Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

VITO  

Hiper wymiatacz

Król ShoutBox



Wiek: 31

Do³±czy³: 07 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-04-11, 19:38   i jeszcze raz liceum vs technikum

Otóż mam teraz duży dylemat. Przez całe gimnazjum maiłem stałe założenie że idę do liceum, technikum nawet nie było brane pod uwagę. W liceum miała być klasa informatyczna ale jej nie ma a ja chciałbym robić coś w tym kierunku.
Teraz w sumie nie wiem gdzie iść bo po technikum miałbym jakiś zawód i najprawdopodobniej maturę. Po liceum miałbym tylko maturę. Z drugiej strony technikum trwa rok dłużej.
Teraz tu jest moje kilka pytań bo jak przyjeżdżali do naszej szkoły z technikum to nie słuchałem.
W technikum zawsze trzeba robić praktyki?
Trudno zdać egzamin zawodowy na koniec technikum?
Jakie są jeszcze różnice między technikum a liceum?
Jak ktoś chodzi do technikum a najlepiej do informatycznego to jakby mógł opisać mniej więcej jak tam jest to byłbym wdzięczny.
_________________
Zdarza mi się pisać głupoty...
 

Luzack  

User



Do³±czy³: 10 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-11, 19:46   

Mój kumpel chodzi i mowi tak:

Technikum:

-Niestety ale jest dłużej niż w liceum
-SÄ… lekcje i praktyki
-Zależy na jakich nauczycieli trafisz
-Masz zawód i możesz pracować w nim
-Egzaminy mówi że nie są takie straszne oczywiscie jak się będziesz uczył :-P

Liceum:

-Masz tylko mature i to all potem na studia ;)
_________________
Mamy tradycje jeb*** policje
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-04-12, 11:09   

Luzack napisa³/a:

Niestety ale jest dłużej niż w liceum


Hm, nie uznawałabym tego za wadę. Z własnej strony żałuję, że liceum trwa marne 2,5 roku...

Luzack napisa³/a:

-Masz tylko mature i to all potem na studia


Ludki, bierzcie pod uwagę to, że liceum góruje w jednej, zasadniczej sprawie - po skończeniu danego profilu (a i często bez niego) możesz iść na jakikolwiek kierunek, który tylko ci się zamarzy. To się przydaje, jak się komuś nagle odwidzi matematyka, a zapała miłością do twórczości Kochanowskiego.
 

wronka  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Lena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 04 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-14, 09:42   

Skoro chcesz iść w kierunku informatyki, a w liceum nie ma takiego profilu to chyba najlepszym rozwiązaniem dla ciebie będzie technikum informatyczne. Mój znajomy po gimnazjum miał średnią 5,0 i też chciał iść do liceum, ale też nie było profilu informatycznego i poszedł do takowego technikum i teraz nie żałuje.
_________________
¯aden dzień sie nie powtórzy,
Nie ma dwóch podobnych nocy,
Dwóch tych samych pocałunków,
Dwóch jednakich spojrzeń w oczy.
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-14, 09:46   

No i kurcze pójdziesz do tego technikum, zdobędziesz zawód, ale czy znajdziesz pracę? Teraz informatyków jest od... no dużo ich jest :). Dobrze jest robić to co się lubi, ale trzeba też pomyśleć, jak się utrzymać :)
 

Nirrimi  

User



Wiek: 31

Do³±czy³a: 15 Mar 2009

Sk±d: z nika±d o.O

   

Wys³any: 2009-04-14, 21:09   

Też długo nad tym myślałam. Wybieram technikum. Będę się uczyć na informatyka, albo budowlańca. :) Potem jak najbardziej studia. Rozmawiałam z kilkoma osobami, które mówią, że ludzie po technikum na danym kierunku dają sobie 100 razy lepiej radę niż ludki po lo. Więc jeśli interesuje Cię politechnika, to technikum. :) Ja się wybieram na architekturę lub grafikę komputerową więc wiadomo, którą szkołę wybiorę. xD
 

Inferior  

Mega wymiatacz

Ludź chyba...



ImiÄ™: Ola ;)

Wiek: 30

Do³±czy³a: 21 Kwi 2009

Sk±d: Zabrze! :]

   

Wys³any: 2009-04-24, 14:21   

Jeśli nie wiesz gdzie iść - idź do liceum ;)
Jak już wiesz co chcesz robić i istnieje technikum o takim profilu - idź do technikum, pracę masz zaraz po szkole, a jak coś to na studia możesz iść.
_________________
 

eMeF  

Wymiatacz



ImiÄ™: Marta

Do³±czy³a: 14 Kwi 2009

Sk±d: ¿e znowu

   

Wys³any: 2009-04-24, 14:30   

Inferior ma rację jeśli nie wiesz co chcesz robić to technikum się nie opłaca. W budynku mojego LO są też 2 technika więc powiem Ci,że to nawet fajne jest :D Oprócz normalnych lekcji ( w trochę mniejszej ilości) mają praktyki na jakiejś tam budowie , mierzą boisko i stawiają dziwne dachy na patio :mrgreen: oprócz tego oglądają mnóstwo filmów o budowaniu i codziennie mają do narysowania jakiś projekt w domu . Za to 2 technikum (ochrony środowiska ) ma zajęcia temu poświęcone i sadzi jakieś drzewka xD ->nie polecam :-D Egzamin zawodowy PODOBNO nie jest trudny (tak jak mi mówili koledzy z technikum bo ja nie wiem :P)
 

Seszen

User


Do³±czy³: 05 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-05-05, 14:11   

Zależy jeszcze jakie jest technikum. Ja skończylam ogolniak. Ale moja szkola to byl Zespól Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących.
Ale myśle, że to zależy czego się chce i co sie chce robić.
Jeśli się nie wie to lepiej wybrać ogolniak.
 

robinho

User


Do³±czy³: 06 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-05-06, 20:07   

osobiście uważam, że technikum jest lepsze. jak ktoś chce iść na studia techniczne potem, to ma ułatwiony start. nie wspominam nawet o tym, że koncerny takie jak bosch same dokładają kasę, żeby praktyki organizować ze świetnym sprzętem w wielu technikach w Polsce. po ogólniaku tak naprawdę poza maturą się żadnej specjalnej wiedzy nie zdobywa.
_________________
www.studiocogito.pl
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com