona Sodoma ? Żądza była - aniołowie nusieli oślepić tych ludzi... No i współzycie, a Sodoma kojarzy się z seksem analnym. Zapis Starego Testamentu o Sodomie, Rzymian 1 : 26 - 27 oraz 1 Koryntian 6 : 9 - 10 to podstawa aby zrozumieć co Biblia głosi i co zakazuje w tym przedmiocie :-)

[ Dodano: 2019-08-08, 08:37 ]
Stosunki seksualne niezgodne z naturą, sprzeczne z naturą - tutaj jest klucz do zrozumienia myślę. Czy pieszczoty męsko - męskie są pozbawione stosownych uczuć i zgodności ich z naturą ? Myślę, że tutaj chodzi o tą sodomską żądzę - niepohamowaną... (aniołowie musieli tych ludzi oślepić, aby ich przywołać do porządku). Lot zaproponował im w zamian swoje córki - oni by dokonali gwałtu gdyby nie aniołowie... Natomiast o jaką niemoralną żądzę chodzi ? Jakie zboczenie i obrzydliwość były w Sodomie w zakresie relacji męsko - męskich, które mogły przez Pismo Święte byc uznane za niezgodne z naturą... Chodzi o sex analny.
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence griseImię: Łukasz

Wiek: 25

Dołączył: 07 Sty 2010

   

Wysłany: 2019-08-08, 09:25   

Cytat:

Jakie zboczenie i obrzydliwość były w Sodomie w zakresie relacji męsko - męskich, które mogły przez Pismo Święte byc uznane za niezgodne z naturą... Chodzi o sex analny


Skojarzenie Sodomy z homoseksualizmem pochodzi ze średniowiecza. Autorzy biblijni przywoływali to miasto w kontekście niegościnności. Kiedyś nawet założyłem o tym temat na tym forum :-)
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Abdi  

User


Imię: Abdiasz

Dołączył: 04 Sie 2019

Skąd: Wielkopolska

   

Wysłany: 2019-08-08, 10:50   

Rodzaju (1 Księga Mojżeszowa) 19 : 1 - 29
Rzymian 1 : 26 - 27
1 Koryntian 6 : 9 - 10
---------------------------------------------------------------------
Pomijając nawet Stary Testament (przykazania Starego nas nie obowiązują - np obrzezanie, lewirat, szabat.... / wiele praw i przykazań) to jednak jakaś wykładnia, interpretacja Rzymian i 1 Koryntian musi być, a tam już jest wprost o relacjach seksualnych męsko - męskich.
Po co nam ta Biblia ?
Wielu łączy poglądy Kościołów i Związków Wyznania Chrześcijaństwa z Biblią - ludzie wierzą, że oni Ją przestrzegają.
No a tutaj są w błędzie ! Kościół Katolicki wiele razy grzeszy naruszając Pismo Święte - np w kwestii pośrednictwa / Jana 14 : 6 czy 1 Tymoteusza 2 : 5 - 6.
W 1 Koryntian 6 : 9 - 10 jest też jedno z największych grzechów Kościoła Katolickiego - BAŁWOCHWALSTWO.
Zatem warto nie lekceważyć Biblii, która powstała przed powstaniem Kościoła Katolickiego :-)
Nie piszę dla jasności, ze tutaj ktoś lekceważy, ale tak podkreślam jedynie....
Ludzie nie mogą potępiać ludzi, ale jedynie grzechy.
Do potępienia człowieka jest wyłącznie Bóg Stwórca oraz Chrystus jako jedyny pośrednik.
Biblia to zbiór ksiąg świętych - jakby list Boga do ludzi.
Według mnie ten "list" nie potępia miłości męsko - męskiej (np Dawid i Jonatan), ale coś w relacjach seksualnych męsko - męskich jednak krytykuje. Myślę, że jest to sex analny.
Moje zdanie jest już znane - nie będę się powtarzać. Jednak kazdy ma prawo mieć inne zdanie

[ Dodano: 2019-08-08, 11:16 ]

Szej-Hulud napisał/a:

Biblia potępia stosunki homoseksualne


Moje nie wszystko w tym zakresie, ale jednak coś tam Biblia w tym przedmiocie potępia - fakt :-)

[ Dodano: 2019-08-08, 11:17 ]
Może nie wszystko w tym zakresie, ale jednak coś tam Biblia w tym przedmiocie potępia - fakt
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence griseImię: Łukasz

Wiek: 25

Dołączył: 07 Sty 2010

   

Wysłany: 2019-08-08, 13:28   

Ja mimo wszystko polecam ten temat: https://www.e-mlodzi.com/sodoma-vt41236.htm
Pisany już dawno temu, ale aktualny.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com