Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

lovlov123

User

lovlov123

Wysłany: 2017-11-06, 18:08   Human - zero przysz?o?ci?

Czy po kierunku humanistyczny rzeczywi?cie jest taki problem ze studiami, a pó?niej prac?? Uwa?acie ?e mat fiz ang jest bardziej przysz?o?ciowym przedmiotem?

kotekmagellanek  

User

Wysłany: 2017-11-06, 19:29   

To zale?y. Czy oprócz polskiego bierzesz inne rozszerzenia? Co zamierzasz studiowa?? Kim chcesz zosta?, w jakim zawodzie pracowa??

lovlov123

User

lovlov123

Wysłany: 2017-11-06, 19:40   

kotekmagellanek, aktualnie jestem w 1 klasie, mam rozszerzenie hist pol wos (profil prawny). Po 2 miesi?cach stwierdzam, ?e nie bardzo czuje si? dobrze w tej historii, po prostu mnie nie interesuje. My?la?am nad prawem ale nie wiem, czy warto m?czy? si? z histori? przez kolejne co najmniej 3 lata

Hella  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2017-11-06, 20:59   

Problemu ze studiami humanistycznymi raczej nie ma, gorzej z prac?. No chyba, ?e masz dobre znajomo?ci. Mat-fiz jest bardziej przysz?o?ciowy, o ile dajesz rad? z przedmiotami ?cis?ymi. Bez opanowania matematyki i fizyki nie przebrniesz pierwszego semestru studiów, o zostaniu dobrym in?ynierem nie mówi?c. U mnie po pierwszym semestrze polecia?a ponad po?owa studentów - g?ównie przez niezaliczenie matematyki.

krul umi?owany  

Hiper wymiatacz

Imię: Rafa?

Wysłany: 2017-11-06, 21:56   

Po humanie jest praca chyba tylko w HR i marketingu

"Ka?dy powinien radzi? sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieci?stwie stary wchodzi? do wanny, a po forach nie p?aka?em."
~$karbówka

lovlov123

User

lovlov123

Wysłany: 2017-11-06, 22:42   

krul umi?owany, a co z prawem, je?li za?o?ymy ?e mam jakie? znajomo?ci?

philosophus  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2017-11-07, 23:07   

krul umi?owany napisał/a:

Po humanie jest praca chyba tylko w HR i marketingu

A gdzie konkretnie?
Tzn. w HR to jeszcze namierz? rekrutacje gdzie szanse na dostanie si? do pracy s? wi?ksze ni? nik?e, tylko ?e do?owe stanowiska to straszna h...
Nie do?? ?e praca ?mudna i nudna, to jeszcze pracownicy s? niekiedy zmuszani do ?amania prawa.

lovlov123 napisał/a:

krul umi?owany, a co z prawem, je?li za?o?ymy ?e mam jakie? znajomo?ci?

Je?eli masz plecy, to mo?esz w to i??, tylko musisz wzi?? pod uwag? kilka problemów:
-ta praca mo?e by? nieprzyjemna
-ogromna nadprodukcja prawa idzie w parze z nadprodukcj? prawników. B?dziesz mie? mimo wszystko du?? konkurencj?.
-studia prawnicze s? mocno naznaczone prawem kraju w którym studiujesz. Tzn. ?e nie uciekniesz z tym wykszta?ceniem za granic?, a prognozuj? kryzys gospodarczy za 10 lat i ca?kowite za?amanie gospodarki za 20 lat.

Zlikwidowa? urz?dy pracy i podatek dochodowy!

cosmolska  

User

cosmo

Imię: Angelika

Wysłany: 2017-11-08, 10:22   

philosophus napisał/a:

Nie do?? ?e praca ?mudna i nudna, to jeszcze pracownicy s? niekiedy zmuszani do ?amania prawa.

Co konkretnie masz na my?li? I sk?d ta my?l o kryzysie?

philosophus  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2017-11-08, 19:51   

cosmolska napisał/a:

Co konkretnie masz na my?li?

Wy?udzanie danych, g?ównie przez podszywanie si? pod osoby których one dotycz? w trakcie rozmów telefonicznych.

cosmolska napisał/a:

I sk?d ta my?l o kryzysie?

St?d ?e wiem jak si? od przesz?o dwóch dziesi?cioleci zarz?dza bud?etem pa?stwa.
Nie mo?na nieustannie zwi?ksza? wydatków pa?stwa, kiedy op?aca si? to przez wzrost zad?u?enia, lub podnoszenie podatków.
A w Polsce i zwi?ksza si? zad?u?enie, i podnosi podatki. W dodatku rosn?ce wydatki tego niezbilansowanego bud?etu nie s? wydawane na inwestycje, tylko na konsumpcj?. To si? musi zawali? pr?dzej czy pó?niej. Ze wzgl?du na kiepsk? demografi? w Polsce stanie si? to szybko.
Albo nagle skokowo wzrosn? podatki i konsumpcja spadnie radykalnie, co spowoduje kryzys gospodarczy, albo z powodu braku pieni?dzy na ?wiadczenia, emerytury i zasi?ki zostan? bardzo radykalnie zmniejszone. W efekcie radykalnie spadnie konsumpcja i b?dzie kryzys gospodarczy, bo jak spada konsumpcja to spada sprzeda?, jak spada sprzeda?, to spadaj? przychody itd. System naczy? po??czonych.

Zlikwidowa? urz?dy pracy i podatek dochodowy!

Oswald  

User

Wysłany: 2017-11-28, 09:28   

Tu nie chodzi konkretnie o wydatki w pa?stwie. Raczej o hamowanie koniunktury wewn?trznej. Co niestety dzieje si? u nas niezale?nie od rz?du. Zmiana kilku ma?ych ustaw i likwidacja op?at sta?ych niezale?nych od zysków i by?by wzrost za 20, a nie upadek.

zbychu545

User

Wysłany: 2017-12-07, 10:01   

to jest bezproblemowe chyba

mtrojan  

User

Wysłany: 2017-12-07, 11:34   

Niestety jak dla mnie zero przysz?o?ci.

Golden Sun  

User

Imię: Ewa

Wysłany: 2017-12-07, 12:51   

Jak kto? idzie na jakie? stosunki mi?dzynarodowe, polonistyke czy kulturoznawstwo to niech si? nie dziwi ze nie ma pracy.
Co po tym mozna robic?
Kim by??
Okej polonista mo?e, ale miejsc pracy dla nauczycieli du?o nie ma.
Sama si? zastanawiam czy dobrze zrobi?am id?c na AWF.

[ Dodano: 2017-12-07, 12:54 ]

lovlov123 napisał/a:

Uwa?acie ?e mat fiz ang jest bardziej przysz?o?ciowym przedmiotem?

Zale?y na jakie studia chcesz isc.
Przecie? matematyki ci nie b?d? punktowa? na jakim? humanie.
A i pewnie z polskiego nie spojrz? jak pójdziesz na kierunek nie wiem medycyna?

kornelia8

User

Wysłany: 2018-07-10, 13:20   

to wcale nie musi tak by? , s?ysza?am, ?e teraz b?dzie du?e zapotrzebowanie na psychologów. Nie trzeba mie? wykszta?cenia technicznego by mie? dobr? prac?....

Edyta.  

User

Imię: Edyta

Wysłany: 2019-02-07, 20:26   Ró?nie bywa

Je?li kto? si? nie uczy, po ?adnym profilu nie znajdzie dobrej pracy. Sama my?la?am o humanie pod k?tem filologii - pó?niej t?umacz/nauczyciel. Ale mimo wszystko mat-fiz daje wi?cej mo?liwo?ci - politechnika, studia techniczne, nawet medycyna w niektórych miastach. Wszystko zale?y od tego, co ci? interesuje

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com