Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

marianoitaliano  

User

marianoitaliano


Imię: mariano

Wiek: 26

Doczy: 22 Cze 2020

   

Wysany: 2020-07-25, 09:56   Jak działasz, gdy przegrywasz? | 12 życiowych zasad [VIDEO]

Jak działasz, gdy przegrywasz? | 12 życiowych zasad – Jordan Peterson

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak należy żyć we współczesnym świecie?
Jakie powinny być Twoje priorytety?
Oto pierwszy odcinek z serii, która może Ci pomóc!

https://youtu.be/m__U8OM0p5Q
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2020-07-25, 20:36   

Dlaczego Peterson miałby być dla mnie autorytetem?
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

marianoitaliano  

User

marianoitaliano


Imię: mariano

Wiek: 26

Doczy: 22 Cze 2020

   

Wysany: 2020-07-25, 20:50   

Nie wiem. Nikt nie mówił że miałby on nim być.
Mowa była o zasadzie prostych pleców i tego się trzymajmy ;)
 

AT4  

Wymiatacz

...



Wiek: 27

Doczy: 29 Mar 2013

   

Wysany: 2020-07-26, 13:01   

Cytat:

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak należy żyć we współczesnym świecie?
Jakie powinny być Twoje priorytety?
Oto pierwszy odcinek z serii, która może Ci pomóc!



Ciężko to nawet skomentować, obejrzałem film i nie dowiedziałem się niczego nowego. Masa jest takiego kontentu na youtube. Zastanawia mnie dlaczego ludzie to łykają, przecież życie nie polega na tym by wpasować się w istniejące schematy. Nie wiem, może to ja jestem jakiś dziwny...
_________________
Nie żałujcie martwych. Żałujcie żywych a szczególnie tych, którzy żyją bez Miłości
 

marianoitaliano  

User

marianoitaliano


Imię: mariano

Wiek: 26

Doczy: 22 Cze 2020

   

Wysany: 2020-07-26, 14:59   

AT4 napisa/a:

obejrzałem film i nie dowiedziałem się niczego nowego



Widocznie materiał nie jest dla Ciebie, a może nie wszystko zrozumiałeś. To nie było o schematach tylko o naszych zachowaniach z których często nie zdajemy sobie sprawy. Może z góry oceniłeś to że nie jest to warte uwagi, bo już tego kontentu masz dość. Nieważne... Każdy może ocenić, Tobie się nie podoba i ok.
Ogólnie to nie jest zadne szamoństwo czy jakieś ściemnianie do łykania. Proste rzeczy mogące zmienić coś in plus w życiu.
 

TOMASZ HOFFMANN  

User


Doczy: 24 Lip 2020

Skd: Polska

   

Wysany: 2020-07-28, 13:14   

Cóż, w obecnych czasach i to trwa od lat jest coś takiego jak fala mody i podążanie za nią. Przychodzą różne mody i ludzie aby tylko się innym przypodobać pędzą za nią nie patrząc czy to coś dobrego czy złego. Najistotniejsze jest to by być znanym, by inni nas uwielbiali za to a jak się jeszcze przy tym zarobi sporo kasy to już w ogóle jest wielki autorytet. Od lat trwa moda na tatuaże,na obgolone głowy w formie małego irokeza, na kilkanaście kolczyków w uszach czy w innych miejscach, włącznie z językiem. To wszystko jest moda która przemija z czasem. Naszła moda na portale społecznościowe oraz na kanały You Tuberów na których niektórzy nawet sporo zarabiają. Tylko warto się zastanowić na czym się zarabia tą kasę? Jeśli bowiem prezentujemy na takim kanale jak np coś zrobić co może się człowiekowi przydać (filmiki o warsztatach pokazują jak stolarz robi różne rzeczy z drewna czy innych też materiałów) to jest to oczywiście coś dobrego,pożytecznego dla człowieka. Jeśli natomiast zaczynamy o czymś mówić to zawsze trzeba się zastanowić nad tym czy jest to prawdą i czy to komuś pomoże czy zaszkodzi?

W tym filmiku młody chłopak przedstawia rzeczy może naukowe które są w jakimś stopniu prawdą,ale nie koniecznie wszystko nią jest i nie wszystko przyniesie korzyść człowiekowi. Może tą finansową jeszcze tak, ale czy tą korzyść pod względem wartości ludzkiej,moralnej? Niekoniecznie. Przykłądem tego jest chociażby sam wielki bogacz Bill Gates,specjalista od Windowsa. Zarobią i dalej zarabia ogromne sumy, ale nie tylko na tym. Dołączył do grupy zajmującej się szczepionkami. Niby dobry cel-pomagać ludziom. Ale czy rzeczywiście szczepionki pomagają i czy właśnie te pomogą? Różne są na ten temat zdania,gdyż są zwolennicy jak i przeciwnicy szczepionek, są też przykłady na ich szkodliwość.



https://www.youtube.com/watch?v=GdHG480Aksk&fbclid=IwAR1yCS-76TUM54nZCTIuMIVETlhBoicfM4qrrpMLwQZ7JJlcMqZa-CwL2A0&app=desktop

Ale nie chodzi o same szczepionki bo to nie temat o nich. Chodzi o ukazanie działalności człowieka sukcesu.
Szczepionki mogą przynieść kolejny sukces finansowy, ale nie moralny - jeśli z ich powodu ludzie stracą zdrowie lub życie. Ale pan Gates poszedł tez w kolejny biznes i jako deklarujący się katolik wspiera biznes aborcyjny co oczywiście zaprzecza temu katolicyzmowi,gdyż nie można być katolikiem popierać mordowanie niewinnych dzieci.

I teraz istota sprawy: mówienie o sukcesach ludzi którzy jakiś wielki finansowy,materialny sukces osiągnęli nie zawsze jest czymś dobrym,gdyż przez takie podkreślanie ich działalności można tez czynić z nich autorytety,które o ile w kwestii samego zdobycia wielkiej fortuny czy majątku mogą być zgodne z prawdą to w kwestii moralnej już nie, gdyż wszelkie czynione zło-czy to wspieranie aborcji oraz innych form krzywdzenia ludzi czy w kwestii uczciwości pochodzenia tego wszystkiego mogą stać się zaprzeczeniem autorytetów. I to wtedy ma się nijak do tej pozycji książkowej, ma się nijak do osiągania sukcesu skoro odbywa się to kosztem dobra innych ludzi.

Wartościowym działaniem w celu osiągania sukcesów jest połączenie wartości moralnych z wiedzą,talentem. Bóg dał każdemu człowiekowi jakieś talenty i nie ma nic przeciwko by je wykorzystywał, ale ważne aby te talenty służyły dobru innych a nie tylko własnemu a przede wszystkim nie powinny innym szkodzić.

I na zakończenie taka drobna uwaga,sugestia: to co mówił ten chłopak przypomina mi przypowieść o budowaniu domów na ziemi i na skale. Bogaci budują domy na ziemi,wybierając to co najlepsze, bo ich na to stać - wille,baseny, itp przyjemności. Ci biedniejsi stawiają swój dom na skale,tam gdzie jest nieurodzajna gleba i nie wiele mogą zrobić bo ich na to nie stać. Bogaci wykorzystują do swoich celów niby swój talent,kasę i wszelkie ine możliwości. Biedni wykorzystują wiarę i woje ręce ciężko spracowane. Jaki będzie efekt końcowy ich życia? Bogaci stracą wszystko bo postawili swoje domy na bardzo słabym gruncie i pod wpływem działania warunków atmosferycznych wszystko runie.
Biedni natomiast wykorzystują do swojego życia wiarę i ciężką pracę stawiając swoje domy na mocnym fundamencie a takim jest niewątpliwie Bóg i te domy przetrwają na samym końcu,bo nikt im tego nie odbierze,wiara w nich pozostanie.

I przyjdzie czas że bogaci sami się przekonają że przegrali swoje życie mimo wielkich sukcesów. I jak mówi Biblia: będzie płacz i zgrzytanie zębami podczas gdy ci biedni będą spokojni o siebie. Od nas więc zależy jak poukładamy swoje życie i co postawimy w nim na pierwszym miejscu - czy Boga i wartości czy sukcesy finanowo-materialne zapominając o Bogu.

Skoro chłopak poleca taką książkę to ja dla dobra innych polecam w stu procentach Biblię oraz książkę "Boży wariaci" - Aleksandry Polewskiej o ludziach którzy mogąc zdobyć fortuny zrezygnowali z tego właśnie dla wiary w Jezusa.
Ci ludzie już wygrali swoje życie,mimo że nie będą bogaci, mimo że nie będą stali w blasku fleshy reporterów i fotografów,będąc na okładkach wielu światowych czasopism. Na tym kończę dając wam to wszystko pod rozwagę przy dążeniu do sukcesów,przy korzystaniu z wszelkich form dochodzenia do sławy - niech to zawsze będzie podyktowane dobrem innych a nie tylko własnymi korzyściami, niech w tym nie zabraknie miejsca dla Boga i wartości gdyż zawsze wtedy życie przegramy ale o tym przekonamy się pod koniec życia kiedy na zmiany będzie już za późno.
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com