Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 29 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-05-05, 05:21   

Dlaczego nie odmawia sie bycia chrzestnym???

Co w tym zlego ze sie odmowi???
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-05-05, 09:50   

Cytat:

Dlaczego nie odmawia sie bycia chrzestnym???



jr_ napisa³/a:

bo to podobno przynosi dziecku wielkie nieszczęście.



A dla ludzi, którzy w to bardzo wierzą, to musi być wielki psychiczny dyskomfort, tak myślę.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-05-05, 11:58   

Co do nieszczęścia - wiara w takie coś to wykroczenie przeciwko I Przykazaniu Bożemu, świadome wiec jest tym samym grzechem.

zielona napisa³/a:

A dla ludzi, którzy w to bardzo wierzą, to musi być wielki psychiczny dyskomfort, tak myślę.


Co do wiary - wspomniałem u góry. I druga rzecz - kto mądry to powinien wytłumaczyć dlaczego nie chce. Oczywiście jeśli ma ku temu powody, bo brak kasy na prezenty to gówno a nie powód.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-05-05, 13:19   

Cytat:

Oczywiście jeśli ma ku temu powody, bo brak kasy na prezenty to gówno a nie powód.



Dlaczego nie?

Bardzo mi przykro, ale jak sam widzisz teraz danie tylko stówki to zbrodnia, nieprzyjemne sytuacje więc po co się w to wplątywać?
 

PaulinaCze-wa  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-05-05, 18:31   

TQIT napisa³/a:

PaulinaCze-wa, ile Ty masz lat?




Wystarczająco ! jeżeli tak cię to interesuje to 18
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-05-05, 19:37   

PaulinaCze-wa napisa³/a:

WystarczajÄ…co !


Zależy do czego.

PaulinaCze-wa napisa³/a:

jeżeli tak cię to interesuje to 18


Właśnie mnie to interesowało, w sumie mniej więcej tyle się spodziewałem, choćby ze względu na to, że do bycia chrzestnym potrzebne jest bierzmowanie. W sumie nie szokuje mnie Twój sposób pojmowania wiary, ale tylko dlatego że teraz jest to nadzwyczaj powszechne. Odnoszę się do tej wypowiedzi:

Cytat:

ja jestem chrzestną, zostałam 2 lata temu i zawsze4 prezent kupuje za swoją kasę dorabiam sobie w wakacje wiec mogę pozwolić sobie żeby chrześnica była szczęśliwa


Jeśli szczęście jest zależne od prezentu... Moje zdanie nt. dzisiejszych Komunii ¦więtych nie jest chyba tajemnicą i łatwo można się go domyślić.

szostol napisa³/a:

Dlaczego nie?


Powód jest związany z moim pojmowaniem wiary, a to że różni się od większości to nie mój problem.

szostol napisa³/a:

Bardzo mi przykro, ale jak sam widzisz teraz danie tylko stówki to zbrodnia, nieprzyjemne sytuacje więc po co się w to wplątywać?


Nie moja wina, że bycie chrzestnym ma większe znaczenie materialne niż duchowe. Dowód parę centymetrów wyżej.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-05-05, 20:20   

Cytat:

Nie moja wina, że bycie chrzestnym ma większe znaczenie materialne niż duchowe. Dowód parę centymetrów wyżej.



Moja też nie, ale tak jest i tego nie zmienisz. A walcząc z tym tylko zasmucisz dzieciaka, bo Wojtek dostał Playstation a Julka TV LCD 42' a Zbyszek Mercedesa S-klase a ja... jakąś Biblię...
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-05-05, 20:27   

szostol napisa³/a:

Moja też nie, ale tak jest i tego nie zmienisz


Od tego jest świat, żeby go zmieniać zgodnie ze swoimi ideałami. Oczywiście, nie twierdzę że od razu się zmieni cały świat, ale wszelkie zmiany trzeba zacząć od swojego stanowiska i zachowania.

szostol napisa³/a:

A walcząc z tym tylko zasmucisz dzieciaka, bo Wojtek dostał Playstation a Julka TV LCD 42' a Zbyszek Mercedesa S-klase a ja... jakąś Biblię...


To jest tylko i wyłącznie błąd w wychowaniu rodziców.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-05-05, 20:54   

Cytat:

Od tego jest świat, żeby go zmieniać zgodnie ze swoimi ideałami. Oczywiście, nie twierdzę że od razu się zmieni cały świat, ale wszelkie zmiany trzeba zacząć od swojego stanowiska i zachowania.



Ja się zgadzam, ale kiedy na mini weselu jest 50 osób i każdy przytarga plazmę a ty jeden przyniesiesz Biblię i zegarek, to wyjdziesz na tego złego w oczach dziecka (a tego chyba najbardziej nie chcesz), bo ono jest za małe żeby zrozumieć twoje zamiary i nie zrozumieją tego też ci prześcigający się w kto da więcej goście. Dlatego moim zdaniem zacząć najlepiej od swojego dziecka, a nie od czyjegoś, żeby nie narażać się na fochy dziecka i rodziców, a żeby też nie być zmuszonym do targania plazmy, jeśli wiadomo że rodzina jest właśnie taka, to nie zgadzać się. Jeśli rodzina jest normalna to ok.
 

ona89  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-05-06, 11:23   

szostol napisa³/a:

i nie zrozumieją tego też ci prześcigający się w kto da więcej goście. Dlatego moim zdaniem zacząć najlepiej od swojego dziecka, a nie od czyjegoś, żeby nie narażać się na fochy dziecka i rodziców, a żeby też nie być zmuszonym do targania plazmy, jeśli wiadomo że rodzina jest właśnie taka, to nie zgadzać się. Jeśli rodzina jest normalna to ok.



to co, mam zatracać swoje ideały (czyt. I Komunia ¦więta jako sakrament a nie imprezka z prezentami) i mam robić tak jak inni, bo co ludzie powiedzą? A guzik mnie obchodzi to, co powiedzą inni, to moje sumienie, moje życie i nikomu nic do tego.

A oczywiście zgadzam sięz Tobą, że trzeba zacząć od swoich dzieci i może warto uprzedzić wcześniej zaproszonych gości co jest stosowne do dania jako prezent a co nie w naszym rozumieniu rzeczywistości :)
_________________
"Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru: jesteśmy albo pełni miłości... albo pełni lęku" Albert Einstein
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-05-06, 17:55   

Cytat:

to co, mam zatracać swoje ideały (czyt. I Komunia ¦więta jako sakrament a nie imprezka z prezentami) i mam robić tak jak inni, bo co ludzie powiedzą? A guzik mnie obchodzi to, co powiedzą inni, to moje sumienie, moje życie i nikomu nic do tego.



Nie. Dlatego ja mówię żeby nie zatracać ideałów, ani nie mieszać się w jakieś dyskomfortowe sytuacje, jeśli wiadomo że rodzina jest jaka jest, to po prostu nie zgadzać się na bycie chrzestną/nym.
 

cichosza  

Stały User



Wiek: 33

Do³±czy³a: 19 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-05-20, 10:52   

¦wiat się ciut zagalopował..

Ostatnio byłam na Komunii ¦w. siostry mojego Lubego. Baśka generalnie jak zobaczyła koperty, to była zawiedziona jak otworzyła i nie było w nich listów. Dzieci naprawdę mają inne wartości. Aparatem chwilę się pobawiła, no ale uważaj na to, na tamto, tutaj ostrożnie Basiu, tam z nim nie chodź, bo zepsujesz. Jaka z tego frajda?
My kupiliśmy jej po prostu grę. Twister. Gra codziennie i cieszy się.
Od brata ich słyszałam, że jakaś koleżanka z klasy Basi dostała Mercedesa. I po co? Dla rodziców? To kogo jest to Komunia? Dla niej? Ma go sprzedać? Nie pasuje, bo prezent. Zachować? Jak będzie miała prawko, to już nie będzie wcale tyle wart.

Dla mnie to bez sensu.
To jest Komunia dziecka i to ono powinno się cieszyć z prezentu.
Poza tym, właśnie, to jest Komunia. I to powinno wszystko wyjaśnić.
_________________
jestem powątpiewaniem w sens i formą ponad treść'
 

Cy¦  

Mega wymiatacz

S.M.O.K



ImiÄ™: CyÅ›

Wiek: 73

Do³±czy³a: 12 Sty 2009

Sk±d: wzi±æ kasê na piwo?

   

Wys³any: 2010-05-20, 12:51   

jr_ napisa³/a:

Oczywiście, również rodzice chrzestni którzy zazwyczaj sprawiają największe prezenty


Moich chrzestnych nawet na mojej komunii nie było. Chrzestny się ukrył, a chrzestna była z synem na zielonej szkole, bo on sam by sobie nie poradził.

Dla mnie komunia nie była niczym szczególnym, ot - kolejny obowiązek, konieczność wykucia na pamięć 40 różnych rzeczy i zaliczenia tego.
Mała posiadówka w domu, nie wiem czy 10 osób chociaz było. Dostałam 200złotych, z czego kupiłam sobie za 100 jojo,grę do Pegazusa i hulajnogę o której marzyłam, za którą dałam 80 a zepsuła się po trzech tygodniach, rolki i tyle. Zegarka nie dostałam, w sumie nie był mi potrzebny. A, i medalik złoty jeszcze.

Mój kuzyn miał niedawno komunię, dostał rower, aparat fotograficzny, telewizor LCD 32 cale (żal, to nawet ja takiego nie mam ;/ ) i jakoś 250 złotych. Nie wiem, po co mu to. Rower dobra, bo ma daleko do szkoły i będzie na nim jeździł, ale aparat? Przecież to jest dziecko, ma 9 lat, moja ciocia miała problemy z połapaniem się o co chodzi, a on będzie wiedział?
Tak samo telewizor - to rozumiem trochę bardziej, bo stary się zepsuł, ale żeby od razu taki wielki i drogi? I tak nie ogląda telewizji, albo się uczy albo gra na kompie.
Auto mu mogli kupić od razu, coby miał szybki dojazd do szkoły ;/
W tym momencie przypomina mi się demot - Powiedz mi, co dostałeś na komunię, a powiem Ci ile masz lat.
_________________

Moje maleństwo <3
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-05-20, 22:10   

Jestem generalnie przeciwny wielkim komputerom od jednej osoby, komórkom, dużym sumom pieniędzy i quadom. Idę teraz w niedzielę na komunię i daję od siebie 100zł. Wiem, że rodzice planują kupić dziecku komputer za pieniądze, bo tak to by ich nie było stać. A jednak mądrze używany komputer to dobra inwestycja i lepszy start.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2010-05-23, 15:58   

Isair, piszesz, że nie kupiłbyś komputera ale dajesz kase na ten komputer. bezsensu. zresztą skd wiesz, że dzieciak dobrze go żyje, bo wątpie, żeby po Komuni zapamiętał, że zrzuciłeś się na kompa.
_________________
ona umrze martwa.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com