Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: vialink | 2016-02-25, 21:54

Autor

Wiadomo¶æ

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2013-07-04, 23:32   Jak uporzÄ…dkować tematy na forum?

Dawno nie zwracaliśmy się z pytaniem do Was. W końcu te czasy musiały wrócić.

W gronie administracji zastanawiamy się w jaki sposób można uporządkować forum, wszystkie tematy i działy. Chodzi konkretnie o ich zawartość. Jakby nie patrzeć nie da się powoli nad tym zapanować. Myślę, że nie przesadzę jeśli napisze, że na forum mamy już ze 100 tematów o tym czy jest Bóg, 100 o homoseksualizmie, z 80 o używkach itd itd itd.

Jak myślicie, co można z tym zrobić? Od razu uargumentuje nasze wątpliwości.

1. Usuwanie - nie ma takiej możliwości. Nie może tak nagle zniknąć z forum kilka tysięcy postów i podstron. Poza tym to jakaś część jego historii.

2. Scalanie - bez sensu jest scalać tematy, które niby są o czym innym, ale jednak nie, ale mimo to tak ... poza tym wyjdą nam w tedy tematy po 400 stron.

3. Zamykanie - okej, zamkniemy stare tematy, ale teraz ... na ich miejsce mają się pojawić nowe takie same? Ale przecież takie już były?

4. Przeniesienie do archiwum - Zrobić jedno wielkie archiwum? Nie da się, musi zostać podział na kategorie.

5. Przeniesienie wszystkiego do archiwum razem z kategoriami - stworzymy w zasadzie nowy serwis, archiwum e-mlodzi.com.

6. Zostawić jak jest? Niby można, ale widać, że nie jest to tak jak powinno. Poza tym, powoli nie chce się ludziom wypowiadać w tematach, które mają 60 stron.

Takie są nasze dylematy ... być może Wy macie pomysł co możemy z tym zrobić? Tylko darujcie sobie zgryźliwości, pisanie z kosmosu. To niczego nie zmieni ani nie wniesie niczego w temat.
 

migel  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 17 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-07-05, 12:37   

Cytat:

6. Zostawić jak jest? Niby można, ale widać, że nie jest to tak jak powinno. Poza tym, powoli nie chce się ludziom wypowiadać w tematach, które mają 60 stron.


Można zostawić. Bo z tego co piszesz, to można wywnioskować, że jak są 3 tematy z 20 stronami (np. o tym czym jest Bóg) to jest źle tak samo jak gdyby to był temat na 60 stron. To źle i to źle. Jak zamkniesz temat, to ludzie by po jakimś czasie dalej robili nowe tematy.

A dlaczego? Bo mimo, że tematów o homoseksualizmie było by 20, to raczej będą one gdzieś na drugiej stronie działu. Więc można podzielić jeden temat na kilka "podtematów" [pierwszy krok] czyli np. mamy ten nieszczęsny homoseksualizm. Podzielimy go na np. normalny homoseksualizm i np. kościół a homoseksualizm, a potem oba tematy przykleić, tak żeby widniały na samej górze danego działu, np. Uczucia. Wiec jak ktoś zobaczy ten temat na samej górze jako Przyklejony, to raczej nie założy kolejnego tematu i istnieje szansa, że napisze post w istniejącym temacie.
_________________
Time is the past, now and tomorrow
Days fly so fast and it leaves me so hollow
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2013-07-07, 13:34   

Moje pierwsze wrażenie po przeczytaniu "szóstki dylematów" jest takie, że walka z "tematami tasiemcami" to walka z wiatrakami. Bo są takie tematy, jak np. homoseksualizm, które powracają falami - bo nagle ktoś nowy się na forum zalogował, bo nowa grupa userów jest aktywniejsza w danym czasie, bo w mediach jakiś nowy problem wyskoczył itd. Scalanie w 400 stronnicowe tematy nie ma sensu nie tylko ze względu na to, że nikt nie przeczyta 400 stron, ale także dlatego, że pierwsze posty mogłyby być napisane przez dawno nieaktywnych userów, ktoś ambitny mógłby zacząć ich cytować, podczas gdy oni już dawno nie biorą udziału w dyskusji. Dlatego moim zdaniem dobry jest pomysł migela, też od razu o tym pomyślałam: skoro są tematy rzeki, niech wędrują do jednego kosza - stwórzmy kosz "homoseksualizm" np. w dziale "na poważnie" i wrzucajmy do tego kosza wszystkie tematy związane z homoseksualizmem - trzeba tylko pilnować, aby były dobrze opisane - wtedy osoby, które chcą o tym dyskutować w odniesieniu do różnych pól (wiary, moralności, życia codziennego etc) będą mogły sobie rozmawiać. Mogą tam też trafiać tematy o homoseksualizmie już dawno nieaktywne, wtedy wszystko byłoby w jednym miejscu, łatwo można wtedy coś znaleźć, przypomnieć sobie stare debaty.

Trzeba przede wszystkim edukować userów, bo wielu z lenistwa nie szuka starego tematu, tylko szybko zakłada nowy. Wiadomo, że nie wyłapie się wszystkiego, ale są takie tematy, po których od razu widać, że "taki już był" i adekwatnie karać.

Scalać można tematy, które mają wspólny mianownik w stylu np. fotografia - kilka userów w dziale o twórczości chwali się zdjęciami - można ich tematy scalić w jeden "Nasze fotografie" - bo takie tematy są zwykle krótkie, a jest ich sporo - a jakby były scalone temat miał by od razu nieco więcej stron, w samym dziale byłoby czyściej a i fotografowie łatwiej porównywaliby swoje fotografie z dziełami innych. Myślę, że dobrze jest jakąś granice scalania ustalić, bo jeśli widzę, że temat ma tylko 3 strony to znaczy, że nie ma tu jakiejś burzy mózgów wśród userów - wtedy można poszukać, czy nie istnieje podobny temat, scalić ich, to może dyskusję ożywić. Ale jeśli temat ma dużo stron, to widać, że ludzie się zaangażowali akurat w ten temat, więc wtedy może jednak nie scalać go z niczym innym, bo w dyskusji zrobi się bałagan.

Jeszcze mam dwie uwagi - nie scalałabym nigdy tematów z "Waszych problemów" bo jednak ten dział jest "specjalny", gdzie każdy chce być traktowany indywidualnie, pomimo, iż roi się tam od tematów bardzo podobnych ;) (każdy jest jednak inny i nawet podobne problemy trzeba rozpatrywać osobno).

Czasem jest też dobrze rozdzielać tematy. Brałam udział w dyskusji, gdzie główny temat zniknął, ale za to rozwinęła się dobra dyskusja na innym polu, inny problem wyskoczył w trakcie. Wtedy dobrze byłoby przenieść taką dyskusję do osobnego tematu, aby nikt nie powiedział "hola, odchodzicie od głównego wątku" i aby móc spokojnie dyskutować nad nowo powstałym problemem :-) .

Tyle na szybko, trzeba nad tym spokojnie pomyśleć.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-07-19, 16:45   

Nie wiem czemu nie stosuje się powszechnej na innych forach praktyki pt. "ten temat już był". Przy przesuwaniu postów i kasowaniu dubli, być może część osób skłoniłoby to do przeczytania niekiedy mądrych wypowiedzi, zamiast produkowania własnych wypocin.

cappuccino napisa³/a:

Moje pierwsze wrażenie po przeczytaniu "szóstki dylematów" jest takie, że walka z "tematami tasiemcami" to walka z wiatrakami. Bo są takie tematy, jak np. homoseksualizm, które powracają falami - bo nagle ktoś nowy się na forum zalogował, bo nowa grupa userów jest aktywniejsza w danym czasie,



To trzeba pouczać żeby wpierw przeczytali, zwłaszcza kiedy ktoś wyraża jakąś opinię ale jej nie uzasadnia. Wszyscy mają coś do napisania, ale mało kto cokolwiek czyta.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2013-07-19, 17:24   

Zamykać duble, odsyłać do tematu, który już powstał i po sprawie.
Można też założyć jeden wielki temat pt Pomysły na prezent - dość często tutaj widzę takie tematy, lepiej zebrać to w jedno.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2013-07-19, 19:58   

Darcia, żeby tylko. Ale w tej postaci przemienilibyśmy się w encyklopedię. Wchodzisz, wystukujesz hasło, dostajesz odpowiedź. Brak komunikacji, wymiany poglądów, a to główna cecha forum. Kiedyś my odpowiadaliśmy na takie pytania. Pałeczkę przejęli "świeżsi". Gitara.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2013-07-19, 20:05   

Mi tam duble nie przeszkadzają, a tym bardziej nie duble w Waszych problemach - każdy może uważać, że jego problem jest unikatowy i założyć nowy temat.
Duble, które już są zostawić w spokoju, bo to jest ciągła dyskusja, a nie wymiana argumentów na zasadzie "ja sądzę to, a ja to". Jak wymiesza się dwa tematy, nawet teoretycznie takie same to będzie kompletne dno.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2013-07-20, 00:21   

W waszych problemach może nie, bo każdego trzeba potraktować indywidualnie, ale drażni mnie jeśli dyskusja na ten sam temat jest prowadzona w dwóch tematach na raz, np. o nowym egzaminie na prawo jazdy.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com