Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-05-04, 12:43   

Po pierwsze, jak dla mnie to wiek 11 lat jest nieodpowiednim wiekiem na I komunie świętą. Wiele dzieciaków jeszcze nie jest świadoma tego co oznacza przyjęcie pierwszej Eucharystii. To tak krótko trochę odnoście wiary, przechodząc do meritum tematu.

Patrząc na dzisiejsze komunie święte można tylko chwycić się za głowę. W Kościele każdy wyprzedza się modą komunijną, kto będzie miał ładniejszy, modniejsze, lepszy, droższy strój. Jeszcze trochę, to na ubranie będzie wydawane tyle pieniędzy co na suknię ślubną. Ja pamiętam swoją komunie, to miałem na sobie czerwoną albę, ponieważ wtedy jeszcze służyłem i jako ministrant należała mi się inna.
Co do prezentów, racja. Kiedyś to były zegarki, rower, medaliki etc. A teraz to się kupuje dzieciakom quady, komputery i Bóg jeszcze wie co. Swoisty wyścig w rodzinie, kto kupi coś droższego i pokaże innym, że jest bogaty.
Pewnie gdyby można, to samochody by jeszcze były kupowane, a co! niech dziecko ma.

Wydaje się od groma pieniędzy na "imprezę" która oczywiście musi być na multum gości, w najlepszej restauracji z najlepszą obsługą.

PaulinaCze-wa napisa³/a:

Nigdy nie odmawia siÄ™ bycia chrzestnym ;/


Dlaczego siÄ™ nie odmawia ?
Jeśli dany człowiek wie, że nie spełni roli chrzestnego, która jest odpowiedzialna, to powinien odmówić. Rola chrzestnego to nie kupowanie prezentów, to nie dawanie kasy. Rodzic chrzestny powinien głęboko wierzyć, powinien być zdolny i gotowy służyć pomocą nowo ochrzczonemu, zarówno dziecku, jak i dorosłemu, na drodze życia chrześcijańskiego.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-05-04, 12:45   

Frozy napisa³/a:

wÄ…tpiÄ™, bo takie dzieci i tak nie za bardzo rozumiejÄ… ocb

Ja natomiast nie wątpię, bo pamiętam swoją I-szą komunię wraz z całymi 2-tygodniowymi późniejszymi spotkaniami w kościele i było to przeżycie niezwykłe. Co do prezentów to nie dostałem żadnego roweru itp., a istotą było duchowe nastawienie na nowość niż otrzymywanie upominków.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-05-04, 12:49   

ojzu napisa³/a:

Ja natomiast nie wątpię, bo pamiętam swoją I-szą komunię wraz z całymi 2-tygodniowymi późniejszymi spotkaniami w kościele i było to przeżycie niezwykłe.



Właśnie 2-tygodniowe teraz to trwa cały rok.Moja mała kuzyka tak ma a w maju i kwietniu spotkania codzienne.Do tego masa wiadomości do egzaminu które musza wkuć ,40 piosenek ktore trzeba było się nauczyć w weekend.Czy to nie za dużo dla 9-letniego dziecka?
 

JustyÅ›ka  

Hiper wymiatacz

kocianka:)



Wiek: 30

Do³±czy³a: 22 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-05-04, 13:30   

Moja siostra w tamtym roku miała I Komunię ¦więtą. Moja rodzina nie robiła żadnej dużej imprezy, ale taką przystępną. Zebrała chyba 2000zł, medalik i Pismo ¦więte. Jej koledzy z klasy dostali nowoczesne komórki, jeden kolega nawet laptop. Dzieci na uroczystości nie były za bardzo skupione tym, co dzieje się w kościele, a nawet chcieli już jak najszybciej iść do domu otworzyć prezenty. To nie jest godny do naśladowania, chrześcijański czyn, a do tego rodzice nie starali się w jakiś sposób pouczyć te dzieci, co się w tym momencie tak na prawdę dzieje. Już nie interesują się najważniejszym, a nawet rodzice próbują zaprosić więcej osób na tą uroczystość, żeby pokazać innym, że ich stać na wyprawienie ogromnej imprezy. W tym roku generalna komunia u moich znajomych jest na 50 osób. :-o To już jest przesada. :kwasny:
_________________
Kici kici.:)
 

Xeo  

Stały User



Wiek: 30

Do³±czy³: 25 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-05-04, 14:12   

Nie mam chrztu, nie miałem komunii.
Nie wydaje mi się, że może to być dla dziecka przykre, odpowiednie rozmowy z rodzicami i wcale nie czułem żalu, smutku, że inni dostali prezenty, a ja nie. Możliwe, że jest to spowodowane moim nastawieniem do Kościoła.

To co teraz dzieje się na komuniach jest dla mnie śmieszne. Po co 9-latkowi skuter/quad, którym i tak legalnie po drogach będzie mógł jeździć dopiero w wieku 14 lat? Bezsensowny wydatek "kochających" rodziców, którzy chcą zabłysnąć w okolicy.
Kolejna sprawa - pieniądze. Czy 1000zł to nie za dużo kieszonkowego dla dziecka?
Myślę, że komunia nie powinna się wiązać z prezentami, powinno to być jedynie wejściem w jakiś nowy etap duchowy.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-05-04, 14:17   

Xeo napisa³/a:

Myślę, że komunia nie powinna się wiązać z prezentami, powinno to być jedynie wejściem w jakiś nowy etap duchowy.


Tak jak bierzmowanie? Lepiej.

Ale sorry, bierzmowanie jest o tyle bardziej świadome, że idzie się w celu - celem jest papier który upoważnia do wielu fajnych rzeczy, jak małżeństwo czy bycie chrzestnym. Motywacja nadzwyczaj dobra.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2010-05-04, 17:10   

Mizantrop napisa³/a:

wiek 11


Dzieci kiedy idą do Pierwszej Komunii są w 2 klasie podstawówki przeważnie. Więc mają 8, 9 lat.

JustyÅ›ka napisa³/a:

W tym roku generalna komunia u moich znajomych jest na 50 osób. To już jest przesada.


Dokładnie. Mini wesele.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2010-05-04, 17:49   

Dzisiejsze komunie = wyścig szczurów, kto lepiej ubrany, kto ma przyjęcie na większą ilość osób, droższe prezenty itp. Dobra okazja dla sprzedawców, żeby się mogli wzbogacić przy okazji. A wszystko wina ODPOWIEDZIALNYCH rodziców. Ehh, dochodzę do wniosku, że połowa ludzi na tym świecie w ogóle nie powinna się rozmnażać.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-05-04, 18:40   

Wszystkiemu winni są rodzice, którzy zamiast skupiać się na tym co najważniejsze koncentrują się na sprawach materialnych a dzieci chcąc nie chcąc wchłaniają ich podejście bo jeszcze są ma młode, żeby samemu mieć zdanie na ten temat. Już nie wspomnę o skandalicznym zachowaniu rodziców podczas samej Mszy, byleby jego pociecha miała najlepsze ujęcie na zdjęciu.
Ten problem jest dzisiaj powszechnie znany, tak mi się przynajmniej wydaje, więc mam nadzieję, że z roku na rok jednak przybędzie rodzicom oleju do głowy.

Same te prezenty mnie bawią - laptop, skuter, wypasiona komórka - dla 9 letniego dziecka?????
Po kiego grzyba???? Gdyby jeszcze się dziecko umiało tym posłużyć.

Cytat:

takie dzieci i tak nie za bardzo rozumiejÄ… ocb



Pracuję z dziećmi w tym wieku, są mądrzejsze niż się nam wielu wydaje ;) .

Cytat:

Ja natomiast nie wątpię, bo pamiętam swoją I-szą komunię wraz z całymi 2-tygodniowymi późniejszymi spotkaniami w kościele



Ja też :-)

Wracając do tematu: dzieci nie są tu niczemu winne, rodzice dostają fioła.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

jr_  

Pogromca postów



ImiÄ™: Manselinosa

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

Sk±d: Okolice Lublina

   

Wys³any: 2010-05-04, 18:46   

Mizantrop napisa³/a:

Dlaczego siÄ™ nie odmawia ?

bo to podobno przynosi dziecku wielkie nieszczęście.
Dlatego (bynajmniej u mnie) lekko podpytuje siÄ™ na temat bycia chrzestnym


To chore kiedy dzieci dostają np. quady ( było tak w przypadku siostry mojej koleżanki)
Pieniądze które zbierają te dzieci również nie są małe
Dzieci w tym wieku bardzo cieszyły by się rowerem, ja tam miałam wielką radochę.
Rodzice są winni? Oczywiście, również rodzice chrzestni którzy zazwyczaj sprawiają największe prezenty
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Sl5HP3MCTKA

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Mmm ... ;*
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-05-04, 19:02   

Cytat:

Nigdy nie odmawia siÄ™ bycia chrzestnym ;/



a potwierdza regułę to, że ty nie odmówiłaś? xddddd

Cytat:

Pracuję z dziećmi w tym wieku, są mądrzejsze niż się nam wielu wydaje ;) .



też tak myślałem dopóki nie zacząłem czytać wypowiedzi 13latków na tym forum ^^

[ Dodano: 2010-05-04, 19:05 ]

Cytat:

Dzieci w tym wieku bardzo cieszyły by się rowerem



ja dostałem kasę i drukarko-kopiarko-skaner i jakoś nie wolałbym roweru...
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

bezosobowan  

Wymiatacz

modern myth



ImiÄ™: Norejczelzerejczel

Do³±czy³a: 16 Mar 2010

Sk±d: miasto koszmarów

   

Wys³any: 2010-05-04, 20:30   

jr_ napisa³/a:

To chore kiedy dzieci dostają np. quady ( było tak w przypadku siostry mojej koleżanki)
Pieniądze które zbierają te dzieci również nie są małe
Dzieci w tym wieku bardzo cieszyły by się rowerem, ja tam miałam wielką radochę.




też miałam radochę z roweru.
A teraz wszyscy zwalają to, że kupują tak drogie prezenty na to, że świat 'ewoluuje' sranie w banie. gdyby nie to, że rodzice pozwalają kupować i sami kupują coraz droższe prezenty to wszystko było by ok. I dzieci dalej wiedziałyby na czym tak naprawdę polega 1K¦
_________________
"- a znasz takie uczucie gdy serce mocniej bije,
nie umiesz złapać oddechu, trzęsiesz się i nie wiesz co powiedzieć ?
- uczucie gdy widzisz osobę, a nie możesz z nią być.
- dokładnie."
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2010-05-04, 20:38   

Najczęściej to właśnie rodzice są winni,ale i ogólna presja wywierana przez społeczeństwo.Bo gdy na przykład wszystkie dzieci dostaną po laptopie,aparacie i skuterze,a Ty tylko medalik to jednak jest Ci przykro-dziewięcioletnie dzieci nie potrafią się zdystansować i nie patrzeć na innych.
Moim zdaniem najlepszym wyjściem z sytuacji jest po prostu dawanie pieniędzy rodzicom,którzy potem mogą kupić dziecku coś potrzebnego,przemyślanego i zasłużonego-najlepiej jakiś czas po Komunii.Da się tak.Niedawno mój kuzyn miał pierwszą Komunię-nie było wystawnego przyjęcia,ani sterty prezentów.Chłopak naprawdę to przeżył,a rodzice z pewnością spożytkują pieniądze które dostał kupując mu choćby komputer,za kilka miesięcy.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

PaulinaCze-wa  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-05-04, 20:39   

[quote="Frozy"]

Cytat:

Nigdy nie odmawia siÄ™ bycia chrzestnym ;/



Cytat:

a potwierdza regułę to, że ty nie odmówiłaś? xddddd




Tak nie odmówiłam i bardzo się cieszę
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-05-04, 20:55   

PaulinaCze-wa, ile Ty masz lat?
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com