Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

rainbow  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 28 Gru 2009

Sk±d: po³udnie

   

Wys³any: 2015-09-07, 05:33   

Sprecyzuj proszę Twoje oczekiwania od kota - nie chcesz, żeby w ogóle przebywał w domu, a on próbuje się dostać na różne sposoby. / Może wchodzić do domu na pewien czas, jednak nie chcesz żeby wchodził przez balkon?

Jeśli konsekwentnie uważacie, że kot do domu nie ma wstępu, to trzymajcie się tej zasady bez wyjątków. A wynoszenie go jak najszybciej na dwór według mnie mógł odebrać jak zabawę - osiągnął swój cel, został zauważony, więc będzie próbował dalej. Pozwolenie zostania "na godzinkę" to już hit, przecież oczywistym jest, że raz zaznając ciepła, przytulania i innych uroków przebywania w domu, za fiksa nie będzie chciał wracać na zimne podwórko w momencie, w którym wam to odpowiada :-D

Jeśli jednak chodzi tylko o ten balkon, myślę, że najlepiej sprawdziłaby się mimo wszystko konsekwencja w ignorowaniu go gdy już się tam znajdzie. Oczywiście od razu nie zadziała, jednak na dłuższą metę powinien odpuścić. Można też zabezpieczyć cały balkon, np. siatką rybacką. Wiem, że sprawdza się to jako zabezpieczenie przed wypadnięciem od strony balkonu, myślę jednak że w drugą stronę też by zadziałało. :-)

PS. Nasz kot też swego czasu był nauczony przez babcię, że przychodząc pod drzwi balkonowe i miaucząc jak szalony zostanie wpuszczony. Dziś już tego nie robi, wystarczyło kompletne ignorowanie jego osoby na balkonie. Na szczęście nie załatwiał się tam. :cool:
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-09-07, 09:35   

Niestety ale trzeba go przegnać, dosłownie. Strzelić po ogonie raz i drugi.
Koty to silne charaktery, jeśli nie postawisz na swoim zawładnie Twoją duszą już na zawsze.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

nowaanetka

User


Do³±czy³: 17 Sty 2019

   

Wys³any: 2019-01-17, 14:56   

Ja po prostu zainstalowałam siatkę na balkonie - można kupić w wielu miejsach i jak się czuje na siłach to można samemu zamontować https://www.siatkidlakoto...i-dla-kota.html np tutaj jest napisane jak ja kupowałam z montażem wiec nie powiem czy łatwo za to moge powiedzieć że siatka się sprawdza i jest porządna
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com