Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

KwaÅ›ne_jabÅ‚ko  

User

ArmiaKrajowa



Wiek: 35

Do³±czy³: 26 Sty 2014

Sk±d: Cesarstwo Japoñskie

   

Wys³any: 2014-01-26, 20:56   

alkohol, trening na siłowni/worku
_________________
znam takie co lubią się rżnąć wiedzą jak kusić. mają wszystko czego dusza zapragnie prócz duszy
 

kierowca_paleciaka  

Stały User



Wiek: 30

Do³±czy³: 12 Sty 2014

   

Wys³any: 2014-01-27, 21:49   

To da się z tym radzić? Samo przejdzie. Zawsze tak mam, nawet nie próbuję walczyć. Palenie szlugów, słuchanie muzy to tylko chwilowe ukojenie
 

ElektryczneSzelki  

Wymiatacz

Metalówa



ImiÄ™: Weronika

Do³±czy³a: 26 Lis 2013

Sk±d: ¦l±sk

   

Wys³any: 2014-01-27, 23:06   

Sport zdecydowanie pomaga się odstresować, szczególnie bieganie. Słuchanie muzyki, spacery, czytanie książek, albo relaks. W lato leżakowanie, w zimie herbata w ciepłym łóżku. Używki nie pomagają, to złudzenie.
_________________
Enjoy capitalism!
 

kasia55

User


Do³±czy³: 14 Maj 2014

   

Wys³any: 2014-05-14, 09:49   

Ja również jestem zdania, że sport to najlepsze rozwiązanie. Nie stosuje używek, leków tym bardziej. Ostatnio jednak zauważyłam jednak u siebie bezsenność i zastanawiam się, czy nie skorzystać z pomocy profesjonalisty i czy nie isć do psychoterapeuty po prostu porozmawiać o swoich problemach. Nie mam z tym żadnego doświadczenia, jak na razie znalazłam tylko kilka informacji na ten temat na http://psychiatrzy.pl/psychoterapeuta/ . Może wy wiecie dokładnie jak cały proces przebiega i czy to pomaga?
 

rozmarynowa  

Wymiatacz



ImiÄ™: Olimpia

Do³±czy³a: 06 Lip 2012

Sk±d: jeste¶?

   

Wys³any: 2014-05-30, 17:06   

Kiedy jestem zestresowana to bardzo pomaga mi spędzenie czasu gdzieś z dala od innych ludzi. Bardzo pomocna jest też gorąca kąpiel i robienie po prostu tego co lubię, na przykład oglądanie ulubionych programów i filmów.
_________________
CaÅ‚e życie martwimy siÄ™ o przyszÅ‚ość. Robimy plany. Próbujemy przewidzieć przyszÅ‚ość. Jakby mogÅ‚o to (…)zaÅ‚agodzić wstrzÄ…s.
 

PacoRabane

User


Do³±czy³: 01 Cze 2014

   

Wys³any: 2014-06-01, 21:27   

psychotropy sport sen
 

Barzini  

Wymiatacz

Cicho Ciemni



ImiÄ™: Piotr

Wiek: 28

Do³±czy³: 28 Sty 2014

Sk±d: GOLD'S GYM

   

Wys³any: 2014-06-03, 18:25   

Sport lecz najlepiej po prostu sie nie stresowac :)
_________________
Białasy nie wierzę w nic już! Może łykać to nowicjusz!
Zamiast k***a na Mauritius najpierw idź już pit złóż w pizdu!
Znów miał być Lexus z zysków, to go sobie wrzuć w cudzysłów!
Czuwa nad tym Jezus Fiskus - zostaje nam skuć turystów!
 

jrgunner  

Wymiatacz

forever forward



Wiek: 28

Do³±czy³a: 16 Lip 2013

   

Wys³any: 2014-07-02, 13:23   

Sposobów mam sporo, w zależności od rodzaju i natężenia stresu. Jak mniejszy - piję piwo albo palę jazz ze znajomymi żeby po prostu wyluzować, średni - odizolowuję się, słucham muzyki, śpię, największy - ćwiczę, żeby się wyżyć, zrelaksować.
_________________
.

"victoria concordia crescit"


trochę szaleństwa. sen. trochę rozsądku.
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2014-07-12, 23:12   

Gdy natychmiast potrzebuję się uspokoić bardzo pomaga mi świeże powietrze, otwarcie okna, spojrzenie w niebo, lub gdy jest możliwość-po prostu wyjście na zewnątrz. Ewentualnie wizualizacje czegoś co przynosi ukojenie, sprawia radość. W innych przypadkach na stres pomaga ciepła herbata, świece, samotność, poczucie spokoju, ulubiona muzyka, film czy serial lub spacer, rozmowa z kimś bliskim. W niektórych przypadkach za to idealny jest ruch, bieganie, taniec.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2014-07-13, 09:35   

Powtarzam afirmacjÄ™.
Mam ich kilka, wyciągam swój notesik z koniem i przypominam sobie.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Facundo300  

Stały User


Do³±czy³: 12 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-07-13, 12:24   

na stres np pomaga muzyka.
_________________
111
 

Adiyoshi

User


Do³±czy³: 05 Mar 2015

   

Wys³any: 2015-03-05, 22:02   

dobrze jest zajac sie np treningiem- jakies pompki i brzuszki to szybko z ciebie stres zejdzie
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2015-05-23, 18:46   

Jak już wspominali przedmówcy, wiele zależy od natężenia i długości trwania stresu. Wiadomo, że każdy ma w swoim życiu jakieś zmartwienia i niepokoje, dlatego w wolnym czasie warto poszukać czegoś odprężającego. Dla jednej osoby jest to spacer, dla innej muzyka czy książki, dla jeszcze innej porozmawianie z kimś bliskim i wspólne spędzenie czasu. Słyszałam, że sport (szczególnie ten na świeżym powietrzu) również pomaga. Nieważne jaka metoda, ważne żeby działała. Trzeba spróbować różnych rzeczy i zobaczyć co działa najlepiej. Nie polecam jednak odprężania się za pomocą używek, łatwo wpaść w uzależnienie i wówczas ma się z tego więcej kłopotów niż pożytku. Jeżeli stres jest trochę silniejszy i trwa dłużej niż zazwyczaj, można spróbować jakichś leków ziołowych (np. melisy) i różnych technik odprężających. W połączeniu z wcześniej wymienionymi sposobami, plus może jeszcze jakaś odprężająca kąpiel, efekty powinny być widoczne. W przypadku bardzo silnego i długo trwającego stresu, który nie daje normalnie funkcjonować, warto skontaktować się z lekarzem i otrzymać odpowiednie leki, dostępne tylko na receptę. Czasem, gdy wszystko inne zawodzi, warto sięgnąć po ostatnią deskę ratunku.

Jeżeli chodzi o moje osobiste doświadczenie ze stresem, jest ono dość przykre. Nie będę wspominać o jakimś typowym stresie, który czasem miewa każdy, bo to normalne i da się z tym żyć. Natomiast gdzieś w okolicy 14 roku życia miały miejsce pewne wydarzenia, które bardzo negatywnie na mnie wpłynęły i zaczął pojawiać się stres. Czasem ni z gruszki ni z pietruszki, nic się nie dzieje, a tu stres postanawia sobie przyjść. Czasem bywał tak silny, że uniemożliwiał mi zrobienie czegokolwiek, w ciągu miesiąca zgubiłam 10kg, bo nie mogłam jeść, ciągle się trzęsłam jak w gorączce. Najgorsze było to, że wówczas nie wolno mi było nikomu o tym powiedzieć, ponieważ nasuwałoby to różne niedobre podejrzenia, w związku z czym wszystko musiałam starannie ukrywać i nie znałam żadnej metody jak mogłabym sobie pomóc. Po kilku następnych latach sytuacja się nieco zmieniła. Stres nie przeszedł, raz jest umiarkowany, a raz dość silny, ale niedawno odważyłam się, żeby o nim powiedzieć i dzięki temu zyskałam parę metod na radzenie sobie z nim. Nie są stuprocentowe, ale w najbardziej kryzysowych sytuacjach znacznie ułatwiają przetrwanie trudnych momentów.
 

Bezimienny wÄ™drowiec  

Stały User



Wiek: 28

Do³±czy³: 19 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-23, 21:16   

Mi zwykle pomaga butelczyna, możliwe, że nie jest to rozsądne rozwiązanie, ale czasem jedyne.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-05-24, 23:18   

Nie stresuję się. I tak wszystko się ostatecznie układa, nie potrafię wytłumaczyć, ale wychodzi na moje, zawsze.
Jestem więc zawsze jakaś rozleniwiona i ponura.
Kiedy się stresuje, co jest rzadkim zjawiskiem, raczej nazwałabym to pewną ekscytacją. Ekscytuję się przy niektórych rozmowach, ale wtedy wiercę się niczym robak, co jest dziwnym zjawiskiem, ach no i ten uśmiech mi towarzyszy , głosik.
Staram się wtedy dopiero oddychać. Myśląc: jestem tutaj, patrzą na mnie ci ludzie, którzy przyszli tu jeść pizze i pić piwo, znudzona para, nie rozmawiająca ze sobą, obserwują cię. Ale mają cię za nienormalną, bo wciąż się wiercisz i zachowujesz się jakbyś zaraz miała pójść z kimś do łóżka. A przecież mówisz jeszcze z sensem całkiem.
Teraz, w tym momencie się uspokajam, znowu nabieram powagi , czasami się zamyślam zanadto i nie jest już tak extra.

Kiedyś mój wykładowca powiedział mojej koleżance, żeby się nie stresowała, ponieważ z trudem przełykała ślinę, żeby się nie stresowała, bo będzie jeszcze gorzej, że przed nią inne egzaminy etc.
Powiedział to tak zachwycająco, niczym Filozof Mentor, że pomyślałam: On ma rację.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com