Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Kabitka17  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: Monika

Wiek: 29

Do³±czy³a: 12 Gru 2009

Sk±d: T.... - czarnobyl :D

   

Wys³any: 2012-09-03, 20:00   Jak to jest z niechodzeniem na religiÄ™ ?

Wiem,że taki temat mógł być ale i tak napiszę. Teraz idę do 3 LO i chcę się wypisać z religii bo nie mam zwyczajnie ochoty siedzieć na tej lekcji . Mój wychowawca stwierdził ,że nie będę mogła być chrzestną ( jestem mam chrześniaka ;p ) i wziąć ślubu ? Prawda z tym ślubem , bo jakoś nie chce mi się w to wierzyć? ? Jakie są skutki ogólnie tego ,że nie ukończę religii ?? O ile są ; p
_________________
"¯yjemy tutaj tylko po to aby doświadczyć całego bezsensu istnienia"...

"Illuminati want my mind, soul and my body
Secret Society trying to keep their eye on me
But I'm a stay incogni' in places they can't find me
Make my moves strategically"
 

BoL

User


Do³±czy³: 03 Wrz 2012

   

Wys³any: 2012-09-03, 20:00   

N I E. Głupoty gada. ¦lub możesz brać. Co ma do tego szkoła./
 

ZjemCiBabcie  

Hiper wymiatacz

Medykamentka



Do³±czy³a: 29 Gru 2011

   

Wys³any: 2012-09-03, 21:57   

Nie masz obowiązku chodzić na lekcje religii, ale chyba trzeba załatwić jakąś karteczkę z czymś tam. Nie wiem. Nie chce Ci się siedzieć na lekcji? Na innych też nie masz ochoty? Może od razu wypisz się ze szkoły :)
_________________
hey you out there on your own
sitting naked by the phone
would you touch me?
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2012-09-03, 22:26   

Skoro jesteś już pełnoletnia to jest Twój wybór, powinno być to do załatwienia w sekretariacie. Konsekwencji niechodzenia w zasadzie nie ma.

Kabitka17 napisa³/a:

Mój wychowawca stwierdził ,że nie będę mogła być chrzestną ( jestem mam chrześniaka ;p ) i


Współczuję.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Kabitka17  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: Monika

Wiek: 29

Do³±czy³a: 12 Gru 2009

Sk±d: T.... - czarnobyl :D

   

Wys³any: 2012-09-03, 23:09   

TQIT napisa³/a:

Współczuję.


Mogłeś sobie darować bezsensowny komentarz, nie wiesz jaką jestem chrzestną ; p no chyba,że dla Ciebie chodzenie na religię = bycie dobrym chrzestnym ; p

ZjemCiBabcie napisa³/a:

Nie masz obowiązku chodzić na lekcje religii, ale chyba trzeba załatwić jakąś karteczkę z czymś tam. Nie wiem. Nie chce Ci się siedzieć na lekcji? Na innych też nie masz ochoty? Może od razu wypisz się ze szkoły :)


Nie podałam wam powodu , bo po co wam to wiedzieć ? Napisałam szybko i konkretnie na temat , nie potrzebuję nie potrzebnych komentarzy , dziękuję za odp. dowidzenia.
_________________
"¯yjemy tutaj tylko po to aby doświadczyć całego bezsensu istnienia"...

"Illuminati want my mind, soul and my body
Secret Society trying to keep their eye on me
But I'm a stay incogni' in places they can't find me
Make my moves strategically"
 

jutro  

Hiper wymiatacz

kryzysowy narzeczony



Wiek: 33

Do³±czy³: 05 Lip 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2012-09-03, 23:47   

No dobra, wypiszesz się ok. Ale jak religię będziesz miała w środku lekcji to co będziesz robić?:) siedzieć na korytarzu? No chyba, że przez te 45 minut wyjdziesz po jakąś drożdżówkę.

ZjemCiBabcie napisa³/a:

Na innych też nie masz ochoty? Może od razu wypisz się ze szkoły :)

otóż to, dziwi mnie jak niektórzy wolą iść na łatwiznę...
_________________
żyć dobrze, eliminować problem.
 

Smutny_obserwator  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 01 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-09-04, 09:15   

Ale wy durni jesteście.
A może ona nie jest małym dzieciaczkiem, że jakiś koleś ma ją uczyć, w co ma wierzyć? A może ksiądz to parapet?
A może kończy lekcje o dziewiętnastej i chciałaby wcześniej wrócić do domu? A może jest innego wyznania?

Serio, może być tyle powodów, a wy już ją besztacie nie znając przyczyny..
 

steff  

User



Do³±czy³: 16 Kwi 2012

   

Wys³any: 2012-09-04, 10:05   

Jeśli chodzi o kwestię nie uczęszczania na lekcje religii, to wszystko zależy od tego jak ta kwestia jest unormowana w statucie Twojej szkoły. U mnie w liceum było tak, że nawet po ukończeniu 18. roku życia, trzeba było przynosić specjalny druczek podpisany przez rodziców, jeśli nie chciało się chodzić na religię.
Co do bycia chrzestną to religia na świadectwie nie ma tu nic do rzeczy. Wystarczy, że będziesz miała bierzmowanie, a i to nie zawsze jest konieczne. Nie orientuję się aż tak bardzo w kwestiach kościelnych, ale z tego co słyszałem niektórzy księża przymykają na to oko.
Jeśli będziesz chciała mieć ślub kościelny, a nie chodziłaś na religię, to też zależy od księdza. Niektórzy wymagają udokumentowania uczęszczania na lekcje religii w szkole ponadgimnazjalnej, inni nie. Jeśli trafisz kiedyś na takiego, który będzie chciał, żebyś pokazała swoje świadectwo, to nie jest tak, że nie będziesz mogła wziąć ślubu. Po prostu materiał z lekcji religii będziesz musiała opanować podczas przygotowań przedmałżeńskich. ¦mieszne to brzmi, ale to nie jest żart.
Wracając do sprawy nie chodzenia na religię, to możesz starać się o zorganizowanie lekcji etyki zamiast katechezy. Więcej tutaj:
http://www.etykawszkole.pl/
Chociaż jeśli rok szkolny już ruszył, a Ty jesteś w trzeciej klasie, to pewnie w Twoim przypadku już po ptakach. Ale jeśli nie uda Ci się skończyć szkoły w tym roku szkolnym, to za rok możesz się o lekcje etyki postarać!

Zdravim
 

Kabitka17  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: Monika

Wiek: 29

Do³±czy³a: 12 Gru 2009

Sk±d: T.... - czarnobyl :D

   

Wys³any: 2012-09-04, 13:05   

Steff dzięki za konkretną odp.

jutro napisa³/a:

No dobra, wypiszesz się ok. Ale jak religię będziesz miała w środku lekcji to co będziesz robić?:) siedzieć na korytarzu? No chyba, że przez te 45 minut wyjdziesz po jakąś drożdżówkę.


A jak byłam w podstawówce i chodziłam do klasy sportowej i miałam okienko w środku lekcji to był jakiś problem ?? Dla mnie to żaden problem , rowerem mam 3 minuty do domu ; p Zresztą dzięki tym wolnym 45 minutom zajmę się tymi materiałami z jakich mam zamiar zdać maturę także dla mnie to jest mega cenny czas ; p
_________________
"¯yjemy tutaj tylko po to aby doświadczyć całego bezsensu istnienia"...

"Illuminati want my mind, soul and my body
Secret Society trying to keep their eye on me
But I'm a stay incogni' in places they can't find me
Make my moves strategically"
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2012-09-04, 23:13   

steff napisa³/a:

Jeśli trafisz kiedyś na takiego, który będzie chciał, żebyś pokazała swoje świadectwo, to nie jest tak, że nie będziesz mogła wziąć ślubu. Po prostu materiał z lekcji religii będziesz musiała opanować podczas przygotowań przedmałżeńskich


Taa, albo dać księdzu miłe 50/100/200 zł do łapki. ;)

Nie no, konsekwencji wielkich nie ma.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

cala_w_trawie  

Hiper wymiatacz

alternatywna



ImiÄ™: Anet

Wiek: 30

Do³±czy³a: 06 Lut 2012

Sk±d: z lubelskiej wsi

   

Wys³any: 2012-09-05, 07:34   

Kabitka17 napisa³/a:

Mogłeś sobie darować bezsensowny komentarz, nie wiesz jaką jestem chrzestną ; p no chyba,że dla Ciebie chodzenie na religię = bycie dobrym chrzestnym ; p


Rola rodzica chrzestnego powinna przypadać osobom związanym z wiarą chrześcijańską, a jeżeli Tobie nie chce się chodzić na religię, to komentarz TQIT'a jest jak najbardziej sensowny. In my opinion.

A co do tych konsekwencji - wszędzie może być różnie. Mój kolega w klasie maturalnej zrezygnował z uczestnictwa w lekcjach religii, po czym katecheta skontaktował się z proboszczem parafii, do której należał ten chłopak. I od tamtej pory nie może uzyskać zaświadczeń, które są potrzebne m.in. do zostania chrzestnym.
 

stasiu26

User


Do³±czy³: 30 Wrz 2018

   

Wys³any: 2018-09-30, 16:32   

Co do ślubu to będzie ci potrzeby index z ocenami z religii z szkoły średniej. Jeśli nie będziesz uczęszczać na religię nie będziesz mieć ocen, a co za tym idzie ślubu.
_________________
bogulandia.pl
 

misia_pysia  

Wymiatacz

co tu wpiszesz?



ImiÄ™: Ola

Wiek: 26

Do³±czy³a: 05 Kwi 2018

   

Wys³any: 2018-10-01, 08:14   

Serio nie chodząc na religię nie można brać ślubu? Co to za brednie :D ślubu się nie weźmie bez sakramentów, bierzmowania na ten przykład. Ale lekcje religii czy ich brak robią tylko taką różnicę, że jak ktoś nie ma świadectwa to może zaliczyć materiał podczas nauk przedmałżeńskich, jak ktoś wspominał. Nie słyszałam nigdy, żeby z powodu niechodzenia na religię nie móc ślubu wziąć. Inna rzecz, że ci, co na religię nie chodzą raczej się nie decydują na ślub kościelny, chyba że nie chodzą, bo im się nie chce, a nie dlatego, że np nie wierzą ;)
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2018-10-07, 23:04   

Kabitka17 napisa³/a:

Wiem,że taki temat mógł być ale i tak napiszę. Teraz idę do 3 LO i chcę się wypisać z religii bo nie mam zwyczajnie ochoty siedzieć na tej lekcji . Mój wychowawca stwierdził ,że nie będę mogła być chrzestną ( jestem mam chrześniaka ;p ) i wziąć ślubu ? Prawda z tym ślubem , bo jakoś nie chce mi się w to wierzyć? ? Jakie są skutki ogólnie tego ,że nie ukończę religii ?? O ile są ; p


Czesc , nieprzejmuj sie tym olej lekcje religi bo to ona najbardziej zniecheca ludzi do wiary
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com