Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

Revata

User


Doł±czył: 16 Wrz 2012

   

Wysłany: 2014-11-12, 11:41   Instytucje bezpieczeĹ„stwa wewnÄ™trznego UE

Witam,

mam dylemat dlatego proszę was o pomoc. Instytucje bezpieczeństwa wewnętrznego w Europie to:

Cytat:

- Europejska Agencja Ochrony, Centrum Satelitarne UE, Europejski Instytut StudiĂłw nad Bezp, Europejska Polityka Bezp. i Obrony:
+ kom. polityczny, wojskowy, sztab wojskowy, grupa polityczno-wojskowa, Europejskie Grupy Bojowe, Europejski Plan Rozwoju Zdolności
Obronnych, Europejski Cel Operacyjny UE, Europejskie Siły Szybkiego Reagowania


czy

Cytat:

Parlament Europejski
Rada Europejska
Komisja Europejska
Trybunał Sprawiedliwości
Trybunał Obrachunkowy



Która z tych odpowiedzi jest prawidłowa? Słyszałam różne opinie a nie chcę uczyć się źle.
Dziękuję z góry
 

marcinb1  

Stały User


ImiÄ™: Marcin

Doł±czył: 18 Lip 2014

Sk±d: Polska

   

Wysłany: 2014-11-12, 12:06   

Wg mnie to pierwsze.
 

philosophus  

Pogromca postĂłw


Doł±czył: 07 Lut 2013

   

Wysłany: 2014-11-13, 23:30   

Revata napisał/a:

Która z tych odpowiedzi jest prawidłowa? Słyszałam różne opinie a nie chcę uczyć się źle.
Dziękuję z góry



Tego się nie trzeba uczyć, wystarczy myśleć.

Gdyby pytanie brzmiało "Która grupa instytucji ma wpływ na bezpieczeństwo" to wówczas jedyną prawidłową odpowiedzią byłoby "Obie"
Pytanie jest o "instytucje bezpieczeństwa", czyli w tym przypadku drugie słowo precyzuje o jakie instytucje chodzi (nie pamiętam jak się ta konstrukcja fachowo nazywa, ale przecież nie trzeba znać terminologii żeby rozumieć mechanizm, zwłaszcza gdy się nim co dzień posługiwać), w tym sensie że pytanie jest o instytucje zajmujące się szczególnie tym zagadnieniem.
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com