Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

wojtekt8pl  

Hiper wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 29 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-11-07, 22:02   inspiracja poprzednim tematem, pewne wspomnienie

CzytajÄ…c ten temat url
przypomniał mi się pewien przykry incydent który dział się jakieś 3 lata temu może ciut więcej (załóżmy, że 3.5 roku)...
z kolegami założyliśmy się w szkole kto podniesie pewną bryłę betonu (nie wiem jak to nazwać) która jak na moje oko miała tak z 40-55 kg (podniosłem to dosyć lajtowo - sam ważyłem wtedy jakieś 75 kg - byłem bardzo gruby) pamiętam, że później po tym jak podniosłem to bolały mnie przez jakieś 2 dni plecy w odcinku lędźwiowym obok kręgosłupa... był to bardzo silny ból, ale nie poszedłem do lekarza po prostu wyleżałem sie w łóżku i tyle...
Tak sobie myślę, czy to mogło wywołać jakieś takie urazy po których przestałem rosnąć?
(dodam, że przez ostatni rok urosłem jakiś 1-2 cm więc chyba coś tam jeszcze w górę się pne)...
Ale teraz naszło mnie na taką rozkmine czy to zdażenie opisane powyżej mogło mieć coś wspólnego z moim teraźniejszym niskim wzrostem?
 

migel  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 17 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-11-07, 23:41   

Nie. Za wzrost odpowiada hormon somatotropina, a nie urazy.
_________________
Time is the past, now and tomorrow
Days fly so fast and it leaves me so hollow
 

mikemaxxie  

User


Do³±czy³: 05 Lis 2013

   

Wys³any: 2013-11-08, 17:54   

jak się wyleczyło i nie bolało już nigdy to nie ma żadnego znaczenia a za wzrost odpowiadają w 99% lub coś koło tego geny a reszta to styl życia (jedzenie, aktywność fizyczna itp.)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com