Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Kareklo  

User

Inspirator



ImiÄ™: Oskar

Wiek: 28

Do³±czy³: 20 Sty 2013

Sk±d: E³k

   

Wys³any: 2013-11-22, 18:11   InspirujÄ…ca i motywujÄ…ca książka dla osoby starszej

Wpadłem na taki pomysł, abym ja, jako przedstawiciel młodego pokolenia podarował na gwiazdkę wyjątkową książkę dla swoich babć. O co mi konkretnie chodzi? Chcę dać im książkę, aby po przeczytaniu jej obudziły się, zobaczyły że można realizować swoje marzenia w wieku 60+ i że nie jest to wcale rzecz dla pół-bogów, tylko jest to jak najbardziej do wykonania tu i teraz, o tym że warto spełniać marzenia nawet w tym wieku i o tym że wszystko czego potrzebują to cel(podróż, kupno czegoś czy cokolwiek innego), a nie tylko przesiadywanie przed telewizorem i pożeranie tej całej papki.

Wiem, że zmiana myślenia osoby starszej jest trudna. Ale chciałbym żebyście mi polecieli taką mistrzowską książkę od siebie. Nie musi to być koniecznie strike poradnik psychologiczny, ale: to musi być inspirujące, motywujące i pokazujące że jak się chce to można i że nie warto marnować życia. ¯e po marzenia zawsze warto sięgać nie ważne ile ma się lat.

Pomożecie?
_________________
Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się
________________________________
A mój prywatny blog w profilu :)
Zapraszam.
 

karmelova

User


Do³±czy³: 03 Kwi 2014

   

Wys³any: 2014-04-03, 11:18   

Wiem, że wątek stary, ale może jakaś okazja do sprezentowania książki jeszcze będzie :)
Polecam książki Barbary Meder z cyklu "Babcia..." ("Babcia w pustyni i w puszczy", "Babcia w Afryce"). Mnie zawsze relacje z podróży dają kopa, bo świat jest bezpieczniejszy niż głoszą media, jest bliżej niż nam się wydaje i nie trzeba mieć sakiewki pełnej pieniędzy.
Czy się uda? Trzymam kciuki, bo wiem że ciężko zmienić czyjąś mentalność. Moją mamę książka by nie ucieszyła, bo "nie ma czasu na czytanie", ale na "Szpitale" i "M jak Miłość" ma czas... Smutne to "Pożeranie tej całej papki", jak to trafnie określiłeś.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2014-04-03, 15:17   

zalatuje mi tu papieżem.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com