Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

lovlov123

User

lovlov123


Do³±czy³: 05 Lis 2017

   

Wys³any: 2017-11-06, 18:08   Human - zero przyszÅ‚oÅ›ci?

Czy po kierunku humanistyczny rzeczywiście jest taki problem ze studiami, a później pracą? Uważacie że mat fiz ang jest bardziej przyszłościowym przedmiotem?
 

kotekmagellanek  

User


Do³±czy³a: 30 Sie 2017

   

Wys³any: 2017-11-06, 19:29   

To zależy. Czy oprócz polskiego bierzesz inne rozszerzenia? Co zamierzasz studiować? Kim chcesz zostać, w jakim zawodzie pracować?
 

lovlov123

User

lovlov123


Do³±czy³: 05 Lis 2017

   

Wys³any: 2017-11-06, 19:40   

kotekmagellanek, aktualnie jestem w 1 klasie, mam rozszerzenie hist pol wos (profil prawny). Po 2 miesiącach stwierdzam, że nie bardzo czuje się dobrze w tej historii, po prostu mnie nie interesuje. Myślałam nad prawem ale nie wiem, czy warto męczyć się z historią przez kolejne co najmniej 3 lata
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2017-11-06, 20:59   

Problemu ze studiami humanistycznymi raczej nie ma, gorzej z pracą. No chyba, że masz dobre znajomości. Mat-fiz jest bardziej przyszłościowy, o ile dajesz radę z przedmiotami ścisłymi. Bez opanowania matematyki i fizyki nie przebrniesz pierwszego semestru studiów, o zostaniu dobrym inżynierem nie mówiąc. U mnie po pierwszym semestrze poleciała ponad połowa studentów - głównie przez niezaliczenie matematyki.
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2017-11-06, 21:56   

Po humanie jest praca chyba tylko w HR i marketingu
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

lovlov123

User

lovlov123


Do³±czy³: 05 Lis 2017

   

Wys³any: 2017-11-06, 22:42   

krul umiłowany, a co z prawem, jeśli założymy że mam jakieś znajomości?
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2017-11-07, 23:07   

krul umiÅ‚owany napisa³/a:

Po humanie jest praca chyba tylko w HR i marketingu



A gdzie konkretnie?
Tzn. w HR to jeszcze namierzę rekrutacje gdzie szanse na dostanie się do pracy są większe niż nikłe, tylko że dołowe stanowiska to straszna h...
Nie dość że praca żmudna i nudna, to jeszcze pracownicy są niekiedy zmuszani do łamania prawa.

lovlov123 napisa³/a:

krul umiłowany, a co z prawem, jeśli założymy że mam jakieś znajomości?



Jeżeli masz plecy, to możesz w to iść, tylko musisz wziąć pod uwagę kilka problemów:
-ta praca może być nieprzyjemna
-ogromna nadprodukcja prawa idzie w parze z nadprodukcją prawników. Będziesz mieć mimo wszystko dużą konkurencję.
-studia prawnicze są mocno naznaczone prawem kraju w którym studiujesz. Tzn. że nie uciekniesz z tym wykształceniem za granicę, a prognozuję kryzys gospodarczy za 10 lat i całkowite załamanie gospodarki za 20 lat.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

cosmolska  

User

cosmo


ImiÄ™: Angelika

Wiek: 24

Do³±czy³a: 17 Pa¼ 2017

Sk±d: Gdynia

   

Wys³any: 2017-11-08, 10:22   

philosophus napisa³/a:

Nie dość że praca żmudna i nudna, to jeszcze pracownicy są niekiedy zmuszani do łamania prawa.



Co konkretnie masz na myśli? I skąd ta myśl o kryzysie?
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2017-11-08, 19:51   

cosmolska napisa³/a:

Co konkretnie masz na myśli?



Wyłudzanie danych, głównie przez podszywanie się pod osoby których one dotyczą w trakcie rozmów telefonicznych.

cosmolska napisa³/a:

I skąd ta myśl o kryzysie?



Stąd że wiem jak się od przeszło dwóch dziesięcioleci zarządza budżetem państwa.
Nie można nieustannie zwiększać wydatków państwa, kiedy opłaca się to przez wzrost zadłużenia, lub podnoszenie podatków.
A w Polsce i zwiększa się zadłużenie, i podnosi podatki. W dodatku rosnące wydatki tego niezbilansowanego budżetu nie są wydawane na inwestycje, tylko na konsumpcję. To się musi zawalić prędzej czy później. Ze względu na kiepską demografię w Polsce stanie się to szybko.
Albo nagle skokowo wzrosną podatki i konsumpcja spadnie radykalnie, co spowoduje kryzys gospodarczy, albo z powodu braku pieniędzy na świadczenia, emerytury i zasiłki zostaną bardzo radykalnie zmniejszone. W efekcie radykalnie spadnie konsumpcja i będzie kryzys gospodarczy, bo jak spada konsumpcja to spada sprzedaż, jak spada sprzedaż, to spadają przychody itd. System naczyń połączonych.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Oswald  

User


Do³±czy³: 24 Lis 2017

   

Wys³any: 2017-11-28, 09:28   

Tu nie chodzi konkretnie o wydatki w państwie. Raczej o hamowanie koniunktury wewnętrznej. Co niestety dzieje się u nas niezależnie od rządu. Zmiana kilku małych ustaw i likwidacja opłat stałych niezależnych od zysków i byłby wzrost za 20, a nie upadek.
 

zbychu545

User


Do³±czy³: 07 Gru 2017

   

Wys³any: 2017-12-07, 10:01   

to jest bezproblemowe chyba

___________________
https://aasadlabiznesu.pl
 

mtrojan  

User


Do³±czy³: 18 Kwi 2017

   

Wys³any: 2017-12-07, 11:34   

Niestety jak dla mnie zero przyszłości.
 

Golden Sun  

User



ImiÄ™: Ewa

Wiek: 27

Do³±czy³a: 27 Kwi 2017

   

Wys³any: 2017-12-07, 12:51   

Jak ktoś idzie na jakieś stosunki międzynarodowe, polonistyke czy kulturoznawstwo to niech się nie dziwi ze nie ma pracy.
Co po tym mozna robic?
Kim być?
Okej polonista może, ale miejsc pracy dla nauczycieli dużo nie ma.
Sama się zastanawiam czy dobrze zrobiłam idąc na AWF.

[ Dodano: 2017-12-07, 12:54 ]

lovlov123 napisa³/a:

Uważacie że mat fiz ang jest bardziej przyszłościowym przedmiotem?


Zależy na jakie studia chcesz isc.
Przecież matematyki ci nie będą punktować na jakimś humanie.
A i pewnie z polskiego nie spojrzą jak pójdziesz na kierunek nie wiem medycyna?
 

kornelia8

User


Do³±czy³: 10 Lip 2018

   

Wys³any: 2018-07-10, 12:20   

to wcale nie musi tak być , słyszałam, że teraz będzie duże zapotrzebowanie na psychologów. Nie trzeba mieć wykształcenia technicznego by mieć dobrą pracę....
 

Edyta.  

User


ImiÄ™: Edyta

Wiek: 19

Do³±czy³a: 07 Lut 2019

   

Wys³any: 2019-02-07, 20:26   Różnie bywa

Jeśli ktoś się nie uczy, po żadnym profilu nie znajdzie dobrej pracy. Sama myślałam o humanie pod kątem filologii - później tłumacz/nauczyciel. Ale mimo wszystko mat-fiz daje więcej możliwości - politechnika, studia techniczne, nawet medycyna w niektórych miastach. Wszystko zależy od tego, co cię interesuje
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com